Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
mene me nervira samo koga me spomenuvaat vo pogresen kontekst... inaku nimalku ne me interesira toa sto nema vrska so mene...

p.s.
a toa deka sekoj ima mokj da kaze sto misli e nesto sto vodi kon propast... veruvaj mi , eden den kje sfatis... demokratijata e kompletno pogresno sfatena... namesto site doktori da zborat za medicina, site pravnici za pravoto a site konduradzii za kondurite, bez ogled koj od kaj doagja i koj kolku ima ekonomska mokj za da moze da go izdrzi muabetot, demokratijata e ovde tolku iskrivena sto konduradzijata misli deka ima demokratsko pravo da zbori za zakoni, a doktorot za pravoto itn, itn... mislam deka se razbravme...poz
Ова го пишувам тука затоа што неможам на профил.

Инаку за тоа демократија ми е многу јасно уште многу многу одамна и тоа моќ намерно го ставив во наводници бидејќи сакав да ја потенцирам горе доле твојата теза, впрочем прашањето што е тоа демократија кај нас? Али да не навлагаме во тоа нема потреба не е темата за тоа отидовме многу оффтопик, (може да не банираат:wink::wink::wink:). Инаку пимер кај нас за демократија, ХРТ2, НОВА тв, Супер спорт ги укинаа бидејќи имаше реакција од телевизиските куќи но со тоа ми го скратија правото на избор и кај е тука моето право на избор. Моментално јас немам избор.......

П.С. Се разбравме барем до толку разбираме:smir:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
На БумТВ ќе ја даваат?
Да знам дали да зимам тест период 30дена за 1денар :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Да ,РТС 1 ќе ја дава ,ама на кабловскиве низ земјава ја нема РТС 1 туку РТС сателит
Не се надевајте на никакви кабловски ,бум тв и слични глупости ,ако канал 5 не ја дава ,ќе треба да се гледа или на стрим или во некој кафич,кладилница ...
И праќајте мејлови до канал 5 не дремете !
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?
-Секако дека не се!

Можмо ли е бе некој да е толку глуп да пренесува Интер-ЦСКА,место Барса-Арсенал?
Ај ние(навивачите на Барса и Арсенал)шо губиме туку и повеќето неутрални навивачи порадо би го гледале натпреварот на овие два тима каде што ќе има многу голови(ако не голови барем ќе напаѓаат и двата тимаи ќе има доста шанси) ,отколку Интер и ЦСКА кои ќе паркираат шлепери пред својот гол кога ќе играат на гости! автобуси кога ќе играат во гости
 
Член од
30 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Друже, ова може многу лесно да се реши.
ПР: Првата недела нека иде на К5 Арсенал Барса а на К5+ Интер ЦСКА, реваншто нека биде обратно пренесуван, на К5 нека иде Интер ЦСКА а на 5+ Барса Арсенал. Вака бар ќе бидеме колку толку задоволни иако Барса Арсенал е доста поквалитетен натпревар а и сигурен сум дека поголемиот дел го сакаат токму овој натпревар а не Интер ЦСКА, а со самото тоа и повеќе заслужува да се пренесува како главен натпревар
Kolku sto znam idnata nedela CSKA - Inter igraat vo 18:30, taka da ke gi gledame dvete utakmici na Kanal 5, Ufff, Sukur barem revansot Arsenal ke go gledame
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Kolku sto znam idnata nedela CSKA - Inter igraat vo 18:30, taka da ke gi gledame dvete utakmici na Kanal 5, Ufff, Sukur barem revansot Arsenal ke go gledame
Еј да бе заборавив јас скроз на тоа. Ај шуќур имал господ барем на реваншот раат ќе си ја гледам и ќе си се извикам дома:)
Ајде сеа таа е за утре ќе се снаоѓаме кој како знае, ама за наредната бит че боље:):smir:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Канал 5 спортска редакција - дали се нормални? Тешко

Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?
Па знае ли некој воопшто кој е спортска редакција во канал 5??Кој се спортските коментатори??
ДЕБИЛИ!!!!, Кажете ми еден здрав што коментира фудбал, тенис.... на канал 5???.
Врска немаат!!!
 
B

boki10messi

Гостин
Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?
Па знае ли некој воопшто кој е спортска редакција во канал 5??Кој се спортските коментатори??
ДЕБИЛИ!!!!, Кажете ми еден здрав што коментира фудбал, тенис.... на канал 5???.
Врска немаат!!!
Стварно. Знае ли некој кои се тие од спортската редакција кои одлучуваат за преносите. И знае ли некој на кој меил да им праќаме. Да не дремеме. Можеби ќе ги предомислиме..
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Стварно. Знае ли некој кои се тие од спортската редакција кои одлучуваат за преносите. И знае ли некој на кој меил да им праќаме. Да не дремеме. Можеби ќе ги предомислиме..
Повели.

Јас моето го направив. Три пати. Ајде и вие.
 
B

boki10messi

Гостин
Ова го знам. Ама, мислев нема ли некој меил посебно за спортската редакција на К5. Како и да е, ќе ги бомбардирам и јас.:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom