Како се запознавате со женски/машки

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
ThA-BiTcH напиша:
Obicno vo kafici i niz skolo ako vidam nekoj sto mi deluva simpaticno, kje se rasprasam za nego i kje me zapoznaat negovite drugari.Ali ova e poretko.
Najcesto kje mu pobaram upaljac ili ako mu go imam brojot kje mu titnam ili pratam poraka, i koa kje se javi kje recam "AH, EDNA DRUGARKA PRESKA ZVONESE OD KAJ MENE,SIGURNO ZA TEBE BILO.A KOJ E NA TELEFON?"
heheheh ednas mi ima uspeano i uste od vreme na vreme se muvam so tipot :)
Ima mnogu nacini da se zapoznaes so nekoj, ali treba da bides pohrabar i da ne se plasis ako te otkaci.Ne e edinstven kako i da e :)
Колку го мразам тоа болдираното!!!:icon_mad:
Не му титкам на некој па што сака нека е, поглупо нешто од тоа амин!
Да не забегам не е темата за тоа..

Вас пушачите да ве прашам.. во поголемите случаеви кога сакате да се запознаете со некого, му се обраќате со
„Извини, запалка да не имаш!?”:icon_eek:
И сте успеале некого така да ќарите? Чисто ме интересира..:raz:
Мене ми се има неколку пати десено да ми пријде некој и баш тоа да ме праша и стално, ладнокрвно сум ги одбивала со: Не, не сум пушач.:icon_mrgr:wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Abe i jas mrzam titkanja, ali rekov toa onaka u poedini slucai da doe kao "greska".
Inache najveke so me nervira e titkanje!
Ne sum jas mobimak pobogu. Site mi titkaat i radi toa mi ide da gi:pishtoldz
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Јас не знам за то со запалки или слични работи..
стандард..
женска шо вака со овие околу... после следува нешто треснувам глупост невидена...
строго избегнувам... честејне пијачки... едноставно мразам сметка за чупа..
шо да ви речам.. држете го разговорот над нормала.. не немногу над нормала..
ако ви шибна корпа... па не че ви се скрши шано ебаго
али ова се нема случено 2 години..(врска).. шо да се прај...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Избегавам да комплицирам, обично сум директен : девојче, јас сум тој и тој, ми се допаѓаш, може да се запознаеме?

Нема девојка на која не и годи фактот што се допаѓа некому, и ако ништо друго, од чиста пристојност ќе ти направи муабет. Нормално, ако си доволно пристоен и не се правиш многу фраер.

А го имам добиено и најсељачкиот можен одговор на тоа : „Извини, не ширам познанства!”. Гуска.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
The`bItCh напиша:
Вас пушачите да ве прашам.. во поголемите случаеви кога сакате да се запознаете со некого, му се обраќате со
„Извини, запалка да не имаш!?”:icon_eek:
И сте успеале некого така да ќарите? Чисто ме интересира..:raz:
Никогаш не сум барала запалка ако сакам да се запознам со некој. Запалка барам само ако во моментот немам (ретко), се заблагодарувам и си заминувам. Глупаво ми е тоа со запалката, има многу поинтересни начини да му дадеш на знаење на некој дека сакаш да се запознаеш.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
spooky напиша:
„Извини, не ширам познанства!”. Гуска.
И мене ми се има случено ова и тоа 3-4 пати.
Иначе најмного со стројници (помал град),сега сам откако потпораснав:)
најпрвин ај-контакт ,се доближувам во близина и прашувам дали можи да се запознаеме .останатото е спонтано не правам планови
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Toreador напиша:
Jас почнувам од "Извенете, колку е саат?" пример ако чекам бус или нешо и лека полека развиваме муабет со многу смеење и кога зборам ја гледам директно у очите, и за помалце од 30 мин. имам тел број. Гоу ми! :D
Yeah гоу ју. Ti koga ke prijdes na nekoja cura da ja prasas dali momentalno pominala 2-ka ili 65-ka ja ke si frlam od pokrivot na barakata. :pos: gleam celiot mobilen ti e poln so tel broevi od curi so si gi zapoznal na avotubska "spirka". yeah ГОУ ЈУ!!! se zezam bre!!!
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Јас нон стоп бркам девојки со цвикери ми кажале дека носат цвикери бидеки им се Е*Е па не видат,замисли што се случува во лето :) сега јадеш шамар два али има и секс па два
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Ja obicno se zapoznavam prvo so "smekanje". ako odgovori na "smekanjeto" togas obicno vo pogodna situacija kazuvam na kelnerot (ako sme vo kafic nekade) da i odnese pijacka i da kaze deka e od mene. potoa ako mi kaze kelnerot deka ja primila pijackata, odma odam bez sram i strav. i odma pocnuvam muabet so nea. mislam dosta sum socialen za da mozam odma so "stranci" da se zapoznaam i da razviam muabet dosta dobro. taka da dobro mi ide so "pustanjeto". Samo ne znam sea kako ke prodolzi koga site go procitavte ova?! :)
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Романтичен приод:

Знаеш дека ако застанеш пред огледало со букет од 11 ружи, ќе ги видиш дванаесетте најубави работи на светот!

Хардкор Пристап:

Здраво, ја сум моТаро. Ти се е*е?
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
abe se zavisi od momentot! Ali najcesto nema mnogu zaobikoluvanje,idam direktno pa ako bide bide ako ne zdravje,i onaka ne sum se znael so nea prethodno.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Вечер на џогани ако се цврцнам малце....ако се запознаам со некоја погрешна, нема да ме познаете утре! Ваљда ке ме пази братучед ми, ке ме претепа он пред да ме фатат некој други :)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
moTaro напиша:
Романтичен приод:

Знаеш дека ако застанеш пред огледало со букет од 11 ружи, ќе ги видиш дванаесетте најубави работи на светот!

Хардкор Пристап:

Здраво, ја сум моТаро. Ти се е*е?
masala masala...ova prv pat go slusam od tebe....ama samo go slusam ili i go praktikuvas? :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom