Како се гледате себеси во иднина?

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
za 10 god?
mu teknuva na nekoj scenata od SCARFACE:
I worked too hard for this SHIT!!!!
so jakuzito u dnevna
 

manijak

Full of shit!
Член од
15 април 2006
Мислења
1.219
Поени од реакции
1
За 10 години ќе се варам на 57 степени и сеуште ќе пишувам на кајгана форумот:poss:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Да сум жив и здрав па ќе ви кажам
не постирам на темава 10 години
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
za deset godini , ozenet so familija , neznam dali ke imam vreme togash za pishuvanje
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Хммм тешко прашање 10 години е долг период. Па вака шансите да планетава е уништена се многу големи па затоа јас за десет години се гледам како пепел.
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Abe destet godini na zbor mi stojat mnogu ama koga ke razmislam kako brgu pominaa 18 godini od mojot zivot si velam e sto se deset godini duri da vidis eve jas sum 28. A sto sum kakov sum....
Sekogas sum bil optimist pa i na ova prasanje razmisluvam vo pozitivna smisla....se gledam so familijata so dve ili tri ubavi decinja i mojata fina zena a vremeto e soncevo. Si imam dobra rabota so dobra plata ne mora da sum direktor moze sef :) abe najvazno e sto mislam oti ke mi bide ubavo togas. Ama ponekogas koga mi e ubavo vaka ovoj "ergenski" zivot si velam "ma ne se zenam do 30" :) sepak go mislam sprotivnoto deka ke se zenam porano i na 30 veke ke mi bide se sovrseno :)
 

Bego

meens Master
Член од
27 јули 2006
Мислења
19
Поени од реакции
0
За 10 години, имун на коњак и пиво, бизнисот ми цвета, што значи добро економски ситуиран. Женичка и деца. Сум против мамењето на жените, но сепак ке направам еден до два исклучоци, со мојата секретарка, или пак некое младо, кревко рипче. Особено плавуша!!!
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Isto kako i sega, uzivajki vo sopstvenoto iskustvo. Daj boze i togas se da bide tolku lesno kako sega. :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
doti4nata напиша:
toas kje imam 26godini taka da ne se gleam bas so maz i deca :)
kje bidam ili vo skopje,belgrad ili praga...kje ziveam so majka mi vo edniot,a drugiot stan kje go idavam i kje bezdelnicam :) :) kje si imam mala kola i kje se vozakam niz grad so muzice pusteno i kje si uzivkam :) a posto planiram da idam na filoloski moze i da predavam negde i da maltertiram deca :)
мислењево било пред скоро цела година и се чудам колку сум се сменила...значи за 10 години рековме...една ќерка, евентуално две, паметни и убави на мене секако :) ќе имам работа што ја сакам, поврзана со пишување, само книги да пишувам не можам пошо кај нас од тоа аир нема, ама нешо новинарка ово оно може...сеуште сакам мала кола (мини морис или така нешо) и сакам куче, може и две, за да не ги мислам за парење :)...мама може да живее со мене, евентуално да си живее со тета па да им идам стално на гости, да се дружиме пошто се кул жените... :) сеуште сакам во Скопје да живеам во не многу голем стан (сакам без врати, ама чим има деца нема смисла да слушаат све и свашта :) ) со љубовта...и да бидеме хепи форевр...:)
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...ja tuka u MK skoro sve sto se mozeshe realno i postignav...sea idam dalje ali u drug svet da vidam sto shema e tamu taka da za 10 godini pak mislam deka sum sposoben da postignam zaviden uspeh pred se u rabotata...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Abe sto pravite planovi za 10 god... za 10 god. nema da ne ima na svetov :S
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Pa za 10 godini se nadevam ke bidam na specijalizacija za Pedijatar, mazena, i eden sin :) so koi ke ziveeme vo golem stan nekade vo Hrvatska :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom