Калиопи на Евровизија 2012

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Екстра си е Калиопи бе,ке победиме можеби со неа,две песни ке пее со тоа устиштето па белки една ке ја биде.Па оној Влатко што беше со тоа запек гласот не е ни пола од неа,реално сеа.
Хаххаха.... :pos:
--- надополнето: Nov 23, 2011 10:45 AM ---
Инаку Калиопи незнам на кого му води инат ,прочитав што рекла во српски Свет и искрено не знам што и требаат вакви муабети ,само си ја поткопува подршката
Сподели порфавор. :)

* Уствари најдов, не мора :)

Kaliopi: Željko Joksimović mi nije konkurencija na Eurosongu!


Kaliopi Bukle tvrdi da je iznenađena odlukom makedonske nacionalne televizije da predstavlja Makedoniju na Evroviziji 2012. u Azerbejdžanu. "Odavno sam prestala da verujem da će se iko setiti da postojim. Iznenadila me je odluka da budem predstavnik Makedonije. Hvala bogu da su me izabrali, ali ne zbog mene, već zbog Makedonije. Kao umetnica sa velikim iskustvom, imaću odrešene ruke u izboru pesme. Moja reč će biti poslednja, ali ću maksimalno iskoristiti umetnički kapacitet svojih saradnika", kaže Kaliopi, i dodaje da ne razmišlja o plasmanu na najvećem evropskom muzičkom takmičenju: "Nije mi bitan plasman, već želim da se ljudi kad se pojavim na sceni zapitaju odakle je ova žena. Neću da budem opterećena plasmanom, već želim da budem slobodna kao ptica i da dam svoj maksimum."
Pevačica tvrdi da Željka Joksimovića, koji će predstavljati Srbiju, ne gleda kao konkurenciju. "Željko je moj veliki prijatelj, veoma ga cenim kao umetnika. Zato u njemu ne želim da vidim konkurenciju", poručuje Kaliopi.

И коментар на место:

“Kada nije uspela na lokalnom izboru u MK olajavala je i žiri i glasače da pojma nemaju šta je dobra pesma i da je za nju priča Evrovizija zauvek yavršena. Kad ono, rešili ljudi da joj ponude na dlanu ono što nije uspela kad se takmičila.“
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
"Nije mi bitan plasman, već želim da se ljudi kad se pojavim na sceni zapitaju odakle je ova žena. Neću da budem opterećena plasmanom, već želim da budem slobodna kao ptica i da dam svoj maksimum."
Значи уште сега си наоѓа образложение, ако не влеземе барем во финале
Ако стварно на сите нас не ни е битен пласманот, зошто тогаш воопшто учествуваме??
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Значи уште сега си наоѓа образложение, ако не влеземе барем во финале
Ако стварно на сите нас не ни е битен пласманот, зошто тогаш воопшто учествуваме??
За да снимаме клипови на англиски јазик за најсмешни видео инсерти :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
По којзнае колку обиди, и се исполни желбата да оди на Евровизија без никаква конкуренција. Затоа што со конкуренција не успеа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По којзнае колку обиди, и се исполни желбата да оди на Евровизија без никаква конкуренција. Затоа што со конкуренција не успеа.
Грешка си. Пак да имаше Скопје Фест, пак немаше да победи, без разлика кои се другите изведувачи. Ко Ристо Самарџиев е Калиопи, немаат победничка фаца :Р
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не би било лошо Калиопи да изведе и стриптиз додека пее, Боки да се самоубие на сцената, а песната во карактеристичен стил да ја заврши Есма, која потоа ќе ја посвои целата публика.
:pos:

You are my hero...
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
не е битен толку изведувачот, туку со каква песна и со каков настап ке го испратиме. а од досегашното искуство... тапа сме, не знаеме ни песна за на евровизија да направиме нити пак настап да осмислиме...се прашувам ДО КОГА КЕ СЕ БРУКАМЕ ПРЕД ЦЕЛА ЕВРОПА? мислам дека нашата евровизиска кариера треба да заврши веќе!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Која година ли беше кога Калиопи заврши втора па одби да излезе на сцена,се избламира пред цела јавност,се закани дека македонската публика нема повеќе да ја види??После некое време ете ја пак на телевизија ,глуми лудило,вика дека погрешно ја разбрале,не било така,не се заканувала,бла,бла...
Абе од тој момент за ќускијава сум створил ептен негативно мислење и гајле ми е и да освои прво место на Евровизија,не ја бива госпожава.Самобендисано створење.
Конечно и се исполни желбата.Ќе оди на Евровизија директно.И подобро.Во конкуренција на други пејачи пак ќе го попушеше и пак ќе се бламираше .
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Добро бе луѓе ќе оди на евросонг ,затворено прашање. Него ќе ми каже ли некој, имаат ли концепт со која цел оди? Да влезе во финале, да биде од 1 до 5, од 5 до 10 итн. Мора да има дебела причина штом толку голем уметник праќаме нели? не може да ја остават новинарите така да отид ебез притисок кога нема никаков избор туку нејзе лично ја праќаат, нели?
 
В

Вори

Гостин
Кравата која не ја испочитува сопствената химна на дочекот на нашите кошаркари,не заслужува да ја претставува Македонија.
И затоа ја мразам,зошто секаде ја пикаат.Уште малце од фрижидер ќе почне да ни излегува.Да и е*ам тоа китот.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
За глас има, дека е исфорсирана, и тоа е... али па реално моменталнава ситуација на мак сцена е ужасна па така да Калиопи мислам дека е најпаметно... не треба ни циркузи во универзална да има како и секоја година...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Која година ли беше кога Калиопи заврши втора па одби да излезе на сцена,се избламира пред цела јавност,се закани дека македонската публика нема повеќе да ја види??После некое време ете ја пак на телевизија ,глуми лудило,вика дека погрешно ја разбрале,не било така,не се заканувала,бла,бла...
Абе од тој момент за ќускијава сум створил ептен негативно мислење и гајле ми е и да освои прво место на Евровизија,не ја бива госпожава.Самобендисано створење.
Конечно и се исполни желбата.Ќе оди на Евровизија директно.И подобро.Во конкуренција на други пејачи пак ќе го попушеше и пак ќе се бламираше .
2009 мислам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom