Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.441
Поени од реакции
58.524
Бидејќи мене ме цитираше... јас лично колку што се сеќавам не сум пишал дека тој начин не чини.
Тебе те цитирав дека пиша за 5 и 5+, колку да се надоврзам на тоа, не дека ти нешто си пишал :) И сега кога беа само 2 натпревари, Манчестер - Баерн и Реал - Лион, се испотепаа кој да идел на 5, и на крај добија од се по малку и ништо како што треба.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Тебе те цитирав дека пиша за 5 и 5+, колку да се надоврзам на тоа, не дека ти нешто си пишал :) И сега кога беа само 2 натпревари, Манчестер - Баерн и Реал - Лион, се испотепаа кој да идел на 5, и на крај добија од се по малку и ништо како што треба.
Грешка си тогаш не се тепаа за тоа туку тогаш имаше комбиниран пренос, на 5плус немаше натпревар. Се бунија еднаш од Баерн мислам дека беше кога играа Баерн со Фиорентина и ја дајаваја на 5плус, а на 5 арсенал со Порто. Али тоа еден имаше пишано и немаше голема паника околу тоа. Секогаш ќе се најде некој што нешто ќе му смета.


Единствена паника беше кога не планираја да ја даваат Јуве со Баерн. Наместо тоа сакаја да оди Реал со Марсеј, а другата на 5плус мислам дека беше Манчестер со Волзбрух. Тогаш сменија и ја даваја јуве со баерн.
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
кај да се гледа бе луѓе? имаме решение? нејќам глуп стрим :nenene:
 
F

fantomX

Гостин
Јас сепак мислам оти лупате глупости појќето, Арснела - Барса ќе гледале. Море сите пред Канал 5 и Интер - ЦСКА, да урлате за Пандев, а после се префрламе на утакмицата на Мехелен од Белгија, да урламе за Томе Пачовски, иако утакмицата ќе биди само снимка, односно веќе одиграна, на Спортклуб+, ќе ја најте телевизијава по кладилници.

П. С. : Немој некој да рекол нешто за касно, ќе брани нашиот рерпезентативен голман!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.496
Поени од реакции
42.945
Е да, у исти кош треба да ставаме 1/4 финале во ЛШ, каде македонече не играло доста долго време и белгиска прва лига. :tv:
Овие споредби не ви се на место, остнатото е ок, нормално дека не би го гледал мечот Арсенал Барса поради тоа што сум фан на Интер, јас со овој избор на Канал 5 ништо не губам, губат сите оние љубители на фудбалот окарактеризирани како неутрални фанови ( а тука не спаѓаат Пандев фанчињата ) и нормално, фановите на Барса и Арсенал.
Точна бројка за едната и другата страна не можеме да дадеме, според Канал 5, мечот Интер - ЦСКА или ке им донесе повеќе гледачи, или, подеднакво исто ко и мечот Арсенал - Барса со тоа што поради Пандев, кој е Македонец, они тераат на дуелот од Милано.

Проблем е што пример, јас, како фан на Интер, или некој x струмичанец како фан на Пандев ќе немаме некоја основа за бунење во случај Интер да не бидат пренесувани, овие другиве имаат, и тука сметам дека Канал 5 греши.

Во гледаност пак ке повторам, нема многу да загубат, скоро ич, али листата на луѓе што ке ги м'рзат ради овој потег ке биде значително зголемен, нешто со што очигледно ниедна телевизиска куќа во земјава не се замара. :toe:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Toa му е за да може да коментира 100%...:toe:

hahahahahaha..ne za d akomentiram tuku se iznacitav tolku gluposti sto nemam namera da odgovaram, ama ednostavno sakav na tie debilni postovi da im stavam eden prasalnik...nisto nevoobicaeno...

pozdrav...

p.s.
i ne me prasuvajte nisto na temava, nemam namera da odgovaram, bidejki nitu sum toj sto treba a nitu sakam...

poz do site :):smir:
 
F

fantomX

Гостин
Е да, у исти кош треба да ставаме 1/4 финале во ЛШ, каде македонече не играло доста долго време и белгиска прва лига. :tv:
Овие споредби не ви се на место, остнатото е ок, нормално дека не би го гледал мечот Арсенал Барса поради тоа што сум фан на Интер, јас со овој избор на Канал 5 ништо не губам, губат сите оние љубители на фудбалот окарактеризирани како неутрални фанови ( а тука не спаѓаат Пандев фанчињата ) и нормално, фановите на Барса и Арсенал.
Точна бројка за едната и другата страна не можеме да дадеме, според Канал 5, мечот Интер - ЦСКА или ке им донесе повеќе гледачи, или, подеднакво исто ко и мечот Арсенал - Барса со тоа што поради Пандев, кој е Македонец, они тераат на дуелот од Милано.

Проблем е што пример, јас, како фан на Интер, или некој x струмичанец како фан на Пандев ќе немаме некоја основа за бунење во случај Интер да не бидат пренесувани, овие другиве имаат, и тука сметам дека Канал 5 греши.

Во гледаност пак ке повторам, нема многу да загубат, скоро ич, али листата на луѓе што ке ги м'рзат ради овој потег ке биде значително зголемен, нешто со што очигледно ниедна телевизиска куќа во земјава не се замара. :toe:
Се за нашите моментални репрезентатици! :tv:

Ја не знам Канал 5 дали се интересира кој ги мрази или не, и не ме ни интересира. Ама ко ќе пиши Алија во Врв пак, како Шехерезад и нејзината свадба имаат 30% гледаност, а Лигата на Шампионите на Канал 5 нецели 10ина, нема да ми биди толку смешно како првиот пат. :toe:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Се за нашите моментални репрезентатици! :tv:

Ја не знам Канал 5 дали се интересира кој ги мрази или не, и не ме ни интересира. Ама ко ќе пиши Алија во Врв пак, како Шехерезад и нејзината свадба имаат 30% гледаност, а Лигата на Шампионите на Канал 5 нецели 10ина, нема да ми биди толку смешно како првиот пат. :toe:

aj pomogni mi i pusti go likot za da odgovoram i na mutd grupata, toa sto bilo so dresot na porto, za da im bide jasno ednas zasekogas... :))))) za da ne lutam sea po strani i da baram... fala mnogu... :))))
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Многу арно не е на арно:toe:

Сите се радувавте ко откупи 5ка ЛШ, а сеа сите сте против нивните глупости што ги прават.
Си трипаат и тие сиромашките не знаат што прават, ко ќе видиме кој се во позадина на чело со еден член од форумот(не е Филе:wink:) и повеќе нема што да се коментира:kesa:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.558
Поени од реакции
43.061
pa verojatno e toa, ama kade e toa konkretno, "deka jas sum imal nekakov konflikt i deka ne sum gi kanel navivacite na manutd , i nekogas sum bil so dres na porto za inaet" hahahaha... toa mi treba za da objasnam ednas i zasekogas :))))))
Имаш некаде од 77,78 до 80 и некоја :)..Разгледај ти до 86-та :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Обавезно да разгледаш ти Филе, барај таму, и после писмено да се извиниш за било каква провокација кон ценетите навивачи :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom