(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Избацивте топ 3 серија на сите времиња
Сезонски, престани да замараш. Знаеш колку пати губеле у четвртфинале топ екипи на светско? Знаеш. Затоа,
Untitled.png
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
LOST


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Моментално ги гледат и двете серии, топ ми се и двете, но БКС ми е за нијанса поинтересна. Затоа и гласам за неа.
Better Call Saul
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Сезонски, престани да замараш. Знаеш колку пати губеле у четвртфинале топ екипи на светско? Знаеш. Затоа,
Прегледај го приврзокот 251651
Цела тема си се залепил и се палиш на мене ке помислам сакаш да ми го бапнеш.Ниту еднаш не сум те спомал само ми реплицираш откачи се,сакам женски не сум по педерите.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Како тргна претходниот дуел мислев дека The Sopranos ќе победи убедливо, а оно да ти било нерешено... Дури и не ми се верува дека The Wire била рангирана под The Sopranos, али ај... Штета...

Околу новиов дуел, при иницијалното бодување ѝ дадов 6 бода на Lost, а 5 на Better Call Saul. Иако мислам дека Better Call Saul е објективно подобра серија затоа што е далеку подобро испланирана и темпирана, сепак Lost на времето беше револуција во тв сериите. И не го зборам ова од носталгија затоа што пред 3 години ја изгледав цела по втор пат и бев подеднакво фасциниран од неа како и на времето кога ја гледав за прв пат. Така што - Lost.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom