(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Ете момци и девојки, дојдовме до самиот крај на овој избор, до Final Four-от. И, guess what? Испадна дека џабе сме гласале до сега, зашто во полуфиналето се пласираа сериите кои по вашето првично гласање и предложување беа на место 1, 2, 3 и 4. Да, првопласираните 4 серии по предложувањето се во полуфиналето. Што значи истото сте го одбрале. И тогаш, и сега, според членовите на форумот тоа се четирите најдобри серии на сите времиња. Муабетот ми е - и да почневме директно со полуфиналево, буквално ништо немаше да се смени. Така и сега останува. Вкрстуваат 1 vs. 4 и 2 vs. 3. Значи, џабе беа сите теории на заговор, цимолења, исправања криви дрини, џабе беа сите објаснувања за модели, нормализации, распределби, регресии, евалуации, предвидувања, групирања и останати кур-се-тресе-во-ладна-вода-муабети. :cool:

Почнуваме со полуфиналето во кое двете серии заедно имаат повеќе поени од другото полуфинале, што значи, повторно тотално рандом, и повторно нема да знаете до сам крај која серија на кое место завршила при предложувањето.

LOST - Better Call Saul 31:14


Lost е последниот полуфиналист.
_____________________________________
ПОЛУФИНАЛЕ БР. 1
BREAKING BAD
AMC, 2008-2013
BREAKING BAD.jpg


vs.
THE SOPRANOS
HBO, 1999-2007
THE SOPRANOS.jpg
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.146
Поени од реакции
28.901
Breaking Bad
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Breaking Bad, нема да спорам објективно која серија е подобра, подобро сценарио, подобра глума, подобри сцени, мене лично, B.B ми е повеќе при срце, за мене секогаш со убави емоции се присеќам кога ја гледав серијата, последните епизоди, тоа беше нешто wow ефект, ликови како Волтер Вајт и Густаво Фринг, тоа не се заборав за цел живот.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Breaking Bad

Треба да има дуел за бронза помеѓу поразените во полуфиналето.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom