Кајгана радио 2013/2014

Статус
Затворена за нови мислења.

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.521
Поени од реакции
9.046
Дечки, на мое, а верувам и на ваше задоволство

Кајгана радио 2013/2014 е повторно online!

СЛУШАЈ (преку Winamp)

ВИЏЕТ


TuneIn (можете да слушате преку истата апликација на iPod/iPad/iPhone или Android уреди)

_____________________________________________________________________________

Пошто помина многу време, ќе се прави нова програма т.е новиот список ќе биде стариот со сите потребни измени. Еве линк

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvYaOKnccpIRdGU3QVlkOGliQ3JERGExZE9qN0MtWVE#gid=0

Еве линк и до новиот документ кој е отворен за едитирање, внесувајте се или пишете да ве внесам кој-кога сака.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvYaOKnccpIRdEJPSThpMkliTDdQczFxV1VxN1N1cXc&usp=sharing
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.075

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.594
STEALTH воведот,

Лејдис енд џентлмен, на мое, а верувам и на ваше задоволство, циркусот Медрано и во вашиот град! :D

Инаку нека е со убо, со арно!
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.491
Поени од реакции
3.323
Дечки, на мое, а верувам и на ваше задоволство

Кајгана радио 2013/2014 е повторно online!

СЛУШАЈ

Пошто помина многу време, ќе се прави нова програма т.е новиот список ќе биде стариот со сите потребни измени. Еве линк

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvYaOKnccpIRdGU3QVlkOGliQ3JERGExZE9qN0MtWVE#gid=0
Работи на истиот линк што го симнав за плејер ?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.521
Поени од реакции
9.046
Скај, пиши ми ПП со Фејсбук или слично да контактираме
--- надополнето: 28 август 2013 во 20:38 ---
Работи на истиот линк што го симнав за плејер ?

Да, работи на старото
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.586
Поени од реакции
10.218
Скај, пиши ми ПП со Фејсбук или слично да контактираме
--- надополнето: 28 август 2013 во 20:38 ---Да, работи на старото
пиши ме сабота 10-11 навечер. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.521
Поени од реакции
9.046
пиши ме сабота 10-11 навечер. :)

Еве што треба да одговорите:

1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.083
Поени од реакции
4.769
леле како сум се уплашил , звукот на максимум и со слушалки на мене , и го отварам ова преку винамп и чекам едно 20-30 секунди и одеднаш ми згрме во ушиве . хаххаха
 

.Sky.

♫ Модератор ♫
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.670
Поени од реакции
7.131
леле како сум се уплашил , звукот на максимум и со слушалки на мене , и го отварам ова преку винамп и чекам едно 20-30 секунди и одеднаш ми згрме во ушиве . хаххаха

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Не се плаши не те јаде :pos: :D
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
4.299
1. house,bossa nova,world music,trance,ambiental,chill out - dance music overall ... (y)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.586
Поени од реакции
10.218
Еве што треба да одговорите:

1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
1. Рок. Не пишувам што конкретно зашто ќе варира од расположение.
2. Сабота 22-23h
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.521
Поени од реакции
9.046
1. Рок. Не пишувам што конкретно зашто ќе варира од расположение.
2. Сабота 22-23h

Додадена си на новиот список прва :)
--- надополнето: 28 август 2013 во 21:19 ---
Дами и господа, за првпат во етерот на Кајгана радио...

DJ .Sky.

(y)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.586
Поени од реакции
10.218
Прво па мушко :pos:
Ако не се јави некој може и да земам петок 20-21, ама предност имаат тие што се имаа пријавено претходно. :)

wot your move. :X3:

едит: STEALTH гледам нема никој пријавен петок 20-21, пиши ме и таму. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom