Кајгана миленичиња

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
А да, и не ѓнави го ногу да не се плашит, ама биди покрај него да се привикнит на тебе. Мене ми е супер, си го држам в рака, го галам, го тормозам и не ме касат не ни бегат :) ААААААааааааааааа да,.. после некое време ќе приметиш дека е подуено во устата. Не плаши се, не му е ништо, то им е вроден инстинкт ха хрчациве да ја собирет сета храна во устата шо ќе ја најдат и да ја клает на едно место. Зато храната поубо ставај ја во еден ќош од аквариумот.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Имав јас 4 пред две години. Во аквариум со пилевина ги чував. Лудница беа. Вода ми рекоа дека не смеам да им давам. А и не им треба вода пошо храната шо смеат да ја јадат содржи големо количество вода. Ќе мора да им го чистиш аквариумот, пошо ќе моча и ќе сере во него а тоа смрди. Патем, не се секирај шо не ти мрда.. може се плаши. Моите една недела само на едно место седеа, не знам зошто. Ќе почне да мрда ја запознава средина, тебе, само е.. знаеш како е. Може и се срами.:icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Полна рака дневно?:ija:
Па купив преска храна за него, тој ми рече доволно е колку пола прст дневно + зеленчук нели тоа...
Купив тоа пилевина или како и да е, голема кеса 60 денари и храната е 40 денари...:icon_lol:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
ThA-BiTcH напиша:
Полна рака дневно?:ija:
Па купив преска храна за него, тој ми рече доволно е колку пола прст дневно + зеленчук нели тоа...
Купив тоа пилевина или како и да е, голема кеса 60 денари и храната е 40 денари...:icon_lol:
зависит колкаво е... прво давај му појќе, да пораснит, а после мојш да му даваш само зеленчук.. доволно ќе му е и појќе од доволно :kajg:

пола прст? тој дан имат во последно време доживеано некое лошо искуство со хрчак? :)) пак ти викам, моето е големо, па појќе јајт. јас по него ти кажвам..
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ај ве молам вратете се на темата. Дајдо пер - не те мрзи безвеза да пишуваш од прееска? :icon_mad:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
More бич за пилевина појди кај џупцине прашај кај сеча дева.. или поубо дај му 40 денари цела врејча че ти ја донеса...
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ama nejziniov e onakov bel so crveni oci ko labaratoriskine gluvci hihihih...kumce mi e zatoa pazite so zborite vie za hrcakot!!!
awe marina a ceaj skokaat tie?!
mojot ne skokal we...znam deka brzo trca i se shunja ama da skoka?!
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
меме она малоно од рака ми имат неколкупати скокнато и то не го чепкам појќе :) и моите се такви беее... двете :) ногу си ги сакам.. кутрите тие.. шо ме нашле мене да им дам онакви имиња.. Џоле големиот е, а Перица е малиот :):):)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hehe so ogled na toa deka mojot se vikase boni...a toa e pretezno ime za kucinja tvoite se super :)
ali mici e najcool ime za hrcak we ili takvi nekoi gricko,micko :)
ali toj mojot mnogu sakon wese,idese po zica i takvi stvari...denoive kje go istreniram na bibe glusecov :))))
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
МаРиНа`Ох напиша:
А да, и не ѓнави го ногу да не се плашит, ама биди покрај него да се привикнит на тебе. Мене ми е супер, си го држам в рака, го галам, го тормозам и не ме касат не ни бегат :) ААААААааааааааааа да,.. после некое време ќе приметиш дека е подуено во устата. Не плаши се, не му е ништо, то им е вроден инстинкт ха хрчациве да ја собирет сета храна во устата шо ќе ја најдат и да ја клает на едно место. Зато храната поубо ставај ја во еден ќош од аквариумот.
Е ова у право си, си ја збираат храната во нив, тоа им е како резервоарче за храна и после ја дојадуваат таа храна таму што си ја остаиле во резервоарчето нивно. :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
heh ne we sakam zivotni jas,ne gi mucam...
nego mi imaat kazano deka si gi jadat malite bljak...
zatoa najbolje e edno da cuvas...
leeej ja kolku zakon kukicki mu praev na toa moeto...
grevce 3godini ziveese...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Од секогаш сум сакал да имам хрчаче......
Да го кртсам Мрцко.....
И онака да го гњавам, да го гњаваам.....Да го вртам по раце.....
Но некако се се пишманувам пред да купам....Шознам можеби е заради тоа чуство дека некој мене ме врти по раце......:raz:



Иначе до пред некое време имав желкиче......
Али после неколку неуспешни обиди за бегство, мојата совест попушти и го вратив у дивината.......:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
хахахха мојне желки имаја инфекција на очине.. оќореа.. ама со постојани грижи на мојата мајка над нив (појќе за нив се секираше отколку за мене) прогледаја. После недела дена умреа. God bless them
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
МаРиНа`Ох напиша:
хахахха мојне желки имаја инфекција на очине.. оќореа.. ама со постојани грижи на мојата мајка над нив (појќе за нив се секираше отколку за мене) прогледаја. После недела дена умреа. God bless them
Ама многу ми беше интересно моето желче....
Така мало, беспомошно........Душа испушташе само штом ке му го покажев прстот.......
Кутрото по цел ден коваше планови како да избега........
И мене ми проработеа емоциите....Па го вратив у дивина.....
Иначе Мушу се викаше.....:kajg:
(да се надеваме дека сеуште се вика така....освен ако не го изел некој зол волк....:()
 

Kajgana Shop

На врв Bottom