Калиопи на Евровизија 2012

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Вие па со Евровизија се замарате. Западните држави си играт к... со фестивалов и праќаат фрикови од улица, само источниот блок сеуште мисли дека Евровизија е елитно натпреварување or shit like that. Според мене најдобро би било да направиме некој избор за таленти и победникот да го пратиме на Евровизија. Колку што се сеќавам подобри песни извадивме по талент шоута отколку за Евровизија. Никој не ја знаеше Лена во Германија пред да ја изберат на нивното талент шоу за Евровизија.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Со сета должна почит кон Калиопи и нејзиниот вокал, что мислите, каква песна ќе и направат? некоја „Евровизиска“? не,драги мои. Ќе биде нешто полошо дури и од „Силата“ и од песните на Каролина (лично. 2те песни на Каролина не ми се допаднаа). Зошто еднаш не пратиме некој згоден-неоходен што ќе џуска на некоја „златно славејче“ мелодија која сите веднаш ќе ја запамтат? или, дајте бре, пратете го Еленчето пак! Плачат по неа на странски форуми, на теми Евровизија.
Јас како страсен зависник од Евровизија не сум баш задоволна од годинешниов избор за наш претставник. Калиопи е супер, ама не и за Евросонг.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
" На денешната прес-конференција по повод „Избор за песна на Евровизија 2012“, покрај нормалните прашања на новинарите од медиумите, не само Калиопи туку и поголемиот дел од присутните, беа изнервирани од страна на прашањето на една од новинарките кои работат на емисијата „Бекстејџ“, на Сител телевизија.
Имено, новинарката ѝ постави прашање, „Зошто Калиопи го промени мислењето, кое го имаше во 2004 година?“, односно дека била против тоа Тоше Проески да настапува со повеќе песни, како би се одбрала „вистинската“ песна за тогашниот фестивал, на што Калиопи одговори: „Мојот став тогаш беше дека покрај прекрасниот негов вокал, дека нема да се одбере вистинската песна за него, што и навистина се случи. Тоа му го кажав и лично нему, потоа во 2005 година рака за рака заедно настапувавме на фестивал во Дубровник. Тој мене ме разбра што сакав да му кажам, на професионален план.“

Покрај ова, новинарката од горенаведената емисија, потенцираше дека имаат материјал во архива, кој планираат и јавно да го покажат, за тоа како Калиопи не си стои на своето.
На крајот Калиопи дополни, „Занимавајте се со такви работи, јас навистина не можам, имам други професионални работи кои се поважни во моментов, вие многу повеќе изгубивте, додека мене ме направивте посилна. Ќе ве ставам мисловно на ‘ignore‘, бидејќи навистина имам многу поважни работи.“ На крајот од оваа изјава, Калиопи доби аплауз од останатите медиуми присутни на оваа прес-конференција."

Почна масовната тепачка:D
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
" На денешната прес-конференција по повод „Избор за песна на Евровизија 2012“, покрај нормалните прашања на новинарите од медиумите, не само Калиопи туку и поголемиот дел од присутните, беа изнервирани од страна на прашањето на една од новинарките кои работат на емисијата „Бекстејџ“, на Сител телевизија.
Имено, новинарката ѝ постави прашање, „Зошто Калиопи го промени мислењето, кое го имаше во 2004 година?“, односно дека била против тоа Тоше Проески да настапува со повеќе песни, како би се одбрала „вистинската“ песна за тогашниот фестивал, на што Калиопи одговори: „Мојот став тогаш беше дека покрај прекрасниот негов вокал, дека нема да се одбере вистинската песна за него, што и навистина се случи. Тоа му го кажав и лично нему, потоа во 2005 година рака за рака заедно настапувавме на фестивал во Дубровник. Тој мене ме разбра што сакав да му кажам, на професионален план.“

Покрај ова, новинарката од горенаведената емисија, потенцираше дека имаат материјал во архива, кој планираат и јавно да го покажат, за тоа како Калиопи не си стои на своето.
На крајот Калиопи дополни, „Занимавајте се со такви работи, јас навистина не можам, имам други професионални работи кои се поважни во моментов, вие многу повеќе изгубивте, додека мене ме направивте посилна. Ќе ве ставам мисловно на ‘ignore‘, бидејќи навистина имам многу поважни работи.“ На крајот од оваа изјава, Калиопи доби аплауз од останатите медиуми присутни на оваа прес-конференција."

Почна масовната тепачка:D
Хах, ајде да видиме дали ќе се тужат сега. :)
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Како можи после скандалозна изјава ко ја исвиркаа на фестиволот во 2009, кога рече дека МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА НЕМА ОКО ДА И ВИДИ, сега да настапува како единствен артист?!
Ооо драга дива Калиопи како имаш лице? Срам си за цела македонска музика! Со таква изјава?! Како можиш како прво да ги потценуваш своите фанови, слушатели и сограѓани.... и на крајот истите нив да ги претставуваш? срамота!

еве ја и изјавата, архивите не лажат мила
http://www.idividi.com.mk/Zdravje/Medicina/507413/
 
S

Sagan

Гостин
За мене, Калиопи е претставник на фирма наречена МРТВ, на некаков англовизиски фестивал наречен Евросонг.
Калиопи не е претставник на Македонија.

Се надевам Блажевски нема да чека судење, туку веднаш ќе ги објави снимките, по што се надевам Калиопи самата љубезно ќе се заблагодари за поканата на гореспоменатата фирма и ќе се тргне настрана, за да има доволно време да се распише оглас за изведувачи и автори на композиции за Скопски.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Колку се смеев сакала народот да биде единствен за неа, како за кошаркарите.
Излези Опи горе на тераса...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Оваа ќе потоне како Титаник за Србија Жељко Јоксимовиќ и Хари Мата Хари повторно се мислам кој поѓаволите ќе гласа за нас. Што се однесува за препирот со зад сцената би кажал убаво е да и се плесне во лице а не да не праи будали она ќе обединува море ај да видиме што се му правеа тогаш на Тоше Ристо Самарџиев, Калиопи и редица други пеачи беа против авторитер и композиторите решија тогаш да го бојкотират Тоше па дури и оние песни кој ги отпеа Тоше мораше да ги плати ( што не е случај со другите избори) па се сеќавам дека и главниот спонзор тогашен Мобимак несакаше да соработува со Тоше затоа што беше ексклузивец на Космофон само сетете се што кажа Лиља во едно интервју дека зајмеле пари за да платат престој во хотел! Секако нели се надевам дека нема да го направат ова пак а би сакал да видат дека не беше ич убаво од нивнма страна
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Да не работеше сестра и у Македонско радио, ќе видев дали некогаш ќе добиеше ваква шанса...
Ах Каљопо...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Абе што се замарате! А вие што мислите дека ако имаше натпревар ќе можевте да бирате? Пак ќе се пратеше тој што они одлучиле! У секој случај поквалитетен вокал од Некст Тајм и слични лигуши што сме пратиле!
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
9
Aбе одјебете Евровизија,во Европа се доживува само како едно големо шоу.Си пеат,се зезаат и си прават оргии по хотелите,не се замараат.А Каљопава ке плаче цела ноќ,што за лош освоен пласман и башка што не ја поканиле на оргиите.Шерифович имаше најдобра песна некогаш испеана на Евросонг,крај,докажа дека и од нашиве простори може да се успее со добар вокал и изведувач.Епа ние си немаме такви,затоа секогаш ни е битно "да учествуваме само".Па не зезајте бе,коа ке видиш какви зомби сме праќале до сеа,XXL бе,100% те љубам,добро не ги истепаа таму.Да ни стават вето и за таму,за наше добро.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
А Каљопава ке плаче цела ноќ,што за лош освоен пласман и башка што не ја поканиле на оргиите.
(y) :pos:
И ај не замарајте се многу со Евровизија... Не е ништо Евровизија, добро ќе слушниш нова песна, ама сепак повеќето се џумбишки и баш тие победуваат... :tapp:
Искулирајте, кој сака нека оди ич не ме боли...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Признајте дека вие сте од на Калипои тимот штом викате да не замараат овде :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom