Кајгана психолог

Дискусија во форумот 'Философија и психологија' започната од FLiX, 26 ноември 2008.

 1. Milan0710

  Milan0710

  Член од:
  12 октомври 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Имам проблем кој ми се појави на крајот од летово почетокот на септември значи неможам да се сконцентрирам на ништо на пример зборам со некој и како да се губам во разговорот неможам да сватам што ми збори или ми раскажува некоја случка кај што сме биле заедно а јас само површно се сеќавам на настанот
   
 2. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.939
  Допаѓања:
  1.405
  Toa znaci deka ovaj period imas nekoi problemi sho ne ti se reseni i stalno ti se motat niz glava i zatoa ti se ometa koncetracijata.
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.089
  Допаѓања:
  31.383
  Да си ибеш векот за се те бива. Психолог да не си?
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.939
  Допаѓања:
  1.405
  Parapsiholog ;)
   
  На redfogv и 30092018 им се допаѓа ова.
 5. Clementine

  Clementine Dreamer

  Член од:
  19 август 2018
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  6
  Барам баач за баење по договор и цена во ИМБОКС исто по договор,какви психолози кој ги врти.
  Стоп педери и Иван исцелителски пиуни:kuracc:
   
 6. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  1.021
  Како постапувавте кога ви се дереа родителите? :(
   
 7. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.741
  Допаѓања:
  3.745
  Се дереш и ти и готово :D
   
 8. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  1.021
  Нема ефект.
   
 9. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.741
  Допаѓања:
  3.745
  Шега беше, нормално дека ќе нема ефект, понатаму и бетер ќе биде со немање ефект али ај тоа е друг муабет :D гледај дали реално се во право или не, друго не можеш да направиш (y)
   
 10. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  1.021
  Не се во право.
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bodhidharma

  Bodhidharma Avatara

  Член од:
  17 септември 2011
  Мислења:
  5.308
  Допаѓања:
  3.193
  А ќутек немаше?
   
 12. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  1.021
  Не.Само викање.
   
 13. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.741
  Допаѓања:
  2.921
  Царица не ми е јасно зошто си го поставила прашањево на кајгана психолог?Требаше да си отвориш посебна тема,ќе беше доста интересна!:cool:
   
 14. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.475
  Допаѓања:
  3.740
  ... да кажеме како ...треба да ја знаеме моменталната причина/ситуација зашто се дерат, барем приближно да ја кажеш!
  ... дали се или не се во право може да каже само трето лице, но не ТИ, ако ја објасниш накратко ситуацијата/причината на тоа дерење може сите овде што ќе кажат мислење како трето лице!
   
 15. argenthessis

  argenthessis Highflyer

  Член од:
  9 јуни 2011
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  332
  Што кога немате некој со кој може да си го отворите срцето?

  Сите маки да си ги кажете, триста глупости да треснете, и живи да останете...

  Ех го имам тој проблем, на 33 години...од огромен број на познаници...ни еден не сака искрено да ме сослуша. :(

  Мислам имам татко, мајка...ама работава е да имаш пријател, еден да е, искрен да е. Еден искрен подобар него 1к лажни...
   

Сподели преку: