Како го организирате денот?

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
E mene mi treba pomos za ovaa rabota. Ajde nekoi tips i hints za pomos.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pa najcetso pred da si legnam zemam tefterce i penkalo i gi zapisuvam site rab i obvrski sto treba da gi izvrsam naredniot den.pravam i otprilika raspored na vremeto znaci koja rab kolku vreme bi mi odzemala,si odreduvam i ponekoja minuta samo za sebe,i taka.najcesto dobro mi odi vakviot plan osven vo slucai koga mi iskaca nesto neplanirano ali i toa nekako se vklopuva vo dnevnata rutina
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Си праам планови само кога немам што да правам. Ако не ми се спие, ако станам во ниедно време и немам желба за ништо итн. Најчесто се што планирам пропаѓа во вода, или во краен момент се премислувам па затоа избегнувам планирање освен кога мора.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Stanuvam posabajle u 11 : 00 jadam ... idem na forum od 12 : 00 do kaj 2 casot idem malku na kanter da poigram do kaj 4 : 30 potoa rucek sleduva .. posle rucekot mal odmor ideme na fudbal .. si ideme i vecerta ee najubavaa niz strumicaaa ..... :)
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Го организирам перфектно,за се имат време...само...иам една слабост,не го реалзирам:wink:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Па денот го организирам само кога имам големи обрвси и кога во текот на денот морам да направам многу нешта.Па затоа пред да идам на спиење пишувам што треба да направам и се е временски темпирано и успевам да завршам се:vozbud:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Не го организирам денот,оставам се да иде “спонтано“ и неизвесно,без никаков план однапред,зошто знам дека ако планирам ништо нема да излезе според планот,а и мразам организирање,планирање и слично,ме гуши тоа,се осеќам како да морам да направам се,како да ќе немам време ако не завршам некоја обврска во толку и толку часот.А и немам потреба од организирање на денот,не сум некоја бизнисменка со триста состаноци на ден,па да морам да планирам и времето да ми биде избројано.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не организирам ништо бе...Единствено организирано нешто ми е ако утредента треба да идам на утринско кафе па неминовно е да испланирам се уште од вечерта за да успеам да станам на време а друго јок бе...
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Organizacija?Sto e toa?:toe:
Ah kolku samo posakuvam ponekogas da me krasi ovaa osobina...ama let it be...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Во организацијата(за чудо)сум вешта.Бидејки се сакам да ми биде под конец и се сакам да ми биде средено без да забега некоја работа на страна,цел ден го органзирам ден пред него или тек сабајлето.Не толку точно определно време за што и како ке правам тој ден,мегутоа отприлика да,си ги имам наредено работите.Мразам во денот да ми остане повеке слободно време со кое незнам што да правам.Затоа гледам секогаш со нешто да сум зафатена,си ги исполнувам обврските на време,затоа што мразам кога ке ми се натрупаат.Чудното е што успева,не еден ден,туку секој.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Не го организирам времето...Праам што ќе ми текне да праам...Без некои организации...Затоа за ништо неам време у животот...:)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.405
Поени од реакции
21.995
Мене целиот ден ми е организиран :toe:Незнам што ќе правам ако не ми е организиран
 

Kajgana Shop

На врв Bottom