Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Не ми се верува еееј... Пандев сакале да го гледаат луѓето. Па ќе го глеаме Пандев кога ќе игра интересна утакмица, а не против ЦСКА.

Ај ако не да напраиме група на фејсбук канал 5 да пратат камера што ќе го снима само Пандев и тоа да биде преносот од ЛШ. Така ќе може да го глеаме Пандев и кога
седи на клупа.

Се игра финале на ЛШ Интер-Барса, се колат на терен играчите, акции, дриблинзи, голови на сите страни, а ние на канал 5 си го гледаме Гоче како седи на клупа се препотува на секоја топка што стигнува до Меси, потпивнува од тоа шишето на секој 24.7 секунди... абе мераци, едвај чекам. Може да се собереме 1 000 000 души на фејсбук па Канал 5 ќе отворат и трет канал. Канал Пандев 5 па ќе го гледаме 24 саата на ден.

П.С.

Не озбилно, без грам пристрасност иако сум навивач на Барса мислам дека,само на навивач на Интер може да му биде поинтересна таа утакмица од Барса-Арсенал.

Неутралните гледачи се знае што би сакале да гледаат.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
А да ве прашам дали пола од вас овде што пишуваат и сакаат да ја гледаат Арсенал - Барса ,пратија мејл до канал 5 ,па што чекате !
Ако ништо друго и да не сменат одлука ,барем нека се почуствуваат како гомна !
Се си беше ОК ,и емисијата пред почеток на натпревари е добра ,пренос ,организација се е ОК ,ама ваков потег да направиш мора да си многу ретардиран ...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
А да ве прашам дали пола од вас овде што пишуваат и сакаат да ја гледаат Арсенал - Барса ,пратија мејл до канал 5 ,па што чекате !
Ако ништо друго и да не сменат одлука ,барем нека се почуствуваат како гомна !
Се си беше ОК ,и емисијата пред почеток на натпревари е добра ,пренос ,организација се е ОК ,ама ваков потег да направиш мора да си многу ретардиран ...
И самите се свесни дека прават огромна грешка :toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И членови и модератори и цинцилатори ќе ве снемат ак не се контролирате.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Не ми се допадна непрофесионалноста на Канал 5 вечерва, ќе кажам и зашто.
Цела недела го најавуваат мечот Интер - ЦСКА Москва, на денот за пренос, они се одлучуваат за комбиниран пренос, за време на комбинираниот пренос, 80% ги даваат Арсенал - Барса, остали 20 % Интер. Нејсе, може грешка праам со процентиве али дефакто Арсенал - Барса одеа повеќе.

Реков и претходно, немав ништо против тој меч да оди во живо, а за Интер - ЦСКА да се уклучуваат на најинтересните моменти, ама веќе кога најавуваат цела недела 1 меч, нека тераат на тој а не у последен момент да поебат луѓе што се договориле некаде заедно да гледаат у кафич каде нема сателитска. Ја не за џабе откажав собиранка уште у Недела, знаев дека вака ке не заебат.

Не за друго, немаат сите саглам интернет, немаат сите сателитски дома или нешто трето, во последен момент вакви промени не смее да прави телевизија која се одлучила да тера ваков проект, Лига на Шампиони. Во иднина ке ве замолам ако веќе им ветувате на гледачите нешто, држете се до истото или, ако веќе сте паднале на милион поплаки, промената направете ја 2 дена унапред со што сите гледачи ке бидат информирани и ќе имаат време да се снајдат во случај мечот кој они сакаат да го гледаат не е пренесуван.
Вака, промената е направена 4 саати пред натпреварите да започнат и не фаќаат неподготвени, зборам за оние кои како што реков, имаат проблеми со интернетот, немаат втора опција дома и тн и тн.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Сакаа да угодат им се опна од глава, најлошиот модел го одбраа. Вака и минатото коло правеа и мене не ми сметаше(дека нејќев да гледам шо се дешава со милан на трафор :)) ама ова веќе е друга фаза кога ова не се трпи.
Или нека даваат една и нека даваат само голови и некоја поинтересна ситуација од другата утакмица или нека не ја даваат втората воопшто.
Народни луѓе се и тука ги има и верувам дека ќе се оправат за возвратните.
 
F

fantomX

Гостин
Замеркава на Син за непрофесионалноста е сосема на место, треба поодлучно и порано да се оди со одлука.

Ама од друга страна, некој неутрален да ми кажува дека вака вечерва не чинеше, сериозно на секој можен начин нека проба да се врати наназад. Фанојте на Барселона, Арсенал и Интер ги разбирам ако имаат замерки, пошто нервозно е да не гледаш што се случува повремено.
Но неутралните?! По ѓаволите бре, ко неутрален сакам интересен фудбал, сакам возбуда, па и 10 натпревари нека се мешаат ко на филмска лента ако треба. А од Канал 5 тоа вечерва го добив. Не знам што се случувало во тек на сите 90 минути ни во Милано ни во Лондон. Ама знајте шо? Ко неутрален гледач ама ич таквото не ме боли со извинување што се случувало целосно. Сакав разонода со возбудлив фудбал, добив. Реков, можда не баш пријатно за фанојте и симпатизерите на клубовите, ама одлични два часа за мене ко неутрален.
Многу едноставна работа. :toe:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Како може вака ???Арсенал и Барса играат најубав фудбал во цел свет и наместо нив да ги даваат ми даваат комбинирано со Интер и ЦСКА-натпревар кај што немаше повеќе од 5 шанси.:tapp:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.483
Поени од реакции
58.763
Како може вака ???Арсенал и Барса играат најубав фудбал во цел свет и наместо нив да ги даваат ми даваат комбинирано со Интер и ЦСКА-натпревар кај што немаше повеќе од 5 шанси.:tapp:
Пет шанси имаше на канал 5, инаку имаше преку 15 :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Пет шанси имаше на канал 5, инаку имаше преку 15 :smir:
Ќути, оние фанови на Интер што пратеа стриктно на Канал 5 не изгубија нерви ко нас на стримови со оглед на фактот дека овие ја пропуштија шансата на Снајди, ни репитицијата не ја фатија овие од Канал 5. :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kanal5 najavuvaa deka ke ja prenosuvaat inter cska,a na krajot ispadna deka povike ja gledavme arsenal barsa
pa se znaese koj natprevar ke bide po interesen
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Значи си докажавте дека човек НЕ ТРЕБА да ви одвои ни момент од својот живот...сите сте фудбал експерти, режисери, директори...сите се знаете, комбиниран пренос е срање, Канал 5 е срање...браво, браво...
Само ќе ви кажам, ние направивме комбиниран пренос од соништа, уклучени бевме во 4 од 5 гола, што е научна фантастика...
Вие трујте си ја вашата душа, а јас од овој момент нема да ве перцепиран. Бедно и јадно! Не ни требаат нас ни Албанци, ни Срби ни Бугари...со ваков ментален склоп сами ќе се уништиме...а во меѓувреме ќе уживам во пфалбите од УЕФА ,Нова ТВ и Б92...
Мизерно!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.307
Поени од реакции
16.386
Значи си докажавте дека човек НЕ ТРЕБА да ви одвои ни момент од својот живот...сите сте фудбал експерти, режисери, директори...сите се знаете, комбиниран пренос е срање, Канал 5 е срање...браво, браво...
Само ќе ви кажам, ние направивме комбиниран пренос од соништа, уклучени бевме во 4 од 5 гола, што е научна фантастика...
Вие трујте си ја вашата душа, а јас од овој момент нема да ве перцепиран. Бедно и јадно! Не ни требаат нас ни Албанци, ни Срби ни Бугари...со ваков ментален склоп сами ќе се уништиме...а во меѓувреме ќе уживам во пфалбите од УЕФА ,Нова ТВ и Б92...
Мизерно!
Дај бар ти бе не биди толку арогантен. Уживај во нивните пофалби ама нивните пофалби не ти носат гледаност, претпоставувам свесен си на тоа.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Иво само плачеш. Само се закануаш ќе идеш од форумов и пак се враќаш.
Реално е да се дава Арсенал - Барса цел свет со душа ја чека утакмицата и имаше што да се види, а вие Интер ќе ја давате. После со комбиниран пренос нешто видовме нешто не видовме од натпреварите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom