Како се гледате себеси во иднина?

Termos

I rule, I'm a ruler!
Член од
26 јуни 2006
Мислења
77
Поени од реакции
4
Imam dve varijanti: skromna i neskromna
Prvo neskromnata:mist:: negde kraj na maj 2016..6.00 sabajle,lokacija Zagreb i mojot sakan decko Josip me budi so eden vkusen dorucek...inace povodot za tolku ranoto stanvanje e to sho go branam doktoratot za plazma, a mentor mi e Bojan Vrshnak i sum eden od najmladite so doktorirale na Zagrebskiot univerzitet so nepolni 26 godini.. posle odbranuvanjeto na doktoratot so decko mi direk fakame karti za Kuba na mala relaxacia, a posle to me ceka profesorskoto mesto(prvo docent normalno) i dobivam ponuda da rabotam na ITER:nesum:.
Skromnata:pri kraj sum so magisterskata ili plazma ili nesto particle physics, postojano sum na relacija ZEneva-Zagreb oti rabotam vo CERN a mentorot mi e vo Zagreb..vo CERN rabotam kaj LHC-to postojano pram kontroli kaj akceleratorot:je:..ufff zakon!
I taka celata ispotena se razbudiv od sonot ama jbg
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
За 10 години... Хмм... Па ваљда со завршен факултет, добра работа, куќа на плажа во која живеам сама со моите 5 згодни масажери... :poss:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
луѓе читам колку убави мисли. Камо секој човечки живот после 10 години да биде ваков.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
po 10 godini..pa vaka,ako ubavo izracunav,togas ke bidam 26,ke gi zavrsuvam postdiplomskite studii(seuste se nemam odluceno so ke bide,valjda specijalizacija na nekoja medicinska granka),ke bidam strasno mnogu ceneta po mojot uspeh vo skoluvanjeto i ke imam golem broj ponudi za rabota....
ke imam decko koj ke me saka i ja nego,ke sobiram so nego pari za medeniot mesec,ke razmisluvam za brak!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Јас утре не знам што ќе се случи а не пак после десет години...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Macedalien напиша:
Јас утре не знам што ќе се случи а не пак после десет години...
Се изначитав нереалности. :tapp:

Алооо луѓе спуштете се малце на земја.

Иначе респект за постот. И ја викам, не знаеш што ќе се случи утре а не па за 10 години.
Следи зелено.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Во Македонијава најверојатно ќе возам такси и ќе се плашам некој издрогиран младич да не ме убие за некоја смешна сума доцна во ноќта.

Доволно на земја е ова? :)
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
За едно 10 години себеси се гледам како млада невеста среќно вљубена. Сопственичка на стоматолошка ординација, каде што заработувам многу пари:). Не се гледам надвор од земјава, планирам да си останам тука.

Не верувам дека ова ќе се случи со сигурност. Но би сакала да биде вака :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
jas se gledam kako covek koj e ekspert za kompjuteri (toa skolo go ucam momentalno)
 
Член од
30 август 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
По 10 години ќе ми скисне од жена ми, и нај веројатно ке ја заменамза две од дваесет.За десет години се гледам себеси на јахта а крај мене некоја расна плавуша,а може и црнка од рангот на Анџелика Џоли.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Posle 10 godini ke bidam 27.Ke bidma diplominar ekonomist so zemeni nekolku ispiti od pedagoski fakultet i ke predavavam smetkovodstvo i ke ja vodam mojata firma:)So deckoto verojatno bi razmisluvale za svadba no bi pocekale uste godina-dve.
 

kikiritka

луда леблеба
Член од
23 јуни 2006
Мислења
101
Поени од реакции
0
posle 10 god ke imam 22 god taka da ke bidam na likovna akademija vo sk taka da ke trebit sea da se radvam dur ucam kolku se 2+2 zs posle ke si ja cukam glata
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
КАј се гледам за 10год........неможам да видам матно е многу....
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
За 10 години пак ќе се викам Христијан еден....Пак ќе си бидам со сонценцето мое..Ама тогаш ќе бидам постар за 10 години и стварно ќе бидам постар ХРИСТИЈАН ЕДЕН....

ПоЧитС!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom