Кафулињата во БИТОЛА

Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Кажи бе, кажи! Инфинити не е за секој ден, туку онака, еднаш на две недели да се издуваш до 3-4 сатот.
И мене ме нервират тие уфилманите таму, и трачарење .. ама то ни е секојдневие. Како и да е, мене најбитно ми е да се изжуркам со друштвото!

Инаку, со дечко ми летово седевме надвор по кафичите, а ко ќе излегвав со мај грлфрендс, редовно заглавувавме El Greco на пинаколада :icon_lol:
Uste da ne bea klapata od Protekt vo El Greco i jas ke go sakav mestoto , sega odbivno mie ..
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Uste da ne bea klapata od Protekt vo El Greco i jas ke go sakav mestoto , sega odbivno mie ..

Не знам зошто, ама и мене ЕЛ греко не да ми е одбивно не знам...преодбивно. Прво јадењето е даууун скроз ( со исклучок на пицата само си е уба), а палачинките сееее...без коментар. Не знам ни атмосферата не ми е нешо посебно ко за стари ми е. Знам не е лошо толку колку што кажав,ама мене ама ич не ми праи ќеф да одам.

А за ЛакАса да нема збор,топ си е местенцето, супер,одлично. Е сеа порано ко помали таму одевме, сеа некако не ме носи патот натака.

Али пак ќе речам се е до друштвото и до љубовта:smir: Тоа јако придонесува некое место да ти е пријатно или не.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Еве едни другарчиња баш на тоа работеа (и работат). Направија сајт за промоција на ноќниот живот во Битола, настани кои се случуваат, што ќе се случуваат наскоро и слично. Ми требаше мене ова, а гарант и на повеќето од вас.
www.bitolskasema.com.mk


Поминав 3 години (и уште би требало да има) во Битола и можам да кажам дека е супер за излегување. Незнам дава некоја посебна енергија градот....
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Еве едни другарчиња баш на тоа работеа (и работат). Направија сајт за промоција на ноќниот живот во Битола, настани кои се случуваат, што ќе се случуваат наскоро и слично. Ми требаше мене ова, а гарант и на повеќето од вас.
www.bitolskasema.com.mk

Браво за сајтот, секоја чест за идеата. АКо Скопјани го имаат www.kadevecer.com.mk зошто па еден град како Битола да нема сајт каде можеш да се информираш што интересно се случува вечер.Е искрено ни фалеше ваков сајт. Уште да има фотки од журките и ко нас ќе нема:)

Ееее, Битола има со што да се гордее викам јас:)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Најубаво кафуле ви е фонтаната и немојте да се жалите:) Прекрасно е ниеден кафич не и е рамен секогаш е полна секогаш е осфетлена и секогаш има гужва:)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
за гужвата да кај да одиш има луѓе :) инаку сајтот е безвеза малку се упдејтира еднаш на 100 години некој го направил така со голема ентузијазам ама не ја до остварил идејата :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Abe kakvi kafici.
Za duvanje i pienje - Fontana, kaj Sportskata i Dolniot park
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
за гужвата да кај да одиш има луѓе :) инаку сајтот е безвеза малку се упдејтира еднаш на 100 години некој го направил така со голема ентузијазам ама не ја до остварил идејата :)
E шо од минатата недела не е дури апдејтиран. Ќе биди добри се дечките што го почнаа ова, лично ги знам.
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
A nekoj/a da ja postira na Infinity stranicata , imalo fotki koj bi sakala da gi vidam :vozbud:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Последо време само Инстинкт одам,супер ми е местото.А супер се и Лектира и Ел Греко,и во двата локали има супер амбиент,и со дечко и со друштво да излезиш.Немам ојдено во пивницата Де Ниро,е таму сакам да вдам како е.

П.С.Еве ја страницата на Инфинити http://www.infinityclub.com.mk/
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Еве едни другарчиња баш на тоа работеа (и работат). Направија сајт за промоција на ноќниот живот во Битола, настани кои се случуваат, што ќе се случуваат наскоро и слично. Ми требаше мене ова, а гарант и на повеќето од вас.
www.bitolskasema.com.mk


Поминав 3 години (и уште би требало да има) во Битола и можам да кажам дека е супер за излегување. Незнам дава некоја посебна енергија градот....
1. Морам да ја поздравам идејата
2. Се надевам дека сајтов е во некоја алфа верзија. Засега е далеку од кадевечер. И е далеку од корисен. Освен листа со кафичи, ноќни клубови и тн друго корисно не видов.

едит. леле цел е статички. абе во '95 ваков беше интернето (добро помалку шминкан :) )

п.с. Постојат други вакви страници за ноќниот живот во Битола? (како таа за инфинити)
Ако има ве молам кажете.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Сајтот е моментално во развојна верзија.

Ја преправаат динамички (PHP). Сега за сега е статички и се Update-ира еднаш неделно.
за гужвата да кај да одиш има луѓе :) инаку сајтот е безвеза малку се упдејтира еднаш на 100 години некој го направил така со голема ентузијазам ама не ја до остварил идејата :)
Првава верзија од страната излезе пред 1 недела.
Моментално се работи. Познавајќи ги дечкиве кои го работат, верувам дека НАСКОРО ќе биде МНОГУ МНОГУ подобар...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Сајтот е моментално во развојна верзија.

Ја преправаат динамички (PHP). Сега за сега е статички и се Update-ира еднаш неделно.

Првава верзија од страната излезе пред 1 недела.
Моментално се работи. Познавајќи ги дечкиве кои го работат, верувам дека НАСКОРО ќе биде МНОГУ МНОГУ подобар...

Ама џабе се бунат, има фотографии од Точка - што и не е така лошо забавата е пред една недела. А во десниот агол има банер каде што се гледа дека страната е апдејтирана - има информации за журките во Инфнинити од 3 септември натака- што значи од понеделникот навака. И после не била апдејтирана.

Немојте со типичниот македонски синдром (не чини одма)- ова важи за Фликс,(--->ако можеш направи подобра).

Поздравете ја идејата и охрабрете ги да продолжат со работа...
И тие што прават споредба со каде вечер.ТОа е портал ПЛАТЕН - значи им се плаќа тоа да го прават, а на дечките колку што јас знам во Бт и не им е платено... ТОа се група на ентузијасти! Секоја чест.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ама џабе се бунат, има фотографии од Точка - што и не е така лошо забавата е пред една недела. А во десниот агол има банер каде што се гледа дека страната е апдејтирана - има информации за журките во Инфнинити од 3 септември натака- што значи од понеделникот навака. И после не била апдејтирана.

Немојте со типичниот македонски синдром (не чини одма)- ова важи за Фликс,(--->ако можеш направи подобра).

Поздравете ја идејата и охрабрете ги да продолжат со работа...
И тие што прават споредба со каде вечер.ТОа е портал ПЛАТЕН - значи им се плаќа тоа да го прават, а на дечките колку што јас знам во Бт и не им е платено... ТОа се група на ентузијасти! Секоја чест.
КадеВечер е платен. Ок не знам од кој.

инаку можиш да го видиш линков http://www.bitolskasema.com.mk/marketing.html:helou:
шо значи и овие сакаат да прават бизнис. (немам ништо против, си работат нормално е да заработат нешто) А тоа значи дека треба да се споредваат со веќе докажани сајтови.
Можностите на сајтот засега се никакви. Барем за мене. :wink:
Ама еве Диме кажа дека дечките го поправат и дека ова е пробна верзија па останва да видиме.

За идејата кажав дека е за поздрав. Кога би имал време и јас би направил нешто слично. :):smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не реков дека е лоша само реков дека слабо се упдејтира ама незнаев дека е прилично нова страната јас ја видов пред 5 дена така нешто, и кога ја видов содржината ми изгледаше многу скромна. Ама со оглед на времето е супер.Се надевам во иднина страната ке биди многу подобра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom