Каролина Гочева

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ПО УСПЕШНАТА МУЗИЧКА ГОДИНА [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Каролина на скијање во Швајцарија [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]По успешниот настап на Нова година во црногорскиот град Цетиње, Каролина се подготвува за зимски одмор. Поп-sвездата и нејзиниот дечко, скопскиот бизнисмен Дино Балиќ, ќе заминат на скијање во Швајцарија.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Каролина ни октри дека по напорната година едвај чека да се одмори и да ужива во чистиот воздух. Таа е единствената македонска пејачка која за Новогодишната ноќ настапи надвор од Македонија. Во хотелот "Гранд" во Цетиње, на забавата од затворен тип, Каролина ги забавувала гостите со домашен и светски репертоар.
- Научив неколку црногорски народни песни, специјално за мојата тамошна публика. Се разбира, ниту еден мој настап во Црна Гора до сега не поминал без македонските народни песни, на кои гостите во хотелот најмногу се развеселија. Пеев и мои и странски хитови", ни раскажа Каролина која за двете вечери колку што настапувала во Црна Гора, на 31 и 1 јануари избрала елегантни тоалети.
Ова беше успешна година за поп- sвездата. Го издаде албумот "Македонско девојче". Материјалот го изработи Златко Ориѓански, инспириран од македонската традиционална музика. Цедето се продава во сите екс југословенски републики. На покана на белградските организатори, два пати настапи на шоуто "Операција Триумф". 2008 година во Македонија професионално ја заврши со концертите во Битола и во Скопје. 2008 ќе ја памети и како прва Македонка која се сликаше за бугарското издание на интернационалниот магазин за мажи "Макс". (М.Џ.)
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]www.vest.com.mk
[/FONT]
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Заслужуваш одмор, најмила Каролина!
и колку за информација и лани беше Каролина со дечкото на скијање во Швајцарија и се раширија информации дека за тој одмор , потрошила 1 милион денари
по одморот, очекувам нови хитови
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Побединичката:



Останатите две девојки:





Девојките со Каролина


Ивана па најнеличи ...
Ама добро бе ако она е среќна што личи нa Каролина супер :vozbud:
Еј здраво јас сум Ивана двојничката на Каролина :vozbud::vozbud::vozbud:
Добар избор и мене првата најмногу ми личи на Каролина, а останативе се потрудиле да личат на неа со тоа што направиле фризури кои Каролина ги имаше во некои нејзини спотови, ама безуспешно:nenene:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
и таа не ја бива за пеење и мн ми е одбивна
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Сега ми текна на победничкава. Ивана Вељановска, другарка ми беше порано. Брат и` нејзин учеше основно сега учи и средно со сестра ми.
Мислам, џабе се тие фолирања татко ми не ни знаеше за конкурсов, па ова па ова. Се знае дека е избрана поради презимето и ништо друго. Треба да си до толку ќорав за да гледаш преку микроскоп за да не забележиш дека третата кандидатка личи најмногу на Каролина.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
следен пат јас ќе се пријавам :pipi:
ми рекоа дека сум плукната каролина (јеа рајт)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Побединичката:



Останатите две девојки:





Девојките со Каролина


Ивана па најнеличи ...
Ама добро бе ако она е среќна што личи нa Каролина супер :vozbud:
Еј здраво јас сум Ивана двојничката на Каролина :vozbud::vozbud::vozbud:

Кога ја видов третата слика, без да читам што пишува над неа мислев дека е Каролина....како и многу други мислам дека таа би требало да победи ама ајде тато е тука да среди се:pipi:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Третата е иста Каролина беее... Највеќе личи...али ај money spin the world
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И сега што со двојничкава, не сфаќам, ќе видиме
сега засега не ја оптоваруваме темава за Каролина додека е на скијање:pos2:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
двојничката ќе биде ангажирана во следните проекти на Каролина, меѓу кои и појавување во некој од наредните спотови.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Никоја од овие и не личи баш на Каролина пошо тој мајмунски лик нејзин е тешко повторлив. :) Како и да е, третава е кукла. Како се вика?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Имаш во претходните страни, можеш да се снајдеш и да дознаеш како се вика
Иначе, ова е втора година како Каролина е на скијање во Швајцарија со дечкото, дефинитивно кој работи, си заработува и си ушива
а кој критикува, цел живот со престот во уста ќе си седи и ништо нема да види во животот
Каролина бар се изнашета, колку само не земји има прошетано, во тоа е богатството, да видиш нови работи, да запознаеш поинакви менталитети
 

Kajgana Shop

На врв Bottom