Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
hahahahahaha..ne za d akomentiram tuku se iznacitav tolku gluposti sto nemam namera da odgovaram, ama ednostavno sakav na tie debilni postovi da im stavam eden prasalnik...nisto nevoobicaeno...

pozdrav...

p.s.
i ne me prasuvajte nisto na temava, nemam namera da odgovaram, bidejki nitu sum toj sto treba a nitu sakam...

poz do site :):smir:
Мхмм ок :)
И ние исто сме непријатно изненадени од 5ка ,не џабе има толку "дебилни" постови кои се само резултат на "дебилни" одлуки :)
Иначе те разбирам дека не си тој што одлучува за утакмиците а и неможеш да имаш некое влијание покрај таков "тежок" човек како Иван Мирчески ,одсекогаш ми бил антипатичен тип ,а и не ми е јасно што бара воопшто он во спортска редакција .... сепак поголемиот дел од неговата кариера беше посветена на водителските води ,музика ,фестивали ...
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Обавезно да разгледаш ти Филе, барај таму, и после писмено да се извиниш за било каква провокација кон ценетите навивачи :)))
da da najdov, pisav i si zaminav ... i nemam namera da se izvinuvam nikomu bidejki nisto ne sum im zgresil, naprotiv im objasniv kolku se bezpredmetni nivnite komentari na tema "File..."... a ne ocekuvam deka plukanjata bezpredmetni kje zaprat...ednostavno, da ne recat deka se praam fraer... jas sum barem edinstveniot so koj mozat da se soocat i da pisuvat tet a tet, ama ocigledno ni toa ne znaat da go cenat... kako i da e... verojatno kje e tolku od mene, pak... za zal... premnogu negativna energija ima ovde... premnogu... nisto...ili skoro nisto , konstruktivno...sekoja cest na isklucocite... poz :) se citame na drugite mesta... :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.533
Многу арно не е на арно:toe:

Сите се радувавте ко откупи 5ка ЛШ, а сеа сите сте против нивните глупости што ги прават.
Си трипаат и тие сиромашките не знаат што прават, ко ќе видиме кој се во позадина на чело со еден член од форумот(не е Филе:wink:) и повеќе нема што да се коментира:kesa:
Ај може ќе се врати ЛШ на МТВ: во 20.00 си максимално расположен за фудбал, до 20.30 те фаќа дремка од досадните коментари на истите 3 гости кои ги гледаш цела година, во 20.45 си викаш е*ате фудбалот да си прилегнам јас...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ај може ќе се врати ЛШ на МТВ: во 20.00 си максимално расположен за фудбал, до 20.30 те фаќа дремка од досадните коментари на истите 3 гости кои ги гледаш цела година, во 20.45 си викаш е*ате фудбалот да си прилегнам јас...
Toчно барем кај канал 5 Филе ја води емисијата супер сега не е он крив заради утакмиците...сепак би сакал да иде пренос арсенал-барса али они одлучуваат..
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
da da najdov, pisav i si zaminav ... i nemam namera da se izvinuvam nikomu bidejki nisto ne sum im zgresil, naprotiv im objasniv kolku se bezpredmetni nivnite komentari na tema "File..."... a ne ocekuvam deka plukanjata bezpredmetni kje zaprat...ednostavno, da ne recat deka se praam fraer... jas sum barem edinstveniot so koj mozat da se soocat i da pisuvat tet a tet, ama ocigledno ni toa ne znaat da go cenat... kako i da e... verojatno kje e tolku od mene, pak... za zal... premnogu negativna energija ima ovde... premnogu... nisto...ili skoro nisto , konstruktivno...sekoja cest na isklucocite... poz :) se citame na drugite mesta... :)

Зошто заради некој дебилни постови одма напрчувате нос, (посебно Иван). Треба да сватиш дека тука повеќе се деца под 18 и ако фаќаш се здраво за готове тешко тебе. Едноставно незнам зошто се наоѓаш погоден доколку не зависи ништо од тебе. Доколку имаш удел колку да соопштиш информација во редакција за реакција на гледачите ок, доколку немаш удел здравје. Не туку се нервирај одма поради некој што пишал тука сепак форум е ова и може секој да пише, тоа е и моќта на тоа, да нема едноумие. И плус тука е нападнат канал 5 а не Филе како личност.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Зошто заради некој дебилни постови одма напрчувате нос, (посебно Иван). Треба да сватиш дека тука повеќе се деца под 18 и ако фаќаш се здраво за готове тешко тебе. Едноставно незнам зошто се наоѓаш погоден доколку не зависи ништо од тебе. Доколку имаш удел колку да соопштиш информација во редакција за реакција на гледачите ок, доколку немаш удел здравје. Не туку се нервирај одма поради некој што пишал тука сепак форум е ова и може секој да пише, тоа е и моќта на тоа, да нема едноумие. И плус тука е нападнат канал 5 а не Филе како личност.

kamo srekja da bese taka i da bese ti vo pravo.... "ne e napadnat File kako licnost"?????
za tebe napad e samo ako se stepam so nekoj na ulica???

"debil, kjeljaviot moron, kreten, idiotot" ti izgleda kako hvalospev????

bravo za tebe :))))
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.533
kamo srekja da bese taka i da bese ti vo pravo.... "ne e napadnat File kako licnost"?????
za tebe napad e samo ako se stepam so nekoj na ulica???

"debil, kjeljaviot moron, kreten, idiotot" ti izgleda kako hvalospev????

bravo za tebe :))))
:pos2: Па добро, има и полошо, мене прееска ми закажуваа места кај да се најдеме да се пресметаме :pos:

Форум е, не има секакви :)
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
дај да не ја вртиме темава. никој не рече ништо против емисијата на филе, баш напротив емисијата си е супер и е дефинитивно освежување од она претходно на мтв што го имавме. значи тука сме на чисто. кога луѓево бараат да се врати лш на мтв бараат баш ради тоа што почнува од 20:45, а не за она од 20:00. :)

инаку кога е тука филе би го прашал како он би реагирал кога би имало во исто време утакмица аргентина - германија и албанија - франција и директен пренос иде оваа вторава чисто ради тоа што онака има 20% албанци во државава? епа нешто слично имаме и тука. :))
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
kamo srekja da bese taka i da bese ti vo pravo.... "ne e napadnat File kako licnost"?????
za tebe napad e samo ako se stepam so nekoj na ulica???

"debil, kjeljaviot moron, kreten, idiotot" ti izgleda kako hvalospev????

bravo za tebe :))))
Во оваа тема немам баш сретнато, но како што заклучив проблемот лежи од порано. За тоа неможам да коментирам затоа што сум релативно понов (иако сум зачленет одамна) и не сум запознат конкретно со тој проблем.

Инаку пак ќе кажам тука има деца помали од 18 и ако се трогнуваш од такви постови кои ни најмалку ги оправдувам тогаш незнам што да кажам. Сепак со самото тоа што стануваш ЈАВНА личност треба да си свесен дека можно е да има такви реакции и треба да си спремен на тие ситуации, не велам дека си должен да трпиш такви "срања" но сепак тоа е реалноста, дали нас ни се свиѓа или не тоа е друга работа.

Во темата за канал 5 за лига на шампиони ја поздравив вашата работа и стварно отидовте многу понапред од тоа што беше до сега, но сепак ова ви е прва сезона и мора да прележи некои "детски болести", затоа доколку се одржува контакт со публиката тие "болести" многу побрзо ќе се совладаат. Исто ми се допадна кога се промени јуве и баерн кога имаше реакции од публиката (сега незнам дали влиаеше форумов или не), што значи има комуникација, некој мисли и на "Нас". Стварно ми е и мене криво што поради некои личности кој немаат култура на однесување да прекине таква комуникација (а што е најтрагично таквите се нем глас во реалноста но и тука им е единствена шанса да почнат да мислат дека постигнале нешто во живото).
Сепак доколку има навреди треба модераторите да реагираат :toe:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
:pos2: Па добро, има и полошо, мене прееска ми закажуваа места кај да се најдеме да се пресметаме :pos:

Форум е, не има секакви :)
Мене тоа ми се има случено на фејсбук ,нешто прокоментирав за Дрогба ,а тој некој деген ми отера и мајка и све ... ми идеше да го згазам ,ама има секакви луѓе во денешно време со пристап до нет во секое село и планина ...
Филе,ич не сфаќај сериозно такви работи,а овде на темава(форумов) мислам и дека немам сретнато некои такви навреди кон тебе ...
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
дај да не ја вртиме темава. никој не рече ништо против емисијата на филе, баш напротив емисијата си е супер и е дефинитивно освежување од она претходно на мтв што го имавме. значи тука сме на чисто. кога луѓево бараат да се врати лш на мтв бараат баш ради тоа што почнува од 20:45, а не за она од 20:00. :)

инаку кога е тука филе би го прашал како он би реагирал кога би имало во исто време утакмица аргентина - германија и албанија - франција и директен пренос иде оваа вторава чисто ради тоа што онака има 20% албанци во државава? епа нешто слично имаме и тука. :))
bi si ja gledal argentina bez razmilsuvanje.... ako bi imal moznost da zirnes kaj mene doma i da vklucis tv, prvo sto kje me prasas e " File, kade ti se makedonskite kanali?" ...toa mozat da ti go potvrdat ovde nekolkumina na forumot, koi me poznavaat privatno... znaci, te razbiram, se slozuvam so tebe, no toa e se sto mozam da ti kazam... se nadevam deka i ti me razbiras mene....
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
^Филе.

Бидејќи си тука ако не ти е проблем да одговориш зошто на 5плус нема пренос? Дали поради тоа што негледаат сите или поради УЕФА што има забрането. Се шират разни нагаѓања околу тоа и дали има шанса доколку не се промени т.е. не се емитува арсенал и барселона дали има шанса да се дава после тоа како снимка, бидејќи лимитот ми е поминат на нет а освен во кладилница многумина немаат друга алтернатива, сепак и гледањето дома на раат е далеку подобро отколку во кладилница.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
^Филе.

Бидејќи си тука ако не ти е проблем да одговориш зошто на 5плус нема пренос? Дали поради тоа што негледаат сите или поради УЕФА што има забрането. Се шират разни нагаѓања околу тоа и дали има шанса доколку не се промени т.е. не се емитува арсенал и барселона дали има шанса да се дава после тоа како снимка, бидејќи лимитот ми е поминат на нет а освен во кладилница многумина немаат друга алтернатива, сепак и гледањето дома на раат е далеку подобро отколку во кладилница.

znaci vaka , da rascistime ednas zasekogas...

nema vekje nikakvi odgovori vo vrska so ova!
moze da me prasate za emisijata Nokj so Sampoionite ili za Topki.
no za se ostanato kje si prasate vo televizijata.
jas sum vraboten vo Idea Plus, i nemam vekje nikakvi moznosti da zboruvam za se ponatamu na temata. Si ima redakcija, si ima bord koj odlucuva i obratete se tamu...
pred se od profesionalni pricini a posle toa, i od licni pricini...
(moite kontakti so sportskata redakcija na televizijata se svedeni na 0) se nadevam deka vkej se ti e pojasno...

se nadevam deka se razbravme..

p.s.
i da ne prodolzuvame so toa deka jas sum tamu, deka jas mozam da reagiram, deka jas mozam da im prenesam, deka jas ova , jas ona... NE!...jas nisto!!! ...no za emisiite koi gi vodam i cij avtor sum, kazete mi , pa makar i kritika kolku i da e losa, ama konstruktivna i tocna, nema problem :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
znaci vaka , da rascistime ednas zasekogas...

nema vekje nikakvi odgovori vo vrska so ova!
moze da me prasate za emisijata Nokj so Sampoionite ili za Topki.
no za se ostanato kje si prasate vo televizijata.
jas sum vraboten vo Idea Plus, i nemam vekje nikakvi moznosti da zboruvam za se ponatamu na temata. Si ima redakcija, si ima bord koj odlucuva i obratete se tamu...
pred se od profesionalni pricini a posle toa, i od licni pricini...
(moite kontakti so sportskata redakcija na televizijata se svedeni na 0) se nadevam deka vkej se ti e pojasno...

se nadevam deka se razbravme..

p.s.
i da ne prodolzuvame so toa deka jas sum tamu, deka jas mozam da reagiram, deka jas mozam da im prenesam, deka jas ova , jas ona... NE!...jas nisto!!! ...no za emisiite koi gi vodam i cij avtor sum, kazete mi , pa makar i kritika kolku i da e losa, ama konstruktivna i tocna, nema problem :)
OK мислам дека овој одговор е сосема доволен и мислам дека кога ќе се објасни вака е многу подруго.

Значи доколку има критика во врска со канал 5 или сл, доколку нема врска со тебе, мислам дека не е потребна ни најмала реакција од твоја страна (да не ме сватиш погрешно не е ништо лично ова кон тебе).

Отсега сите критики ќе се наменети кон канал 5 а доколку некој те вмеша тебе едноставно игнорирај го бидејќи не заслужува внимание, а доколку навреди тогаш треба модераторите да превземат нешто бидејќи за сега горе доле добро си ја вршат работата (барем во фан клубовите).

Поздрав и не се нервирај многу сепак со интернетов секој има "моќ" да пише и каже што мисли. Не сме сите истомисленици доколку беше така животов немаше да биде интересен.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
OK мислам дека овој одговор е сосема доволен и мислам дека кога ќе се објасни вака е многу подруго.

Значи доколку има критика во врска со канал 5 или сл, доколку нема врска со тебе, мислам дека не е потребна ни најмала реакција од твоја страна (да не ме сватиш погрешно не е ништо лично ова кон тебе).

Отсега сите критики ќе се наменети кон канал 5 а доколку некој те вмеша тебе едноставно игнорирај го бидејќи не заслужува внимание, а доколку навреди тогаш треба модераторите да превземат нешто бидејќи за сега горе доле добро си ја вршат работата (барем во фан клубовите).

Поздрав и не се нервирај многу сепак со интернетов секој има "моќ" да пише и каже што мисли. Не сме сите истомисленици доколку беше така животов немаше да биде интересен.

mene me nervira samo koga me spomenuvaat vo pogresen kontekst... inaku nimalku ne me interesira toa sto nema vrska so mene...

p.s.
a toa deka sekoj ima mokj da kaze sto misli e nesto sto vodi kon propast... veruvaj mi , eden den kje sfatis... demokratijata e kompletno pogresno sfatena... namesto site doktori da zborat za medicina, site pravnici za pravoto a site konduradzii za kondurite, bez ogled koj od kaj doagja i koj kolku ima ekonomska mokj za da moze da go izdrzi muabetot, demokratijata e ovde tolku iskrivena sto konduradzijata misli deka ima demokratsko pravo da zbori za zakoni, a doktorot za pravoto itn, itn... mislam deka se razbravme...poz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom