Кафулињата во БИТОЛА

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
е сеа баш ме интересира кај ке оди битолскиот ‘крем‘ кога интермецо го реновираат...и ке го прават како шо беше старото пред реновирање и ке пуштаат само над 20 год.баш ме интересира...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Ах пак ти ќе си најдат ново местенче шо бериш гајле. Позитив шо мислиш :)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
е сеа баш ме интересира кај ке оди битолскиот ‘крем‘ кога интермецо го реновираат...и ке го прават како шо беше старото пред реновирање и ке пуштаат само над 20 год.баш ме интересира...
А од кога се реновира Интермецо???
И ако го прат како порано баш супер,ќе почнам пак да излегвам таму:vozbud:
А "кремот" најверојатно само Позитив,а можи и Игучи...
 
T

The Blob

Гостин
Се изнасмеав за тоа „кремот“. Јас одам Интермецо редовно од пред 2 реновирања (од ко беше со лушпи од кикири на подот :) ) се до денес, па не сум ни крем ни павлака. А во секој случај, убаво што ќе го враќаат во „претходниот“ стил, беше многу поубава и полежерна атмосферата.
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
Prosta podela vo smisla na "kremovi" , "metalci" i so ti ja znam.pa ako ne vi se dopagaat lugeto ednostavno ne odete tamu. kazuvate deka vo Infinity sekogas mekoj ogovaral a na nikoj ne mu teknuva deka bas toa proizleguva od taa vasa podelba na kremovi i ne znam kakvi.Sepak Bitola ima dobri mesta za izleguvanje a toa deka e dosadno e sosema noramlna rabota zatoa sto ste stacionirani samo vo toj grad.Pa i vo New York da ziveete so tek na vreme ke vi se zdosadi.Zatoa vo kratki crti mozete da kazete deka imame super grad. I Love BT :wink:
 

JOE

madrid madrid y nadie mas!
Член од
31 март 2007
Мислења
2.954
Поени од реакции
400
Ти да не си кремац :pos2::pos2:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
Ах пак ти ќе си најдат ново местенче шо бериш гајле. Позитив шо мислиш :)
готово јас глата си ја врзав...
е готово веке цело инфинити се префрли во позитив(шо мислам дека сеа се вика база)така да,инфинити сеа е без работа за жал:nesum:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
Prosta podela vo smisla na "kremovi" , "metalci" i so ti ja znam.pa ako ne vi se dopagaat lugeto ednostavno ne odete tamu. kazuvate deka vo Infinity sekogas mekoj ogovaral a na nikoj ne mu teknuva deka bas toa proizleguva od taa vasa podelba na kremovi i ne znam kakvi.Sepak Bitola ima dobri mesta za izleguvanje a toa deka e dosadno e sosema noramlna rabota zatoa sto ste stacionirani samo vo toj grad.Pa i vo New York da ziveete so tek na vreme ke vi se zdosadi.Zatoa vo kratki crti mozete da kazete deka imame super grad. I Love BT :wink:
супер де и ние си ја сакаме бт.
а поделбата не е наша поделба...
за инфинити можам да кажам дека беше така баш,немтурско место,без забава,излегуваа таму за да ги видат колку пари трошат на пијачка и кој има сепаре,а кој нема...и 40 и кусурот годишни мажи кои зјапаат во женските,ко да немаат видено...поради тоа незнам колку си запознат со општата состојба...која беше очајна...(ова зборам за обични викенд денови,а не кога гостувал некој пејач)
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
А од кога се реновира Интермецо???
И ако го прат како порано баш супер,ќе почнам пак да излегвам таму:vozbud:
А "кремот" најверојатно само Позитив,а можи и Игучи...

е сеа незнам дали е започнато реновирањето бидејки требаше да се почни на 20јануари или од 1 ви фебруар..
а да според информациите би требало да биди бар како порано(со лушпи од кикири на наземја)..и секако дека така би била поопуштена атмосфера...само шо ке имало селекција на луѓето,и ке пуштале само над 20 и кусурот години.то е то:toe:

колку шо знам:pipi:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Aбе пак ти мене сеедно ми е , си одам кај шо ми е убо, да си сум со друштвото, ич не се остручавам кој бил таму каков бил. Не ни гледам на та поделба поќе. Само знам дека во Битола нема дискотека со добра музика, секој викенд во Инфинити, Позитив , Расчекор е истата музика безвеза, ДЈ некој посалам никако да викнат оти ќе треба поинтересно да биди:)
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
супер де и ние си ја сакаме бт.
а поделбата не е наша поделба...
за инфинити можам да кажам дека беше така баш,немтурско место,без забава,излегуваа таму за да ги видат колку пари трошат на пијачка и кој има сепаре,а кој нема...и 40 и кусурот годишни мажи кои зјапаат во женските,ко да немаат видено...поради тоа незнам колку си запознат со општата состојба...која беше очајна...(ова зборам за обични викенд денови,а не кога гостувал некој пејач)
Prav bitolski mentalitet :tapp:

P.S So situacijata sum mnooogu dobro zapoznaen :helou:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
Aбе пак ти мене сеедно ми е , си одам кај шо ми е убо, да си сум со друштвото, ич не се остручавам кој бил таму каков бил. Не ни гледам на та поделба поќе. Само знам дека во Битола нема дискотека со добра музика, секој викенд во Инфинити, Позитив , Расчекор е истата музика безвеза, ДЈ некој посалам никако да викнат оти ќе треба поинтересно да биди:)
тачно...бш така е...
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Битола бев Февруари и стварно убав град,добри кафичи излегов во Интермецо и после тоа Инфинити и екстра поминав,убав народ сте Битолчани немам зборови ама ного женските се издигани издотерани на сред бел ден и друго впечаток сите носеа очила за сонце и машки и женски:pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Битола бев Февруари и стварно убав град,добри кафичи излегов во Интермецо и после тоа Инфинити и екстра поминав,убав народ сте Битолчани немам зборови ама ного женските се издигани издотерани на сред бел ден и друго впечаток сите носеа очила за сонце и машки и женски:pos2:
Тоа ти е пак ти Битолска шема :) :pos:
 
На врв Bottom