Калиопи на Евровизија 2012

S

Sagan

Гостин
Ако оди Еуфорија за Шведска тешко дека ќе има конкуренција песната...
На официјалната страна на Англовизија ги нема песните и изведувачите на тие со највисок коефициент. Како ги креираат табелите?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
На официјалната страна на Англовизија ги нема песните и изведувачите на тие со највисок коефициент. Како ги креираат табелите?
Па неофицијални коефициенти се тие...Шведска ги презентираше песните пред 1 недела и официјалното избирање ќе биде на 10ти овој месец, ама песната на Лорен ја восхити цела Европа така да ништо чудно дека таа ќе биде избрана...Мене искрено ми е фаворит за оваа година ако оди таа песна.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Колку и лошо да ви звучи шанса имаме само, ако се поддржуваме. Ние вас и Вие нас.Тоа е голата вистина
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Здраво. Да бидеме искрени оваа година имаме добар пакет. Песната е добра од една страна, а и Калиопи е голем професионалец со огромно искуство. Да не дозволиме ова да го пропуштиме и да ги продолжиме успесите на полето спорт со успеси на полето музика.

Постигнувањето на таа цел нема да успее ако не го дадеме и ние, подржувачите својот максимум

Затоа ги повикувам сите фанови на евросонгот ДА СЕ СОЕДИНИМЕ и да направиме план за лобирање(фејсбук група, јутјуб канал, www.esctoday.com...) на песната на Калиопи и така организирани да го промовираме што е можно подобро овој пакет.

Сите заинтересирани нека ми пишат приватна порака за да разговараме околу оваа идеја..Поздрав и се надевам дека оваа идеја ќе придонесе да се добие некој поен повеќе на евросонгот во мај..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Леле Калиопи не се замара за пласман колку вие..
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Другата година пак ќе ја пратиме Калиопа, НО овој пат во дует со Благето Павловско, мој предлог за наслов на песна "Неможам бато неможам". :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Во ред е песнава.На прва не ми беше нешто најдобра,ама отпосле кога ја слушнав подобро сметам дека е супер.Ама искрено јас,да сум на местото на Калиопи би ми било срам да отидам на евровизија откако ќе се сетам кој ја претставувал Македонија минатата година.Ставре т.е Влатко беше жив психопат.Тотално не посрами и сметам дека треба да се трегнеме од евровизија едно 4-5 години да не подзаборават малку по ланската катастрофа.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Pesnata e okej, mi se dopaga pesnata, moe mislenje e deka podobro bi bilo da se ispee pola na makedonski i pola angliski...od edna strana pobitno e Kaliopi da se pretstavi vo najdobro svetlo vo tie tri evroviziski minuti i bez nikakov sram gordo da ja pretstavi nasata zemja Makedonija..a od druga strana voopsto ne treba da se zamarame so toa dali ke pobedime, dali ke odime vo finale, dali ova, dali ona...
Sekako nadezta i verbata sekogas postojat za najdobar plasman...
Evrovizijata odamna se znae deka od nekakov si aspekt se prikazuva kako politicka, somnitelna, na ti go daj mi go...najinteresni se sekogas glasovite, onie luge koga se pojavuvaat na levata strana od televizorceto i gi davaat poenite....
Se znae togas, na primer, kako cas po geografija u skolo, Danska i dava 12 poeni na na na..pa se znae na Svedska (a u toj moment Svedska se naoga nekade megu poslednite pet na tabelata), potoa Portugalija i dava 12 poeni naaaaa Spanija), ili pak ne mora komsiski, Island dava 10 poeni za Turcija, Norveska i dava 8 poeni na Bugarija, takvi nekoi si cudni voutcinja, i taka se po red...
moe mislenje e deka nema nikakov recept ili formula taka da se izrazam za pobeda ili pak za toa kako treba da se pobedi na evroviziskata scena....odis hrabro, se znae koja ti e pesnata, za sebe, za zemjata koja ja pretstavuvas, zatoa sto toa e najbitno...a od druga strana evropskata javnost kako saka neka go prifati toa.. :свиркам:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не ми се верува дека уште постои народ што верува дека Евровизија е добра работа. У уште повеќе не ми се верува како тоа нашиве „естрадни ѕвезди“ се ложат на истата. Заебана државава ептен :/
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ги преслушав Турската - не ми се допаѓа досадни се веќе, Италијаните - просечни, Бугарите - очајни, Ирска - Канаринци во лет, Германија - иде на геј карта, балада под просечна, Шведска - типична Евровизиска песна.
Ги очекувам Грците со нивниот мелос да пуштат добра песна и да победиме на Евровизија :icon_lol:
Бидете реални од овие овде нашата песна е најубава. Да видиме другите земји што ќе избацат.
 
I

Iblis

Гостин
Ги преслушав Турската - не ми се допаѓа досадни се веќе, Италијаните - просечни, Бугарите - очајни, Ирска - Канаринци во лет, Германија - иде на геј карта, балада под просечна, Шведска - типична Евровизиска песна.
Ги очекувам Грците со нивниот мелос да пуштат добра песна и да победиме на Евровизија :icon_lol:
Бидете реални од овие овде нашата песна е најубава. Да видиме другите земји што ќе избацат.
Oh you....
:pos:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
МРТВ треба пари да ми даде што им ја рекламирам Евровизија годинава. Мора гледаноста да се зголеми иначе ќе ја покачат таксата.
 
I

Iblis

Гостин
МРТВ треба пари да ми даде што им ја рекламирам Евровизија годинава. Мора гледаноста да се зголеми иначе ќе ја покачат таксата.
Бога ми како ја изнафали Калиопи, треба процент да ти дадат и она и МРТВ (y)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Бога ми како ја изнафали Калиопи, треба процент да ти дадат и она и МРТВ (y)
Нема веќе без пари ништо, нели гледаш по темиве брод брод важно ќе навиваш :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
едит: уште не е избрана али оваа е меѓу фаворитите во Грција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom