Како се гледате себеси во иднина?

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
па, во џип, кадилак ескалејд(или инфинити,лексус,линколн, или бе-ем-ве хикс 9ка-а можда и сите), со хидраулика, бесен саунд систем, 24 инча никловани бандаши(можда ќе ставам спинери), златен роли на зглоб, возам накај мојата фирма со 1469 вработени worldwide, додека жена ми дома со децата одмараат во базенот во куќата на водно, во меѓувреме мојата куќа поред плажа на ибица се реновира(накачувам уште 2 спрата,знаете, за малите), авионот ми е "паркиран" на скопскиот аеродром "Александар Македонски"(реименуван откога грците не признаа и + ни дадоа кеш за негова "европеизација"), и за крај, откога се паркирам со џипот, седнувам на пословен ручек со Доналд Трамп, го частам бидејќи со мало лобирање од негова страна не примаат во НАТО,ЕУ... се качувам во мојот џет, и фрлам милиони над македонијава ко да сум рокфелер!
леле се испотив еј... фјух...
ај, може и ќе биде. надежта последна умира.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дивајн напиша:
Какви и каде се гледате после 10 години, дали мислите дека ќе го постигнете тоа со сигурност или едноставно тоа ви е желба, иако не верувате дека може да се оствари?:icon_lol:
Е па вака...си имам некои планови за кои би сакала да се остварат,а мислам дека и ќе се остварат,барем поголемиот дел од нив.
Планирам да си се запишам на факултетот на кој што сакам (политички науки) , а подоцна да изградам успешна кариера во политиката.
Сакам да направам промена, ама повеќе на глобално ниво.
Сакам да се заљубам, да бидам со човекот кој што го сакам, па да основам семејство и да бидам успешна мајка,сопруга и политички новинар или нешто во политиката.
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
posle 10 godinai...........
pa vaka:
-ke se zapisam
-da si zavrsam
-da se vrabotam ili svoja firma da si otvoram
-da go prosetam svetov
-da se zalubam
-da imam prekrasno semejstvo
-da bidam uspesna vo toa sto go rabotam
-da se zapisam na fakultet
-i se drugo sto treba
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Па би требало да бидам тазе женет, со дете на пат и пристојна работа.....барем тоа се очекува од мене, само шо мене не ми се верува дека така ќе биде.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
филмот што го раскажав погоре беше под дејство на алкохол, така да...
се гледам како адвокат во канцеларијата кај татко ми, оженет, со 2 прекрасни дечиња, па ќе видиме. а и имам една огромна желба, а тоа е да имам кукичка/викендичка покрај езеро, со голем двор, посебно место за скара и fireplace =) пример во љубаништа =)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
закон тема, ова изглеа е ептен некоја добра коинциденција, ама вчера вечер со девојка ми го напраивме истиов муабет, за десет години што би сакала да постигне.
еве читајте ако ве интересира јас што би сакал да постигнам иако сум на добар пат - барем така сите ми викат.
значи ке имам 28/9 години.
  1. Да завршам факултет, по можност желба на девојка ми е во Канада или Бугарија
  2. 2 деца од кое едното 4 а другото 1 година.
  3. Ланец на алфа-мобили низ скопје :pos2:односно 2-3мобилари , али за разлика од татко ми нема да вработувам позанти луге и да им давам плата онолку колку што на нив им треба туку колку што заслужиле и мислам дека вреди. А се разбира до тогаш ке го заменам и Дејан Каљевич, нема само он да декодира бб5.
  4. да возам Ауди Ку7
да имаме кука во Франција - Сарлат
а во скопје ке се задоволам и со 2катна кука и еден 3собен стан.
жена ми сака да работи нешто мегународно право и има план да зима некои 3-4000 евра месечна плата и то.
повекево од работиве, да не речам сите работи се реални за нас двајца и ви кажав на претходно на добар пат сме...:toe: :helou:

ах ке забораев во куката треба да имаме два бели лабрадори едно машко и едно женско, аквариум по можност што поголем одприлика колку една работна маса, и бавча со кромид - арпаџик! јхаххахаа
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па по 10 години...
Да сум женет и да имам 5-6 деца (не рачунајки го она во мевот кај мене кое ке си седи таму стално:)), да сме вработени со жената, да имам стан или куќа (било што), да зема секој по 300-400 евра плата, да имам Мерцедес (оние од 1960 година) и... толку доста ми е.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Да се запишам на факс, да завршам со просек 9,5(знам, знам)..
Да имам одма после факс топ работа со висока плата.
2 деца, години - до 5
Да живеам во Франција, ама не во градовите...
Да сум бремена со трето дете:))))
Те сакам хани!
*************
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
чекај бе, за 10 години ке имаш 27, кога прво, кога второ а кога трето дете? арна си ти???
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Анастазија напиша:
Да се запишам на факс, да завршам со просек 9,5(знам, знам)..
Да имам одма после факс топ работа со висока плата.
2 деца, години - до 5
Да живеам во Франција, ама не во градовите...
Да сум бремена со трето дете:))))
Те сакам хани!
*************
Воа околу децата ако имаш мака, кажи, ја знам убај да ги праам.

Јас за десет години, што знам, Анастазија да ми роди дете, муахахахахахахаха!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
hmmm...imam samo 16 god. a posle 10 god. se gledam kako stotuku vencana devojka :) dobro vrabotena....vsusnost nemam nekoja golema aspiracija za vo zivotot...sakam skromen zivot a najvazno mi e da bidam so sakaniot :wub:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Nejkam ni da znam a ni da se zamaram za da znam so ke se desi so mene za 10 god.ja neznam utre so ke se desi pa za 10 god.so treba da dojde ke si dojde.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Што ве гледам, сите за мажачки и женидби зборите.:) 10 години од сега и не е толку далечна иднина.:)

За 10 години нема да имам ни 30, какви мажачки, човече, јас сакам да го поуживам животот што подолго. :pos: Да шетам низ светот, да запознавам луѓе, конечно да сфатам што сакам да правам и работам... Заљубена, во врска, можеби, ама брак не, деца никако...:) За се има време, животот е доволно долг. (Освен ако непланирано ме акне шлепер, нели :pos:). Веројатно до тогаш ќе ја одберам професијата што ја сакам (која и да е:pos:), ќе ги задржам пријателите кои вредат да ги задржам, и ќе пронајдам нови, уште подобри... Ќе се вљубам... Ќе живеам сама на добро место, во добар град... Ќе уживам...

*помислува на повеќето жени на таа возраст што ги познава*

Или ќе завршам како македонска домаќинка со пет деца, гарсоњера во предградието, маж таксист, работа во фабрика и примања од социјално. :nesvest:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Za deset godini bi napravil Makedonska drzava :cheeky1:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
za 10 godini veruvam deka ke uspeam vo mnogute rab sto sum gi zamislila.pred se,se nadevam deka i togas ke bidam so istata onaa lisnost so koja sto sum sega,srekno zaljubena.se nadevam deka ke bidam uspesna doktorka do togas i ke rabotam vo nekoja poznata klinika vo stranstvo,deka so soprugot ke ziveeme vo ubavo uredena golema kuka,redovno ke patuvame,i ke imame preslatko since.ke imame harmonicen i ubav odnos....i ima uste mn rab ama aj pred vreme da ne zborime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom