Кафулињата во БИТОЛА

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
684
Мој избор :

Deep - најубаво топло чоколадо... и релакс атмосфера

Iguchi - Најубав Тоник :) (со се местоположба)

Pivnicata....za pivo....

Инфинити..за денсанје....
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.592
Поени од реакции
692
Како се викаше новиот кафич на Нервата? На местото на Порта Џез?
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
160
Како се викаше новиот кафич на Нервата? На местото на Порта Џез?
Мислам дека Легенд,не сум баш сигурен...ама без разлика сите местото го знат како Нервата хахахаа ејј замисли шо ти е историја на име кое владее од пред 100 години:)
Инаку многу ми се допага ентериерот
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.849
Поени од реакции
3.861
За мене најдобри се КОД, Данте,Камарите и то е то ..
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.438
„Јагода„...:pipi:
Ради ентериерот и муабетот...:)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.592
Поени од реакции
692
„Јагода„...:pipi:
Ради ентериерот и муабетот...:)
Нај Oldschool кафана во Битола (барем од оние популарните што уште некако функционираат). Баш коментиравме пред некое време какви се работи можиш таму да отвориш...

Мислам дека Легенд,не сум баш сигурен...ама без разлика сите местото го знат како Нервата хахахаа ејј замисли шо ти е историја на име кое владее од пред 100 години:)
Инаку многу ми се допага ентериерот
„Кутриот“ Нерва....а отвори нешто „Кај Нервата“ го викаат...

За мене најдобри се КОД, Данте,Камарите и то е то ..
КОД на отворањето бев...не ми се чекаше ред и си заминав :))
 
V

Vollstandig

Гостин
Битола колку шо има кафичи нема ни цела македонија, само од кафе може да се живеј таму:)

Мој избор:

Hard Rock
Dante
Pit Stop
Rascekor
Shrek
 

JOE

madrid madrid y nadie mas!
Член од
31 март 2007
Мислења
2.952
Поени од реакции
400
Јас од Данте сум Најразочаран(услуга и квалитет на кафето)

Преферирам :
Милениум
Инн
Интермецо
Инстинкт
Симбол

ОД ноќните
Расчекор и Лектира
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.849
Поени од реакции
3.861
Нај Oldschool кафана во Битола (барем од оние популарните што уште некако функционираат). Баш коментиравме пред некое време какви се работи можиш таму да отвориш...„Кутриот“ Нерва....а отвори нешто „Кај Нервата“ го викаат...КОД на отворањето бев...не ми се чекаше ред и си заминав :))
Епа да го посетиш, ептен искулирано место :smir:
 
V

Vollstandig

Гостин
Јас од Данте сум Најразочаран(услуга и квалитет на кафето)

Преферирам :
Милениум
Инн
Интермецо
Инстинкт
Симбол

ОД ноќните
Расчекор и Лектира
Jaс за разлика од другиве, барем во данте колку толку поарна ми била услугата:) Иначе за услуга , незнам, али кафичите во битола (не сите ама едно 80 %) имаат катастрофална услуга.Келнерот уште да ти речи “Шо ми дојде во кафичов“
Истото и во прилеп се дешава не од други причини , туку што владее малограѓанското “Келнер сум и фаца сум во кафанава“
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Код само еднаш сум била ама јако изгледа местото.
Битола грдо е шо нема многу разновидност во кафичите, се едно исто и брзо здосадва.
Камарите ми беше најоригинално од сите ама и тој ми дојде преку гла. Сега ми недостига :pipi:
 

milky

битолчанка
Член од
20 август 2009
Мислења
39
Поени од реакции
2
Најбадијалџи луѓе сме ние во Битола имаш,немаш време за на кафе ке најдиш пола сат во денот па шо сака нека биди :pos2:
 
Член од
12 април 2017
Мислења
28
Поени од реакции
26
А слушнав ГТ ќе отварале на местото од теранова?
 
На врв Bottom