Кафулињата во БИТОЛА

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Супер е идејата за страната..Баш ми е мило шо се реализира..И не туку ми мрчете дека немало ноќен живот во Битола..Дојдете, па видете..:)
Најчесто одам Симбол(Ко ќе има кареоке, жива музика,значи..Петок, сабота на жива музика, недела на кареоке)После то одам Расчекор..Инфинити не ме бендисва баш ич..Одам само ко ќе гостува некој..Нокаут, Владо Јаневски, Роберт Билбилов, иначе не ми се бендисва некако местото..Нема опуштена атмосфера како шо е во Расчекор..
За денски, ептен ми е убо во Инстинкт..исто и Лектира е многу убо..И порано Гт на времето. Ел Греко и Ла Каса ми се многу убај места, за ко ќе сакаш со друштвото да се опуштиш и да си напрајш на рајат муабет.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Една вест:
Се реновира Позитив (Positive)... ќе биде исто така ноќен клуб, се смена само еден од газдите.
Да се надеваме дека ќе биде нешто од него. ;)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Е па супер ама шо мислам дека нема да заживеј многу то место инфинити и расчекор ги држат сите муштери мала е битолата.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Една вест:
Се реновира Позитив (Positive)... ќе биде исто така ноќен клуб, се смена само еден од газдите.
Да се надеваме дека ќе биде нешто од него. ;)
Позитив е умрена работа, кој му е крив ко самите си се зафркнаја. Сега инфинити ги отепа, можат само детска градинка да бидат, ама поарно, ќе се истреби дечурланата, ионака само прат гужва
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Новиот клуб се вика Long Play и викат дека е убо.Јас лично го немам посетено за да кажам како е што е.Па ако некој бил,нека кажи мислење.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
nema so da kazam po so ne sum bil
ali kako sto slusam za nikade bilo
samo tepacki i sl
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Tolku mu bese na Long PLay... sega pak e Positive. Ima novo kaj Goce Delcev, Back to base, ne e loso, samo so sankot go zafaka pola kafic :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Слушнав за тој новиот со шанкот :) , незнам зошто им е толкав шанк :)
А за позитив или лонгплеј незнам како се вика нема толку тепачки супер клуб си така без многу гужви, имаше тепачки таму претходната година кога од ноќен клуб беше променет во кафе бар и се полнеше со основци и средношколци и тепачки стандард.
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
инстикт,точка,лектира,дееп за кафенце.баш пријатни места за кафенце..
вечерно излегување инстикт,посебно кога има свирка или дј...
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Mene najmnogu za kafe mi se sviga Tocka...epten iskulirano mesto e
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Za na kafe-lektira maloto,isklucivo na vtoriot sprat:)
Ako sakate preubo neskafe,ke mora da sednite Iguchi.

Navecer...najveselo e definitivno na svirki, Instinkt i Lektira golemoto.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
За кафенце има еден тон места...Онака да седниш и да си кулираш.Ама за навечер...се е некако здосадено.Инаку на кафенце одам најмноги Jazz и Лектира (и мало и големо-зависи со кој сум),па Инстинкт,во базата......А на вечер негде в кафана на гнетење:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom