Каролина Гочева

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423

Каролина на МТV

Спотот за песната "Заборави", која Каролина ја пее во дует со ОТ бендот од Белград, својата светска премиера ќе ја има на музичкиот сателитски канал МТV.
Провокативниот спот за песната во кој покрај Каролина глумат неколку згодни манекенки од Белград, е во режија на познатиот белградски режисер Славољуб Живановиќ- Зли.
Со овој спот, Каролина и "Авалон" ја започнаа соработката со "Емоушн" и нивната концертна агенција "Шоумастер" која ќе се грижи за кариерата и настапите на нашата музичка ѕвезда во Србија и на Балканот.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
ЛЕГЕНДАТА НА ХРВАТСКАТА МУЗИКА СО 4 ЦЕДИЊА ЈА ЗАОКРУЖУВА КАРИЕРАТА


Каролина дел од антологијата на Арсен Дедиќ


Легендата на хрватската музика Арсен Дедиќ ја заокружува својата кариера со четири антологиски цедиња со име "Добротворов дом" на кои се наоѓаат 93 песни. На едно од цедињата ќе се најде и песната Лејди Годива која нашата Каролина на барање на Арсен ја сними заедно со хрватската легенда во студиото на Никша Братош. Песната ќе се најде и на новиот албум на Каролина кој е во подготовка. Станува збор за 4 албуми со посебни тематски делови има: љубовни парчиња, народни песни, патриотски, а четвртиот албум симболично е наречен - разно. На Арсен му успеа на едно место да собере многу значајни музички имиња кои ги изведуваат неговите песни во малку поинакви изведби од оние на кои до сега сме навикнати. На овие музички парчиња ќе можете да ги чуете Бранимир Штулиќ, Габи Новак, Каролина... Цедето е во издание на Кроација рекордс.

 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Дијаманте......... утре прикачувам една слика само за тебе:smir::smir::smir::smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Искрено мислев дека е повисока и не толку слаба... Ама пак е многу убава... Шо не направи журка - не направи... Само НЕМИР ја испеа цел бар со неа......:smir:
 

Attachments

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не е она ниска, ти си превисок:pos2: А каде е ова иначе?
Одвај чекам да ја слушнам новата песна со Арсен Дедиќ, а наскоро излегува и долгоочекуваниот најнов поп албум на Каролина.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Каролина не е нешто посебно во живо:)
И нема таква убава нога и висока како што прави оптичка варка телевизорот:pos2:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Не е она ниска, ти си превисок:pos2: А каде е ова иначе?
Одвај чекам да ја слушнам новата песна со Арсен Дедиќ, а наскоро излегува и долгоочекуваниот најнов поп албум на Каролина.
Јас шо сум превисок тоа е друго двајсе..... Она требаше да е повисока... Не е битно, битно лепотица.....
Ова е во Платинум - Струмица, некни беше петокот
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Еве ја новата песна од албумот на Арсен Дедиќ.

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Претпоставувам сите песни на тоа ЦД на Арсен Дедиќ се во ваков стил.
Потребите барале ваква песна, не знам ни дали песнава е на Арсен Дедиќ или?
Како и да е, јас се надевам дека ваква песна нема да се најде на најновиот албум на Каролина, едноставно нема да одговара на таков модерен звук оваа песна.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Мене песнава ми е баш фина, и и прилега на гласот на Каролина. Специфична е некако, се разликува од тоа што претходно го пеела и убаво звучи и на хрватски јазик. Малце само ми фали класичен рефрен. Ама и вака убаво звучи. А инаку веќе пишуваше во медиумите дека оваа песна ќе се најде и на новиот албум на Каролина, ама не знаеме дали ќе има македонска верзија или ќе си остане хрватската.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Devojkava mislam deka i pomina vremeto glumi uste ludilo, mesto da se ozeni veke da ne ja pratat skandali.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ако некој не е скандалозен, тогаш тоа е Каролина.
Ниеден момент не кажала нешто за нејзиниот приватен живот, сите можни шпекулации и трачеви кои и прават публицитет се напишани од новинарите. А тоа дали треба да се омажи или не, кога и како, дали прво на нас ќе ни каже или не, е тотално неважно, приватен живот, ама воопшто не ме интересира, што сака нека си прави на страна, она поради кое е Каролина на естрада се песните, албумите, соработките, докажување на македонскиот идентитет преку песна.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Дијаманте само ти реплицираш во одбрана ама ок тоа си е твое право. Сакам да кажам оваа тема е КГ така да тоа го опфака и приватниот живот знам дека си е нејзино ама ЈАВНА личност е и нормално е да се збори за неа а ако ти неможе да се помириш со тоа си е твој проблем.
 

zengo

zengo
Член од
25 јуни 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Devojkava mislam deka i pomina vremeto glumi uste ludilo, mesto da se ozeni veke da ne ja pratat skandali.
Jas voopsto ne mislam deka vremeto i e pominato, (naprotiv mislam deka sega e vo najubavite godini). Na umetnik kako Karolina nemoze da pomine vremeto. KAROLINA E VRV NA NASATA POP SCENA! lubomorata e losa bolest :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom