Кајгана радио 2013/2014

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 28 август 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.340
  Допаѓања:
  8.877
  Дечки, на мое, а верувам и на ваше задоволство

  Кајгана радио 2013/2014 е повторно online!

  СЛУШАЈ (преку Winamp)

  ВИЏЕТ
  [​IMG]

  TuneIn (можете да слушате преку истата апликација на iPod/iPad/iPhone или Android уреди)

  _____________________________________________________________________________

  Пошто помина многу време, ќе се прави нова програма т.е новиот список ќе биде стариот со сите потребни измени. Еве линк

  https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvYaOKnccpIRdGU3QVlkOGliQ3JERGExZE9qN0MtWVE#gid=0

  Еве линк и до новиот документ кој е отворен за едитирање, внесувајте се или пишете да ве внесам кој-кога сака.

  https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvYaOKnccpIRdEJPSThpMkliTDdQczFxV1VxN1N1cXc&usp=sharing
   
  На Jaqen H'ghar, Naked Gun, G@rfielD и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. King B

  King B Bears. Beets. Battlestar Galactica.

  Член од:
  24 јануари 2011
  Мислења:
  1.786
  Допаѓања:
  4.075
  listen.pls..
   
 3. Forrest Gump

  Forrest Gump низа1

  Член од:
  12 ноември 2009
  Мислења:
  7.038
  Допаѓања:
  29.594
  STEALTH воведот,

  Лејдис енд џентлмен, на мое, а верувам и на ваше задоволство, циркусот Медрано и во вашиот град! :D

  Инаку нека е со убо, со арно!
   
  На Anne., STEALTH и .Sky. им се допаѓа ова.
 4. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  19.093
  No thank you.
   
 5. khz777

  khz777

  Член од:
  26 октомври 2012
  Мислења:
  2.487
  Допаѓања:
  3.323
  Работи на истиот линк што го симнав за плејер ?
   
 6. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  КОНЕЧНО ! :cool:

  tumblr_mguqnrlivz1riyhgvo1_250.gif

  Затоа вчера почна да врне а денеска де врне де сонце пошто радиово ќе работи :icon_lol:
   

  Прикачени податотеки:

  На Толстој, КвикСилвер, Васил МКД и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.340
  Допаѓања:
  8.877
  Скај, пиши ми ПП со Фејсбук или слично да контактираме
  --- надополнето: 28 август 2013 во 20:38 ---

  Да, работи на старото
   
 8. Anne.

  Anne. ~ Happiness In Slavery.

  Член од:
  4 декември 2009
  Мислења:
  4.586
  Допаѓања:
  10.218
  пиши ме сабота 10-11 навечер. :)
   
 9. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.340
  Допаѓања:
  8.877

  Еве што треба да одговорите:

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
   
 10. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.073
  Допаѓања:
  4.764
  леле како сум се уплашил , звукот на максимум и со слушалки на мене , и го отварам ова преку винамп и чекам едно 20-30 секунди и одеднаш ми згрме во ушиве . хаххаха
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 11. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130

  :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

  Не се плаши не те јаде :pos: :D
   
 12. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.942
  Допаѓања:
  4.138
  1. house,bossa nova,world music,trance,ambiental,chill out - dance music overall ... (y)
   
 13. Anne.

  Anne. ~ Happiness In Slavery.

  Член од:
  4 декември 2009
  Мислења:
  4.586
  Допаѓања:
  10.218
  1. Рок. Не пишувам што конкретно зашто ќе варира од расположение.
  2. Сабота 22-23h
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 14. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.340
  Допаѓања:
  8.877

  Додадена си на новиот список прва :)
  --- надополнето: 28 август 2013 во 21:19 ---
  Дами и господа, за првпат во етерот на Кајгана радио...

  DJ .Sky.

  (y)
   
  На .Sky., Толстој и Anne. им се допаѓа ова.
 15. Anne.

  Anne. ~ Happiness In Slavery.

  Член од:
  4 декември 2009
  Мислења:
  4.586
  Допаѓања:
  10.218
  Прво па мушко :pos:
  Ако не се јави некој може и да земам петок 20-21, ама предност имаат тие што се имаа пријавено претходно. :)

  wot your move. :X3:

  едит: STEALTH гледам нема никој пријавен петок 20-21, пиши ме и таму. :)
   
  На wot и STEALTH им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: