Калиопи на Евровизија 2012

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Толку многу ти е ќеф да си ја гледаш државата последна? Калиопи пред се ја претставува Македонија, твојата и моја земја и глупаво е да посакуваш да ја видиш Македонија на дното.
Ме иритира начинот на кој ја избра песната како прво , а како второ кога МТВ го избра Тоше таа најмногу се бунеше епа сеа она оди на полош начин од Тоше ова е коа да си презентира некоја нејзина лична песна ако веќе ја презентира Македонија требаше и народот да се праша ко секоја година
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Ме иритира начинот на кој ја избра песната како прво , а како второ кога МТВ го избра Тоше таа најмногу се бунеше епа сеа она оди на полош начин од Тоше ова е коа да си презентира некоја нејзина лична песна ако веќе ја презентира Македонија требаше и народот да се праша ко секоја година
Народот и така не се замара веќе со Евросонг такада ова протоколарно беше :) Нека оди.. да видиме што ќе напраи, можеби вака е и подобро :) Народот (тинејџерките) ги бираат овие лигушиве што појма немаат од пеење
 
P

PewDiePie

Гостин
Ме иритира начинот на кој ја избра песната како прво , а како второ кога МТВ го избра Тоше таа најмногу се бунеше епа сеа она оди на полош начин од Тоше ова е коа да си презентира некоја нејзина лична песна ако веќе ја презентира Македонија требаше и народот да се праша ко секоја година
Да вистина ДНК или останатите нубови од естрадата ќе си ги мереа со Нина Бадриќ и Жељко Јоксимовиќ.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За вокалот на Калиопи нема збор, не знам реално кој друг би пратиле со таков вокал годинава, ама песната дека е лоша - лоша е. Мислам покрај песни како Бато, Не заборавај, Обои ме, Месечина, итн... не знам како успеа да изведува ваква апсолутно потпросечна песна.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Бугарија има поголем коефициент :pos: Што се дешава со светов алооо
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
добра е како пеачка ама како карактер кога пее не ја бива - зашто? 100 пати сум ја приметил кога пее како се занесува и на крај знае да ја усере цела песна без разлика колку убаво и емотивно ке ја отпее. ако ова го направи и на евровизија односно почне да се замишљава дека е најдобра меѓу најдобрите ( а ке го напраи 100%) тогаш подобро ич да не излага да пее​
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Македонија коефициент 100:1,


Според мене ова е добро, ако се сеќавате лани бевме последни со 200 кеофциент :D

а плус и сите земји немаат уште избрано свој преставник, може че идеме уште погоре ;)
 
S

Sagan

Гостин
Ииииии... абе што е работата со оние две канаринки од Ирска???
Пак они :confused:
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Да вистина ДНК или останатите нубови од естрадата ќе си ги мереа со Нина Бадриќ и Жељко Јоксимовиќ.
Искрено повеќе би успеале со нешто ново немој да мислиш дека Калиопи може да се мери со Жељко во никој случај! Кога јас би бил МТВ би пуштил нешто како ова и пак ќе кажам премногу се мисли дека нешто ќе направи Калиопи ама тешко
 
P

PewDiePie

Гостин
Искрено повеќе би успеале со нешто ново немој да мислиш дека Калиопи може да се мери со Жељко во никој случај!
Абе шта да ти причам,жељко толку се пува и ќе го посерат на крај.

Ние имавме нешто со кое цел свет не можеше да се мери.
3.31-3.34 погледот кажува се. Се изгуби начисто жељко,а Тоше докажа пред сите дека не се раѓа како него чудо на балканов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom