Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Аман више од овој препотентен алекс дечко ти очигледно имаш некој проблем сам со себе и престани више со твоите смешни и глупави коментари а за тоа каде се појавува и пее Каролина е нејзино право да одбере каде ќе оди и ако не се појави некаде тоа не значи дека е не професионалец,сегде кај што ветила се појавила.
Али ти си стварно патетичен првин ти пречеше нејзиното пеење, па сега виде не виде почна да ти смета нејзината професионалност,па тоа како заработува и колку заработува аман човече олади малку никој не ти е крив ако си пропаднат и исфрустриран музичар кој не успеал во живот.
И да за нејзината кариера и за тоа каде ќе се појавува, а каде не одлучуваат нејзините менаџери, и професионално е да бираш каде ќе се појавуваш а каде не,а таа и нејзиот тим се пред се реални и објективни и никогаш не трчале наоколу да се фалат и да лажат што и како направиле и што ќе направат или пак со која светска продуцентска куќа потпишале договор или ова она како што прават сите останати наши пеачи кој нонстоп нешто лажат а од тие работи нема ништо туку само нивна пуста желба која никако а и никога нема да се оствари.Каролина ги има одамна прележано сите детски болести да се бави со такви глупости а и не и е ниво да кажува и лаже такви глупости, оти за тоа нема потреба, таа ја изградила својата кариера со работа и квалитет а не со најава за некој лажни проекти кој никогаш нема да се реализираат.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Новиот веб сајт на Каролина од петок ќе биде во употреба
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Само она е професионална пејачка кај нас со стас и глас и однесување кон музиката, работи со цел тим, не се појавува сегде по секоја цена и не пее сегде
тоа за мене е Ѕвезда, професионалец!
Ова ти ко сама себе да си се фалиш, а не Каролина :icon_lol:.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Уште додека траеше Операција Триумф се збореше дека снимале дует, дури и тогаш Никола Сариќ го снимаше неговиот дел од песната, неговиот вокал, а заедно ја пробуваа песната со Ана или Нина, затоа што Каролина не беше дојдена тогаш во Белград... Јас за таа соработка дознав од форумиве, не само овој, него и на некои српски форуми се збореше за тоа
Како и да е, наскоро ќе дознаеме за што се работи, плус Каролина беше гостинка во тоа Шоу така да тогаш и паднала таква соработка со продуцентите, а за овој дует изгледа најскоро ќе дознаеме од новата веб страна, која како што пишав и како што сум информирана, во употреба започнува овој петок
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Аман више од овој препотентен алекс дечко ти очигледно имаш некој проблем сам со себе и престани више со твоите смешни и глупави коментари а за тоа каде се појавува и пее Каролина е нејзино право да одбере каде ќе оди и ако не се појави некаде тоа не значи дека е не професионалец,сегде кај што ветила се појавила.
Али ти си стварно патетичен првин ти пречеше нејзиното пеење, па сега виде не виде почна да ти смета нејзината професионалност,па тоа како заработува и колку заработува аман човече олади малку никој не ти е крив ако си пропаднат и исфрустриран музичар кој не успеал во живот.
И да за нејзината кариера и за тоа каде ќе се појавува, а каде не одлучуваат нејзините менаџери, и професионално е да бираш каде ќе се појавуваш а каде не,а таа и нејзиот тим се пред се реални и објективни и никогаш не трчале наоколу да се фалат и да лажат што и како направиле и што ќе направат или пак со која светска продуцентска куќа потпишале договор или ова она како што прават сите останати наши пеачи кој нонстоп нешто лажат а од тие работи нема ништо туку само нивна пуста желба која никако а и никога нема да се оствари.Каролина ги има одамна прележано сите детски болести да се бави со такви глупости а и не и е ниво да кажува и лаже такви глупости, оти за тоа нема потреба, таа ја изградила својата кариера со работа и квалитет а не со најава за некој лажни проекти кој никогаш нема да се реализираат.
oo pa eve go platenikot na Karolina.aj lizi uste malku,moze ke dobies i pokacuvanje.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Извини, али не може сите да бидеме платеници на Каролина или сите да сме Каролина, тоа што ја браниме Каролина значи дека сме пред се обожаватели на нејзината музика, интерпретација и однос кон музиката и работата
А тоа што ги знаеме најновите информации поврзани со нејзината кариера и личен живот, значи дека се интересираме како фанови, тоа и не е многу тешко да се дознае во земја како Македонија
Не знам што повеќе би дискутирале за Каролина и Авалон, кога они одлично ја работат работата, носат мега ѕвезди во Македонија како RASMUS што е најново и никаде не се фалат за тоа
Сакале или не да призанеме, АВАЛОН се на врвот и џабе зборите против нив или против Каролина кога они си тераат понатамиу и ич не им е гајле за некои злобници
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Леле овие пропаднатите повторно се вратија да напаѓаат али се ви е џабе со тоа што само плукате покажувате само колку сте ситни души и ништо повеќе,али пак ќе кажам тоа само ваш проблем и нокој овде никого не плаќа или пак можеби вие од искуство го кажувате тоа ако воопшто за нешто да имате искуство освен се разбира за плукање во тоа сте шампиони само напред.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Извини, али не може сите да бидеме платеници на Каролина или сите да сме Каролина, тоа што ја браниме Каролина значи дека сме пред се обожаватели на нејзината музика, интерпретација и однос кон музиката и работата
А тоа што ги знаеме најновите информации поврзани со нејзината кариера и личен живот, значи дека се интересираме како фанови, тоа и не е многу тешко да се дознае во земја како Македонија
Не знам што повеќе би дискутирале за Каролина и Авалон, кога они одлично ја работат работата, носат мега ѕвезди во Македонија како RASMUS што е најново и никаде не се фалат за тоа
Сакале или не да призанеме, АВАЛОН се на врвот и џабе зборите против нив или против Каролина кога они си тераат понатамиу и ич не им е гајле за некои злобници
a moze site sto ke kazat nesto negativno za karolina da se zlobnici?ili prepotentni,vakvi,onakvi?go otupevte veke so taa karolina.narocito Ti i toj karmanot,sto posto vie dvajca ste platenici.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Не знам кој отупи али не мислам дека треба сите да ја сакаат и кажуваат се најдобро тоа е пред се личен вкус на секого али да кажувате секакви глупости невистини,навреди и што се не кажавте тоа пред се вас ве отупи а не нас.Јас зборувам само за факти не навредува и омаловажувам никого,кога не ви се допаѓа не знам што толку се замарате тука со неа стварно не сте ми јасни да трошите толку време за некој за кој немате добро мислење оладете малку...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не знам кој отупи али не мислам дека треба сите да ја сакаат и кажуваат се најдобро тоа е пред се личен вкус на секого али да кажувате секакви глупости невистини,навреди и што се не кажавте тоа пред се вас ве отупи а не нас.Јас зборувам само за факти не навредува и омаловажувам никого,кога не ви се допаѓа не знам што толку се замарате тука со неа стварно не сте ми јасни да трошите толку време за некој за кој немате добро мислење оладете малку...
Ајде една добра мисла од мене за Каролина :hump::hump::hump:.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Не знам кој отупи али не мислам дека треба сите да ја сакаат и кажуваат се најдобро тоа е пред се личен вкус на секого али да кажувате секакви глупости невистини,навреди и што се не кажавте тоа пред се вас ве отупи а не нас.Јас зборувам само за факти не навредува и омаловажувам никого,кога не ви се допаѓа не знам што толку се замарате тука со неа стварно не сте ми јасни да трошите толку време за некој за кој немате добро мислење оладете малку...
a be prijatel ,pa gledaj samo sto se ne kaza za mene.ne se lutam,ama ne e ok.jas poveke izreagirav na toa sto DIJAMANTE koga ja fali Karolina,nea ja vozdignuva do nebo,a istovremeno site ostanati makedonski pejaci gi omalovazuva.toa ne e ok.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Наградно прашање.Ако се појават на темава десет огнени поддржувачи на Каролина Гочева, и во тие десет таа да биди една од нив, по што ќе ја препознаете?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Прашањево ти е повеќе од апсурдно :pos2::pos2::pos2:
Не знам по што би ја познала, не би ја познале, Каролина нема ништо специфично кажано, туку одмерено и со доза на резерва пристапува кон секоје прашање и проблем, така да не пружила нешто специфично во одговорите по што би ја познале

Иначе, Алекс, јас не знам каде сум ги омаловажила СИТЕ пејачи
Сметам дека во Македонија - Каролина не може да се рамни со новопечени пејачи кои прават хитови за дискотеки и кои траат најмногу 1 месец
За мене најквалитетни пејачки освен Каролина се и Калиопи, Кристина Арнаудова, Дани за чија кариера досега и не сум коментирала, меѓутоа и нивните кариери и нивоа во Македонија не можам никако да ги споредам со нивото на кое се наоѓаат пејачите кои меѓу себе постојано се мешаат и праат хитови за 1 месец (знаете кои се тие, едно 15 души меѓу себе се мешаат цело време)
А за воздигнувањето до небо, и си залужила со милионте карактеристики кои претходно ги опишував
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Каролина е тапа!!

Сссс Дијаманте....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom