Како да се откажете од цигарите?

Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
More 5 meseca ne pusam i nema da pomine den a da ne mislam na cigari. I toa ne samo ednas/dva pati da mi tekne, tuku non stop, poso site onkolu mene pusat a doma koga ke si otidam i zena mi pusi.... Ali ne da se falam ama mnogu sum jak izgleda. :)
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Наместо да ги намалам ги зголемив сега под полна пареа сум па до кај ќе иде нека иде.И со нив и без нив ќе се умира година две не менува ништо.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Знаете ли одприлика колку трае миризбата од цигарата во устата ?
 
D

devojcence

Гостин
ni planiram da so otkazuvam ni sakam ni mi smetaat ni nisto. do dusa ne sum nekoj golem pushac edna kutija nedelno mi trae. taka da koga se saka se se moze i moze da se kontorlira i pusenje i se. nemora skros ama moze da se namali, nesto zanimacija ke se najde i nema da se misli na toa.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
И ја така ко тебе. И тоа со години пушев по 1 кутија неделно. Ама у последно време пред да се откажам за стално како ми тргна... од 1 кутија неделно, па на 2 кутии неделно, па на 1 на 2-3 дена, па 1 секој ден.... па се лажев со оние малине винстон со 10 цигари што се и на крај завршив пак со една цела кутија дневно, и кога се освестив си реков нек си ебе матер се, веке не пушам ич. И така...

т.е. ми помогна една мисла од овој форум што ја прочитав, не се секавам од кого беше ама гласеше ко нешто дека сите се лажеме овака или онака со цигарите мегутоа не сме свесни дека тутунската индустрија ни го има начукано и не има навлечено на никотинот за она да се богати.... епа пријатели дека некој мене ке ми го начука и дека ке ме прави да сум зависен од него па и за тоа да му плакам.... е фала богу до толку ме служи мозокот за да не дозволам такво нешто...

ni planiram da so otkazuvam ni sakam ni mi smetaat ni nisto. do dusa ne sum nekoj golem pushac edna kutija nedelno mi trae. taka da koga se saka se se moze i moze da se kontorlira i pusenje i se. nemora skros ama moze da se namali, nesto zanimacija ke se najde i nema da se misli na toa.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Picture 1531.jpg еве вака, за 50 денари.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Мене од германија еден чоек ми донаса стално тутун ама за у луле. Вкусот и мирисот на димот е како си се лапаш со некоја девојка која има кармин на уста, си нема врска со било која цигара со филтер што се. Само што неможеш да вовлекуваш, на почеток неможев а да не вовлекувам, а после научив да го пафкам најнормално, зашто кога пушиш луле оно тера да пафкаш цело време за да не загаси. И за кратко време ке се научиш да дуваш луле еднаш дневно, пример после ручек, те задоволува никотински преко жлебина и плунка, и после цел ден не ти текнува на цгара, ни на лапање женски со кармин :)
Meне стално ми донасат кубанки од Сарамзалино. Вкусо е како да са лапаш сос пепељара, ама кубанска. Можам да вовлекувам ама стра ме е да не ми се одразе сос рак. После ужина палам си по една пура, и задоволува ме никотински преко жлебината. Не се загасува ич, та пафкам си сос ного лезет. Е са, за лапајне сос женски не врше работа, та ќе пробам од тај твојо ѓермански тутун, може да са смене филинго. Не мислам да оставам тутуно оти не ми смеќава на жлебината. п.с. Воа книгата на Анчо пет пари не вреде, камоли пејсе денара.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Meне стално ми донасат кубанки од Сарамзалино. Вкусо е како да са лапаш сос пепељара, ама кубанска. Можам да вовлекувам ама стра ме е да не ми се одразе сос рак. После ужина палам си по една пура, и задоволува ме никотински преко жлебината. Не се загасува ич, та пафкам си сос ного лезет. Е са, за лапајне сос женски не врше работа, та ќе пробам од тај твојо ѓермански тутун, може да са смене филинго. Не мислам да оставам тутуно оти не ми смеќава на жлебината. п.с. Воа книгата на Анчо пет пари не вреде, камоли пејсе денара.
а јас пак мислев да ја продавам, сега што ми направи ( ама ај некоја овца ќе се најде).
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Јас успеав цели две години да не пушам, значи да не земам ниеден дим, а камоли цигара, се навикнав и кафе и пиво да пијам без цигара, и после пак пропушив.А колку само сите ме фалеа, браво, многу јак карактер имаш, така треба, бла-бла и на крај се посрав на се` тоа.
А иначе како ги остаив, тотално непланирано, без некои си подготовки, без електронски цигари и слични марифети, имав некоја ептен гадна настинка и кашлав ко луда, вадев ептен гадни шлајмови и тотално ми се згади од цигари, не можев ни да помирисам дим а камоли да вдишам, и после некои десетина дена коа се опраив од настинката, некако цигарите уште ми беа грди, коа ќе помислев на цигара не добивав желба да запалам туку ми се гадеше и така...Ама па јас и немав некој ептен долг пушачки стаж, неколку години претходно пушев (за разлика од луѓе што пушат по 20-30 па и више години), па може и затоа ми беше прилично лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom