Калиопи на Евровизија 2012

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Калиопи уште ли не научи дека не ја сака народот?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас не знам како нема трошка срам за тоа што го кажа пред некоја година за Македонија. Па уште и не се замара со тоа, "ignore" на се стави. Сега само Евровизија и е важно. :D
А што е и најтрагично, не слушнав некаде да се ИЗВИНИ. :( Овде луѓе живеат, а не лавови.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ќе и помине меракот и на нејзе за Евровизија, после мај месец сите ќе заборавите дека била на Евровизија и кариерата ќе и тргне во насока, кога ќе се појави на телевизија сите ќе имаат амнестија која беше оваа, барем тоа се случи со последните евровизиски претставници кој не влегоа во финале, ни Врчак, ни Гаџа, ни Тамара, нит Фиш не се толку експонирани, како што беа пред да тргнат, барем дајте и го тоа задоволство да се почуствува на врвот бидејќи после тоа се иде надоле.
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
785
Сега ми е јасно зошто Калиопи на времето пееше „Обои ме“
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Јас не знам како нема трошка срам за тоа што го кажа пред некоја година за Македонија. Па уште и не се замара со тоа, "ignore" на се стави. Сега само Евровизија и е важно. :D
А што е и најтрагично, не слушнав некаде да се ИЗВИНИ. :( Овде луѓе живеат, а не лавови.

Еее и мене тоа ми боде очи. Не се обрати со извинување до јавноста за тоа што го направи, а сеа се однесува демек којзнае кој ја одбрал да оди, па уште да сме се сплотиле за неа ко што беше со кошарката. Море нека си ја набута таа пештерата од уста кај што сонце не ја грее.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
9
ке беше Каљопа голема фаца да не се појавуваше по емисии и на спотовите на песните,само музиката да ја експонираше,не себеси.За некое "Лигуш Шоу" е створена ама нема такво сеуште.Мене ми се одмилила од што сум ја гледал по емисии,музиката и е ОК. И нека подослабе малку,ке сруши тоа бината,таа е правена за згоднине тенки девојки што настапуваат.:pos:. bigmouth.jpg
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Мислам дека Калиопи е единствена цура во Македонија која може да ти направи дип троут со се тестиси. ;)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Мислам дека Калиопи е единствена цура во Македонија која може да ти направи дип троут со се тестиси. ;)
Заборави да кажеш, големина бидејќи тоа може да се однесува и на Јапански тестиси :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Колку се избламира на прашањата на бекстејџ...
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Заборави да кажеш, големина бидејќи тоа може да се однесува и на Јапански тестиси :)
Со оглед на тоа дека не сум Јапанец, сигурно не се однесуваше на такви. ;)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Со оглед на тоа дека не сум Јапанец, сигурно не се однесуваше на такви.
Во право си, она со таквите ни забите не може да си ги исчисти
Инаку оставете ја Калиопи да си пее, што би се рекло да и помине меракот, јас навистина незнам што сте се заинатиле, што рекла, како рекла, не дала извинување и слично, како да денес постои срам и перде, и чист титов пионерски збор.
Јас би гледал евровизиски фестивал кај нас ако биде како минатата година, со настапи на Маџировски, Дарко Мијалковски и незаборавните Супер Хикс, таков фестивал немаше до тогаш гостите на вечерта да им одржат лекција на натпреварувачите.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
ЈАс имам неколку мислњења за начинот на нашио избор на песна за евровизија.

1. Постоењето на Избор на песна за Евровизија го сфаќам како можност за нас, Македонците, да плукаме немилосрдно по претставникот, оти или е наместено (речиси секоја година има местенки со гласањето или едноставно уште пред да почне, се знае кој ќе победи) , или пејачот не знае да пее(како што беа ХХЛ, кои без пратечките вокали кои беа магистерки по музика, ќе беа ептен за никаде, башка што беа неискусни), или песната на му ја бива(песните на Каролина или на Тоше, на пример) или како Калиопи оваа година, која ни ош ни беш ќе ја претставува Македонија, оти така одлучиле во МРТВ(?).

Одамна мислам дека ние не треба воопшто да учествуваме на Евровизија. Едно затоа што тоа е скапо, а уште поважно, затоа што ниту еден пејач не сме испратиле „со алал“ на Еворвизија.
Освен Тоше, на кого пак композиторите му свртеа грб и немаше добра песна.

Калиопи се обидува да биде претставник на Евровизија од 1996 година и секогаш има плачки мачки, лутење и давање беса дека веќе нема да се натпреварува. Ама меракот никако не и помина.

Ја гледав на Бекстејџ. Пријатно не изненади новинарката, која знае што прашува и беше упорна да ја расчисти до крај работата, а Калиопи беше на работ на некултурно однесување (овде не мислам само на обраќањето со „ти“). Ако така тргнува уште на првиот прес да става новинари на игнор, каде и е крајот до февруари?

Тоа не е срам за Бекстејџ, туку за неа, зашто самата нема расчистено со своето минато, па како опашки и се влечат евровизиските моменти.

А многу голема љутка е! Гледам сега на јутјуб во една емисија ја прашуваат што би било да излезе трач дека е лезбејка и реагира како мало дете. Кога си јавна личност и одиш во емисии вакви и онакви, тогаш треба да прифатиш и дека нема секаде да имаш третман на дива и дека нема сите да ти поставуваат зен прашања.
Па дури сега сфаќам дека медиумите и биле многу наклонети. Сето што го имам прочитано е интервју на космички теми.

Никој не спори дека знае да пее и дека не е аматер и дека сама може да си напише песна. А ако треба да се бира меѓу ни кукури ни кокда и Калиопи, јас сум за Калиопи!
Таа се покажа и докажа и како автор и како изведувач. Но факт е дека нејзиниот успех не се должи ни на гласот, ни на убавите песни, туку на доброто лоби.

2. Изборот на Песна за Евровизија го сфаќам како можност за неколкумесечно фаќање сеир по форуми, фб, твитер. Се разбира, на сметка на изведувачот.

3.Изборот на Песна за Евровизија го сфаќам како можност изведувачот да си сними спот на државна сметка и десетина луѓе да се прошетаат до странство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom