Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Филе што бидна со најавата дека ке давате некои класици од ЛШ ???
на пр. Баерн - Ман Утд 1-2 99'
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Филе што бидна со најавата дека ке давате некои класици од ЛШ ???
на пр. Баерн - Ман Утд 1-2 99'
pa da ke pocne naskoro, verojatno od naredniot mesec, otkoga kje startuvaat site emisii, ama verojatno kje se bara prostor , zasto bi trebalo da idat celi.... ova e info koe i jas go dobiv pred nekolku dena... taka da ako te interesira, moze da sme u kontakt ...(samo te molam idi na porakite na profil ili na skype) ..cisto ako te interesira informacijata...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
pa da ke pocne naskoro, verojatno od naredniot mesec, otkoga kje startuvaat site emisii, ama verojatno kje se bara prostor , zasto bi trebalo da idat celi.... ova e info koe i jas go dobiv pred nekolku dena... taka da ako te interesira, moze da sme u kontakt ...(samo te molam idi na porakite na profil ili na skype) ..cisto ako te interesira informacijata...
Батка, немам ништо против тебе најискрено. Ама вечерва кога те видов во дресот од Барса се исфрустирав. Да игра Македонија, нормално е да носиш дрес од Македонија. Ама батка, ова е ЛШ, и логички е 50% од гледачите да навиваат за едниот тим, а другите 50% за другиот.Вас МОРАЛНА должност ви е да бидите неутрални, бидејќи 50% од луѓето не се должни да ве гледаат како го фаворизирате другиот тим. Сета среќа што не можев да те слушам што зборуваш, бидејќи утакмицата ја гледав во кафич.А од муабети слушнав дека многу (!@#$%) си си’ ја форсирал Барса, и заради тоа, а пред се заради годините што не ми дозволуваат се искажувам толку благо.
Се надевам дека ме разбираш, а истовремено ме сваќаш зошто го пишувам овај пост. Се е ова критика, што како професионалец треба да слушниш, и прифатиш.:smir:

Иначе еве да не бидам само критички настроен, за поздрав е тоа што си тука на форумов, исто и за поздрав е сето ова што го правите.Нема споредба ова со минатите години.
И уште нешто,не се однесува ова лично на тебе. Ако 10 души кажуваат дека нема К5, значи НЕМА, и треба нешто К5 да преземи, а не некој исфрустиран се.што.знае да продава пуфки овде, демек сменете си антената, или сменете си кабловската:toe:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
21
Поени од реакции
2
Батка, немам ништо против тебе најискрено. Ама вечерва кога те видов во дресот од Барса се исфрустирав. Да игра Македонија, нормално е да носиш дрес од Македонија. Ама батка, ова е ЛШ, и логички е 50% од гледачите да навиваат за едниот тим, а другите 50% за другиот.Вас МОРАЛНА должност ви е да бидите неутрални, бидејќи 50% од луѓето не се должни да ве гледаат како го фаворизирате другиот тим. Сета среќа што не можев да те слушам што зборуваш, бидејќи утакмицата ја гледав во кафич.А од муабети слушнав дека многу (!@#$%) си си’ ја форсирал Барса, и заради тоа, а пред се заради годините што не ми дозволуваат се искажувам толку благо.
Се надевам дека ме разбираш, а истовремено ме сваќаш зошто го пишувам овај пост. Се е ова критика, што како професионалец треба да слушниш, и прифатиш.:smir:

Иначе еве да не бидам само критички настроен, за поздрав е тоа што си тука на форумов, исто и за поздрав е сето ова што го правите.Нема споредба ова со минатите години.
И уште нешто,не се однесува ова лично на тебе. Ако 10 души кажуваат дека нема К5, значи НЕМА, и треба нешто К5 да преземи, а не некој исфрустиран се.што.знае да продава пуфки овде, демек сменете си антената, или сменете си кабловската:toe:
Ama ic kur ne me boli za tie 10 dusi znaes? im go vidov IQ-to u postovi, taka da kako toa 98 % od MKD glea , a samo tie genijalcite ne gleale? Pa demekslikata u eden del u Skopje e bolja a u eden polosa Aloooo, site TV stanici imaat predavatel na Vodno, na ist stolb...znaci ako imas edna TV imas i Druga ( isklucok se onie pomalite TV )
A toa dali File nosi Barca ili ne, koja MORALNA obvrska ti so MORONSKA inteligencija??? Alooo, ova ne se izbori u MKD pa da se pazime koja partija kje ja promovirame? Ako FILE ja saka Barca, nema ti da mu kazes sto da nosi...ja kao Portir kje mu kazam
Aj brisi

A ova e odgovor za kkiroski2000...vie drugite ne smeete da citate

1. Da, 4-ca sme, koj golem del od nas dadovme izminatite 10 meseci za ova...i se zezame so moroni, koi kako mali nikoj ne im podaval topka, pa sea najdoa "maskenbal"..ne se zamarame, se zabavljame, koj kako kje stigne, si gi raboti debilcinjata
2.Fala
3.Pozdrav
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ama ic kur ne me boli za tie 10 dusi znaes? im go vidov IQ-to u postovi, taka da kako toa 98 % od MKD glea , a samo tie genijalcite ne gleale? Pa demekslikata u eden del u Skopje e bolja a u eden polosa Aloooo, site TV stanici imaat predavatel na Vodno, na ist stolb...znaci ako imas edna TV imas i Druga ( isklucok se onie pomalite TV )
A toa dali File nosi Barca ili ne, koja MORALNA obvrska ti so MORONSKA inteligencija??? Alooo, ova ne se izbori u MKD pa da se pazime koja partija kje ja promovirame? Ako FILE ja saka Barca, nema ti da mu kazes sto da nosi...ja kao Portir kje mu kazam
Aj brisi

A ova e odgovor za kkiroski2000...vie drugite ne smeete da citate

1. Da, 4-ca sme, koj golem del od nas dadovme izminatite 10 meseci za ova...i se zezame so moroni, koi kako mali nikoj ne im podaval topka, pa sea najdoa "maskenbal"..ne se zamarame, se zabavljame, koj kako kje stigne, si gi raboti debilcinjata
2.Fala
3.Pozdrav
Разбирам јас дека и тебе не ти подавале синоќа, ама таков речник нема да се толерира (ако е за сите да го читаме). Ако сакаш нешо ин прајват да му кажеш на декото, имаш приватни пораки, имаш начин.

Поради горниот пост си баниран од тема.

А за ДиЏеј, навистина немаш никакво право да му кажеш дали смее или не смее да носи некаков дрес чоече :) Ако си навивал за интер па пошо Барса ги намачка на лебче ти било мака и после меч да го глеаш филе, запамети дека тој не е никаков вуду врач кој поради тоа шо си носи дрес во студио ќе предизвика батерфлај ефект на Меаца.

Напред Филе, браос Канал 5.
Само конструктивно, работете со коментаторот... Како шо би рекол ти Филевски, не сакам да го слушам само она што го гледам.

Поздрав
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Ama ic kur ne me boli za tie 10 dusi znaes? im go vidov IQ-to u postovi, taka da kako toa 98 % od MKD glea , a samo tie genijalcite ne gleale? Pa demekslikata u eden del u Skopje e bolja a u eden polosa Aloooo, site TV stanici imaat predavatel na Vodno, na ist stolb...znaci ako imas edna TV imas i Druga ( isklucok se onie pomalite TV )
A toa dali File nosi Barca ili ne, koja MORALNA obvrska ti so MORONSKA inteligencija??? Alooo, ova ne se izbori u MKD pa da se pazime koja partija kje ja promovirame? Ako FILE ja saka Barca, nema ti da mu kazes sto da nosi...ja kao Portir kje mu kazam
Aj brisi

Досега задоволен од Канал5 и 5+ за ЛШ, ама ти што знаеш преку репетиторов си ми.

Брат напорен си фкрај само незнам кога ѓе ти текне.
Досега не се мешав и давав само пофалби за Канал5 ама ТИ не се трпиш повеќе.
Ова е само кон тебе не е кон репетиторот, ни кон сигналот, ни кон К5, ни кон ЛШ ни кон Филе.
Досаден си!
Ако не можеш да трпиш критика не ги читај постовите, не идај на форум таман тие 10 души со мал IQ и морони нема да ти сметаат.

Филе ако овој onoj.koj.znae со ниско IQ и со немање на основно форумско познавање навистина евработен во К5 дај посоветувај го да не те страми тука по форумов со вакви постови и муабети.

толку

поздрав

едит: гледам и на други си им здосадил па ме претркале
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Па барем да има уште еден во дрес од Интер ако е така, па нека ја забавуваат публиката расправајќи се, според мене така би било поинтересно.:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
.a so del od vas vekje i sekojdnevno komunicirame i preku drugite mediumi.. kade sto sepak e barem precisteno od adolescentni frustracii...
No hard feelings. Барем ти како повозрасен од мене знаеш веројатно многу подобро дека „компјутер за секое дете“ во отсуство на прочитани лектири резултира со мудрување пред монитор како компензација за личната инфериороност со обид за покажување надмоќ (т.е. реално, глупирање).

Ама, свите ние смо твоја публика :)
Како шо и сите кои ги банирав од тема се и членови на нашето форму4е :)

Чир ап, и нареден пат со понов дрес (ако сакаш, ќе ти набацам еден од Каталуња сеа коа ќе одам).

ПОздрав и за тебе и кажи му на портирот нек не се лути.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Денес коие утакмици ќе ги даваат.
За Канал 5 знам дека е Партизан-Тулуз а на другата?
Панатинакос-Галтасарај?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Лелее што ве читам па уште го вреѓате и Филе и Канал 5. До пред година дена се мачевме со МТВ па и со нивните не толку добри избори и коментатори, а сега оваа година кај што е на толку добро ниво организирано со емисија гости и слично па уште пак ги напаѓаме дека не ги бива и слично. За технички проблеми можеби има, но колку што се сеќавам за викенди сите си гледаме мечови на интернет стриминзи, а за мечовите од лш на страницата за лига на шампиони има линкови за стриминг обезбедено за нас. Се е супер само изборот на мечовите, не знам кој ги одбира во канал 5, но за следново коло за пренос е одбран мечот помеѓу Барселона и Динамо Киев а има многу поинтересни мечови од овој. Сепак како и да е оваа година многу е поубаво да се гледа ЛШ од претходните.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кога сите напаѓате ај и јас :icon_lol: ...nOT

Само мала забелешка/сугестија за коментаторот дека навистина требада биде пожив и подинамичен... едно време онака полузанесен во компјутерот помислив дека повторно е МТВ и Калински коментира... дај направате нешто ново, ставете двајца коментатори и нека си "вадат очи", нека се расправаат и коментираат, бидете уникатни (барем за Македонија), бидете онакви какви што се врвните или барем пробајте, ако па не, или се начекаме пак во финале (Барса - Манчестер) еве ја и Серпико се нудиме да мелеме 90 минути :D. Се надевам дека ќе ми ја прифатите забелешката :smir: и да Филе, добредојден си тука и навистина неможеш да очекуваш сите да те сакаат и почитуваат... we are all diferent after all... додуша некои и не се :pos:

p.s чекам одговор :)
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Батка, немам ништо против тебе најискрено. Ама вечерва кога те видов во дресот од Барса се исфрустирав. Да игра Македонија, нормално е да носиш дрес од Македонија. Ама батка, ова е ЛШ, и логички е 50% од гледачите да навиваат за едниот тим, а другите 50% за другиот.Вас МОРАЛНА должност ви е да бидите неутрални, бидејќи 50% од луѓето не се должни да ве гледаат како го фаворизирате другиот тим.

ova za mene nitu e dolznost a daleku od MORALNO ... !? ...znaci da rascistime, jas ne sum komentatorot... a vtoro i najvazno!!! ...ako zabeleza , a ako , idi na fejs i pogledni gi postarite klipcinja, jas niz prethodnite emisii gi menuvam dresovite..isto kako sto kje oblecam dres i na milan i inter i bayern i real ... itn itn... taka da, bi bilo ok da e dosta za ova... fala i poz. ... i stvarno nitu se lutam i nitu mi e krivo za nekoi od komentarite... i jas imam zelba da se razberam , ama.... :-(

Досега задоволен од Канал5 и 5+ за ЛШ,
Филе ако овој onoj.koj.znae со ниско IQ и со немање на основно форумско познавање навистина евработен во К5 дај посоветувај го да не те страми тука по форумов со вакви постови и муабети.

...NITU IMAM POJMA KOJ E... A NITU NEKAD MI SE PRETSTAVIL ...!? ...TAKA DA, GO ZNAM KOLKU I VIE OVDE... A NISTO CUDNO I DA E OD TELEVIZIJATA... KAKO I DA E, AJ BAREM NE MI "VMETNUVAJTE" MENE TEKST OD TIPOT "KAZI MU OVA, KAZI MU ONA" ...eve go imate tuka i kazete mu... a ocigledno barem tehnickite stvari deka gi znae, povekje od bilo koj od nas, taka da ne se somnevam vo strucnost, no toa e se...

Кога сите напаѓате ај и јас :icon_lol: ...nOT

Само мала забелешка/сугестија за коментаторот дека навистина требада биде пожив и подинамичен... едно време онака полузанесен во компјутерот помислив дека повторно е МТВ и Калински коментира... дај направате нешто ново, ставете двајца коментатори и нека си "вадат очи", нека се расправаат и коментираат, бидете уникатни (барем за Македонија), бидете онакви какви што се врвните или барем пробајте, ако па не, или се начекаме пак во финале (Барса - Манчестер) еве ја и Серпико се нудиме да мелеме 90 минути :D. Се надевам дека ќе ми ја прифатите забелешката :smir: и да Филе, добредојден си тука и навистина неможеш да очекуваш сите да те сакаат и почитуваат... we are all diferent after all... додуша некои и не се :pos:

p.s чекам одговор :)

za ova stvarno, nemam ni odgovor a nitu mozam jas da reagiram...jas stvarno nemam nikakva vrska so sportskata redakcija na televizijata... go imam proektov i Topki + kojke startuva na 27 septemvri vo nedela vo 13:00.... tolku e od mene... a se sto e za vo emisijata, se e dobredojdeno... edno vreme imav predlog ( a toa kje se sotavri sigurno vo narednite) del od forumdziite, portalite i blogerite da bidat gosti vo emisija... so del od blogerite sum sekojdnevno vo komunikacija kako i so onie koi gi pravat sportskite portali (iako i so niv sme nekogas na kompletno dijametralno sportivni strani :))))) vo stavovite... no toa i taka treba da bide... toa e ok... pa da ne ti kazuvam deka nekolkupati sme se podelile i izigrale i fudbal.... uste na startot koga dojdov ovde , rekov deka i forumov kako eden od pocitanite kje bide pokanet i kje ima moznost za ucestvo so site niv... i sigurno e deka kje si stojam na zborot, no iskren da bidam prestanav da prisustvuvam tolku cesto, zasto sepak nekoi raboti ne mi se dopagjaat kako komunikacija... apsolutno ne e tocno deka sakam site da me gledaat ili sakaat... ne! ... no za komunikacija potrebna e barem malku pozitivna energija i zelba da se saka da se komunicira so nekogo, pa makar i seto toa da bide kritika ... a vaka !? ... ne znam, vbekje ni sto da kazam...sekoj sam za sebe si kazuva... ako nesto ima kje javam, vo kontekst na tvojata tema...
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
се добро само коментатори да си најдат и да побрзат со хајлајтите после утакмиците..синоќа се напнав чекајки...а филе е супер емисијата им е многу подобра отколку што беше на мтв...
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Само конструктивно, работете со коментаторот... Како шо би рекол ти Филевски, не сакам да го слушам само она што го гледам.

Поздрав
hahahahahahahahaha... da, da, da.... toa go ima ednas kazano i javno... a go mislam postojano... hahahhahahaha ,. da... e me nasmea slatko... :)))))
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Филе секоја чест за емисијата..Супер водител си и само напред,ич не се замарај што некој ќе напише нешто лошо,сепак тоа е форум и секој има право да даде свое мислење..

Биди поздравен ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom