Каролина Гочева

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Каролина е дури и рахитична, али има убав глас, не за џабе беше едно време намбр уан. Али ипак не стојам зад тоа дека е врв:smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Devojkava mislam deka i pomina vremeto glumi uste ludilo, mesto da se ozeni veke da ne ja pratat skandali.
Jas voopsto ne mislam deka vremeto i e pominato, (naprotiv mislam deka sega e vo najubavite godini). Na umetnik kako Karolina nemoze da pomine vremeto. KAROLINA E VRV NA NASATA POP SCENA! lubomorata e losa bolest :pos2:
Се согласувам. Каролина е врв на нашата естрада, не е пејачка која после 20 години почнала да пее, ниту пак пејачка која ќе пее лесни тренди текстови кои чќе палат смао 2-3 недели и толку.
Kaролина и Калиопи се комплетни македонски дами на музиката. Калиопи забега со последната Евровизија и албумите, воедно и се одалечи од поп музиката, додека пак Каролина остана како девојчето кое израсна на македонската естрада - како девојче воодушевувајќи со гласот, па потоа ја запали и тин публиката пред и околу 2000 година за потоа да прејде во права дама која направи два презрели поп албуми и проба да испее и етно песни, чекор кој и успеа. Сега повторно се враќа на големо на поп музиката, а наскоро ќе и излезе и најновиот албум.
Не за џабе оваа година имаше најслушан летен хит, брза, модерна песна.
Каролина работи со врвни професионалци, и менаџери, и стилисти, и музички соработници, нешто за кое апсолутно никоја македонска музичка ѕвезда во моментов не може да се пофали.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Кога бев мала многу ја сакав, а сега така-така.Повеќе ми се допаѓаат нејзините стари песни.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Koja ljubomora sprema Karolina nemoj ziti sve:):):) Moze nekoja sponzorusa da i bide ljubomorna
 

zengo

zengo
Член од
25 јуни 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Koja ljubomora sprema Karolina nemoj ziti sve:):):) Moze nekoja sponzorusa da i bide ljubomorna
Site dobro znaeme sto e i kolku vredi, no mora da se nade nekoj kako tebe pa da pluka po se sto e dobro. Tvojata kultura e na mnogu nisko nivo, pa zatoa upotrebuvas takvi zborovi za licnost so koja ne se poznavas! KAROLINA E KRALICA!
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
za mene ne e dobro i ti ne se zamaraj so mene kakvo nivo na kultura imam zaso ovaa tema ne e za mene. A inace ti se poznavas hahha, od kaj znaes deka ja ne se poznavam. A i da ne ja poznavas malku da se zainteresiras ke ti stane jasno.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Викендов дечкото на гости

Каролина ќе го шета Анте низ Скопје

Каролина Гочева (29) викендов ќе ужива во прегратките на љубениот Анте, кој заради неа по вторпат ќе го посети Скопје. Дознаваме дека дечкото на убавата битолчанка е нејзина генерација, живее во Загреб и работи како брокер. Нивната романса почнала летово на Хвар додека поп-пејачката заедно со другарките одморала во монденското хрватско летувалиште. Добро упатените во оваа љубовна романса велат дека до средбата дошло случајно и тоа на улица, додека Каролина со другарките одела кон една од дискотеките. Анте во прво време немал поим која е девојката на која и се додоворува, па кога дознал за кого се работи бил поприлично изненаден и не можел да поверува.

И сосема случајно, велат добро упатените во нивната љубов, комуникацијата се интензивирала и контактот добил подлабоки елементи. Откако пејачката си ја најде среќата во прегратката на Анте нон-стоп е на релација Скопје-Загреб. Анте овојпат останува само два дена во Скопје, а Каролина во понеделник заминува за Сараево, каде што треба да снима две песни за новиот албум, кој треба да биде готов до март. Пејачката е позната по ставот дека нејзиниот приватен живот е само нејзин и не сака да го дели со јавноста. Па затоа и овојпат останува мистерија дали Анте ќе ужива во убавините на Скопје или само во својата сакана?!

Битолчанката секогаш го привлекувала вниманието со љубовниот живот, пред да го запознае Анте беше три години во врска со бизнисменот Дино Балиќ и со него се појавуваше на сите јавни случувања.
(www.vecer.com.mk)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина во понеделник заминува за Сараево, каде што треба да снима две песни за новиот албум, кој треба да биде готов до март. Пејачката е позната по ставот дека нејзиниот приватен живот е само нејзин и не сака да го дели со јавноста. Па затоа и овојпат останува мистерија дали Анте ќе ужива во убавините на Скопје или само во својата сакана?!
Oва е доказ дека деталите околу приватниот живот на Каролина не ги кажува она, туку медиумите го прават тој публицитет, знаејќи дека вестите околу Каролина го интересираат читателот.
Што се однесува до албумот, претпоставував дека нема сега да излезе, туку тек на пролет.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Искрено мислев дека е повисока и не толку слаба... Ама пак е многу убава... Шо не направи журка - не направи... Само НЕМИР ја испеа цел бар со неа......:smir:
pa dobro neli e 175 cm ili jas sum greska
 

Kajgana Shop

На врв Bottom