Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Никогаш не ми сметал ниеден коментатор во државава откако знам за себе(Јанко идиЈотот не е коментатор)....се' до овој денес Милан шо коментираше.
Прво, за тоа Зерорф да расчистиме дека и во Италија и во цел бели свет така се изговара(некаде место З има С, мање битно, Сидорф не е нкаде освен овде и во Србија), човекот можеби си се води по тоа и нема тука за што да го пљукате.

Се гледа дека е ентузијаст и дека коментира и со жар и све, ама зашто ОооОо зашто мора така да потенцира имиња на играчи, кога ќе подвикне така на некое име, имам чуство како да гребам на ѕид, оноа лошоно чуство. :|
Тоа што благо го фаворизираше Реал и обесуваше муда со некои приучени коментари му простувам пошто ептен Милан тепаше. :)
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Ај да пробаме нешто ново...пошто глеам сите овде разбирате фудбал, и сите небаре менаџери во Premiere League ќе станете...еве една идеја
Имате 2 screenshots-а со натпреварите за наредното коло, еден е за Вторник , еден за Среда.
Сеа, некој од овие ш'о се демек главни на форумов, нека направи анкета со утакмиците и нека ги стави на гласање. Гласањето ќе трае до 2ри Ноември, Понеделник, кога ни е deadline за регистрирање на утакмица.
Од сите утакмици, не гласате за Milan vs Real и Dinamo vs Inter, зашто тие ги одредивме за 5-ка. Мора да има 2 табели, една за Вторник и една за Среда
Другите што остануваат треба да го дадат изборот за 5 ПЛУС, во Вторник и Среда.
Најизгласаната утакмица од Вторник, има 1 глас - т.е. Кајгана Глас, на ова го додавам гласот на момците од Спортска , и гласот на Филе...па да видиме која утакмица треба да ја дадеме...ако имаме „нерешена“ ситуација, јас сум тој кој ќе пресече...знам, знам сеа ќе мрчите зашо јас, ама така си е....
Истиов принцип и за Среда
Баш ме интересира што ќе одберете
Поздрав
 

Attachments

Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Утре која утакмица ќе ја пренесуваат од Европа Лигата?
ЕВЕ ШТО ВЕЧЕРВА ЌЕ ГЛЕДАМЕ
21.05 Канал 5 Селтик - Хамбургер
Иако на програмата не им е најавено но тоа е тоа
http://www.kanal5.com.mk/Default.aspx?mId=107


А од 19.00 !!!??? ВАЉДА КАНАЛ 5 + АМА ГОСПОД (I.S.M) ЗНАЕ КОЈА УТАКМИЦА ... Важно е Европа лига -фудбал :pos2::pos2::pos2:

http://www.kanal5.com.mk/Default.aspx?mId=117


дека овие утакмици слаби ќе бидат !!!
S.S. Lazio 19:00 Villarreal CF
SL Benfica 19:00 Everton FC
AFC Ajax 21:05 NK Dinamo Zagreb
Fulham FC 21:05 AS Roma
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ај да пробаме нешто ново...пошто глеам сите овде разбирате фудбал, и сите небаре менаџери во Premiere League ќе станете...еве една идеја
Имате 2 screenshots-а со натпреварите за наредното коло, еден е за Вторник , еден за Среда.
Сеа, некој од овие ш'о се демек главни на форумов, нека направи анкета со утакмиците и нека ги стави на гласање. Гласањето ќе трае до 2ри Ноември, Понеделник, кога ни е deadline за регистрирање на утакмица.
Од сите утакмици, не гласате за Milan vs Real и Dinamo vs Inter, зашто тие ги одредивме за 5-ка. Мора да има 2 табели, една за Вторник и една за Среда
Другите што остануваат треба да го дадат изборот за 5 ПЛУС, во Вторник и Среда.
Најизгласаната утакмица од Вторник, има 1 глас - т.е. Кајгана Глас, на ова го додавам гласот на момците од Спортска , и гласот на Филе...па да видиме која утакмица треба да ја дадеме...ако имаме „нерешена“ ситуација, јас сум тој кој ќе пресече...знам, знам сеа ќе мрчите зашо јас, ама така си е....
Истиов принцип и за Среда
Баш ме интересира што ќе одберете
Поздрав
Ја ги темите за предлогот. Мене ми се допаѓа, верувам дека „ова е почеток на едно прекрасно пријателство“ :)

http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=45106
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=45107
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај да пробаме нешто ново...пошто глеам сите овде разбирате фудбал, и сите небаре менаџери во Premiere League ќе станете...
Пробано, гласано, белким ќе се погодиме сите да изгласаме нешто интересно :) браво за идејава, ќе видиш дека вреди да си тука. Сепак и сами рековте, дека ќе се подобрувате, епа почнуваме.
 
К

кременко

Гостин
Ај да пробаме нешто ново...пошто глеам сите овде разбирате фудбал, и сите небаре менаџери во Premiere League ќе станете...еве една идеја
Имате 2 screenshots-а со натпреварите за наредното коло, еден е за Вторник , еден за Среда.
Сеа, некој од овие ш'о се демек главни на форумов, нека направи анкета со утакмиците и нека ги стави на гласање. Гласањето ќе трае до 2ри Ноември, Понеделник, кога ни е deadline за регистрирање на утакмица.
Од сите утакмици, не гласате за Milan vs Real и Dinamo vs Inter, зашто тие ги одредивме за 5-ка. Мора да има 2 табели, една за Вторник и една за Среда
Другите што остануваат треба да го дадат изборот за 5 ПЛУС, во Вторник и Среда.
Најизгласаната утакмица од Вторник, има 1 глас - т.е. Кајгана Глас, на ова го додавам гласот на момците од Спортска , и гласот на Филе...па да видиме која утакмица треба да ја дадеме...ако имаме „нерешена“ ситуација, јас сум тој кој ќе пресече...знам, знам сеа ќе мрчите зашо јас, ама така си е....
Истиов принцип и за Среда
Баш ме интересира што ќе одберете
Поздрав
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

конечно и гласот на народот:vozbud::vozbud:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Od Kremenko
Druze da ne ja tupam na temata gleam dobar muabet e pocnat ,uste jas falam za se da bidi ok
da prasam samo sto e problemot so slikata a i so glasot, ni atmosfera se slusa ni butur,zboram za natprevarite na 5+(najnovo lazio-villareal),bidejki za kanal 5 nema sto da zboram fino lepo si go prevzemate signalot

ke te molam ako sakas za kratko objasnuvanje,oti izglea deka samo ja imam muda da se bunam na temata na drygite mu e ok

Работава е ваква...постојат рисивери кои ни ги пракјаат од EBU и кои имаат милиони кодови..е тие истите знаат понекад да се укочат и да не мрда..во таа ситуација имаме совет да ја порачаме снимката и да ја емитуваме во наредните 24 часа или да опраиме ( да се снајдеме )...не знаеш колку шокови се доживуваат кога во 20.40 ќе видиш „бланк“...а тоа зашто едни Тв станици имаат а други не, како ние сеа...од оваа година воведоа секоја ТВ станица да има „свој“ рисивер, и тие го активираат преку сателит...оние што имаат дримбокс, знаат за што зборам...ама сеа не иде па не иде, ме плаши и другата вечерва де не биде таков shit

Иначе да ти објаснам, посебно се купуваат т.н. Media rights, а посебно feeds ( траси )...у принцип УЕФА не те тера да купуваш траса од нив, ама пак од друга страна имаат монопол...

Од Davidd02022
Еден пријателски совет.
Мајсторе не се конфронтирај со мене барем не за сателистска и околу сателитска.

Лично немам ништо против Канал 5 ТВ, НАПРОТИВ МИ СЕ ДОПАДНА ФАКТОТ ШТО ГИ ЗЕМАА ЛИГА ШАМПИОНИ И УЕФА(бивша)

Ама глупо е да не убедувате прво Филе (тој мудро се повлече и те остави тебе) да се расправаш ...

Едно време (месец дена ве оставив без никаков коментар) армо ама самиот ти не ми дозволи (а замисли дури имав и идеја - желба) да ви помогнам ...

Секогаш постои beck-up feed само треба да се најде ... е сега оставам на тебе ... ти да ја смириш “топката“ ...
Јас останувам Cooolllllll:helou:


одговорот е ист како и за Кременко...нема back-up зашто би го искористиле for sure...а за сателитски и тоа како ќе спорам со тебе, зашто имам лична сателитска од 1995 година, и веруј, знам многу
Уште еднаш и стварно немам намера да полемизирам со тебе
НИШТО НЕ КРАДЕМЕ- СЕ Е СО ТВ ПРАВА
Поздрав
 
К

кременко

Гостин
A од кога ке се почни со конференцијата т.е со пренос на сите натпревари,оти имаше и таква најава, дали ке биди тоа во последното коло или ?!:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Davidd0202 е баниран од тема. Нека му пренесе некое другарче на мајсторот дека своето познавање нема потреба да го пласира со курчење.

Поздрав и пријатна работна недела на сите. :smir:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Davidd0202 е баниран од тема. Нека му пренесе некое другарче на мајсторот дека своето познавање нема потреба да го пласира со курчење.

Поздрав и пријатна работна недела на сите. :smir:
Друже, нема потреба да ме „браниш“ од морони...дечкото си го покажа капацитетот, а мене ми ја еба вољата за комуникација и соработка...како да е идеме даље бар со гласањето
поздрав
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Друже, нема потреба да ме „браниш“ од морони...дечкото си го покажа капацитетот, а мене ми ја еба вољата за комуникација и соработка...како да е идеме даље бар со гласањето
поздрав
Не те брани, само си ја работи својата работа:toe:
Иначе дај кажете некои новости или барем најавете нешто??? Што бидна со класиците во лига на шампиони ???? Ке има ли нешто ??? Bayern - Man Utd 99' прв избор :helou:
 
F

fantomX

Гостин
Една препорака до Иво, како човек од Канал 5 ете.

Пошто натпреварите се во вторник и среда, бар во текот на понеделникот, ако не можи и порано, нека има на сајтот ваш кои натпревари ќе одат и на 5+, не само за Канал 5.
Можеби е тешко за избор, ама барем да се знај , секој заинтересиран да знај што да очекува, ако сака друго, да се снајдува. Бар јас мислам, не е многу интересно до последен момент да чекаш, па да видиш тогаш што ќе почни. :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Реприза од утакмициве има ? И ако има кога е ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
E oва е лошото, без репризи не иде работава, мада незнам каков договор имаат со тв правата, знам порано на МТВ мислам репризираа, не памтам добро, сеа не ми ни текнало да глеам .
Него глеав у кафич без коментатор и звук од публика а и Динамо Киев - Интер би сакал уште еднаш асално да ја изгледам :) .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom