(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Peaky Blinders

Другите 3 серии ги немам гледано па нема да гласам од првиот дуел.
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Две серии, спротивни ама на тв тајм ми се наместени како омилени - Anne with an E & the man in the high castle. Првата е повесела, со деца, подостапна, втората политичка, исто историска, научна. Во двете има комплексни и добро изработени ликови со можност за растење. Паралелните приказни во втората ме фасцинираат, особено начинот на кој се поврзани. Многу серии после овие ми биле чисто срање и сум морала да прам пауза од гледање. Masterpieces. Не знам шо ќе праев ако мораше да бирам меѓу двете.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
1. HOUSE M.D. - ја немам гледано цела, имав на ТВ изгледано 15тина епизоди и ми беше ок.

2. Peaky Blinders - досега серијава е добра, малку ме нервира влечкањето при снимањето на новите сезони и кога апла посветуваат внимание од 10 агли да ни ги прикажат кога чекорат, али оверал една од подобрите серии во последиве години.
Како и да е дури и да беше лоша ќе мораше да гласам за оваа бидејќи ми е шубе да не скокни Артур од некоја страна и да ми каже: This place is under new management, by order of the Peaky Blinders!
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
House - Едниствената медицинска драма што ја имам изгледано комплет.

Peaky Blinders - Двете се океј, Пики ми е малце подиманмичма, и дефинитивно подобра актерска екипа, МИТХК на моменти пребавна и досадна.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Realno za drugive outsideri dosega vo duelive imav slusnato ili gledano ama za ovie 2 ne bev svesen ni deka postoet :pos:
House i Peaky ednoglasno.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
BB

Другите не ми се гледани, за BB нема причина да се трошат зборови, референтна серија за филмот како медиум, тешко тоа ниво да се постигне пак.
Te molam izgledaj ja prva sezona od westworld. :semolam:

Inaku house md

Man in the high castle

Peaky ja prekinav, mn mi e maska serija... Kurcenje, kako sons of anarchy so bese ultra popularna, isto mi e i ovaa.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
1. House MD - веројатно единствена медицинска серија што ми има привлечено внимание. Глумата на Хју Лори е една од најдобрите може и во историјата на ТВ.

2. Peaky Blinders - иако имам гледано само по некоја епизода, најмногу ради добрата актерска екипа. Другата серија не сум ја гледал. Пред некој месец инаку ја купив книгата по која е правена серијата, уште само не најдов време да ја прочитам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.597
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom