Како го организирате денот?

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Koga stanuvate od sabajle dali imate slika pred sebe sto treba da pravite toj den?
Dali uste togas go organizirate vremeto?

Ja koja sebe si se smetam za dobar organizator navecer pred spienje go planiram naredniot den,sekogas znam sto i koga treba da napravam.
Mrazam da mi se zatrupuvaat obvrski ili da ostavam "za nekoj drug den".
Pa kako se organizirate vie?
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
pa jas sum sovrhen planer...pravam plan duri po saati,koga kaj kje bidam i sto kje pravam,do koga kje bidam tamu...i sekao nikogas ne mi ispagjaat planovite :) porano s enervirav,ali sea vise se naviknav :) :)
 
С

Сатори

Гостин
Обично работите ми се организирани една недела пред време , обично пред да си легнам или наутро кога станувам уште еднаш во глава преминувам преку списокот и обврските.
Кога , каде и со кого.Секогаш се ми е испланирано , и секогаш имам време за се , така да :3: .Подобро е така.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Мојот план:
станувам во 7.30 - 7.45,
идам на работа негде помеѓу 8.00 - 8.30
се глупирам на работа до 4.30 (+-, зависност од ситуација)
идам дома, се туширам, се пресоблекувам... и се губам од дома до најкасно што е можно :)

многу сум организиран... нема што :)
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па го организирам денот али уште од предходната вечер така да си знам се како ми тече и како се одвиваат работите во колку да си станам а за легнување се знае рано накај 5 наутро
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Не организирам ништо посебно. Основните дневни активности (будење, одење и враќање од работа не ги ставам во организација, зашто тоа е спонтано :) и е секојдневие. А за слободното време зависи дали воопшто ќе го имам па да пробам нешто да изорганизирам.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa obicno u tek na ucebna godina sum organizirana,sea nekako ne mi odi zaso mnogu neplanirani raboti iskacaat,pa se se menja,ama nekat i niso ne se desava pa dosadno mi e.Ama vo glavno planiram,kako standard mi se stanuvanje,pienje kafe pred pc ova se za na raspust.A koa sum u skolo eeee toa filozofii se....
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Си станувам сабајле и почнувам со организирање на денот и кога ќе завршам гледам дека се стемнило и си легнувам!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Станува-накаде после 12 часот
Одмор-од 12 до 18
после 18 излегувам и до касно не се прибирам дома
вака одприлика ми изгледа еден летен ден
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Sekogas navecer planiram so ke pravam naredniot den,prilicno detalno i mnogu me nervira nenadejna promena na planot.:pishtoldz
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
До вчера денот го планирав од вечер.
Од денес,не планирам ништо до вечер.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Обично, на легнување, испружен во кревет, си викам утре тоа, тоа, таму, ваму... и се е испланирано.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
ја пошто сум поголем дел од денот на компјутер со едно програмче си ги регулирам тие ствари, шо треба да правам и какви задачи имам во однос на времето,

а ако не го практикувам тоа неорганизирано ми тече денот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако не заспијам во истиот момент кога си легнувам, знам да си правам планови уште вечерта за наредниот ден. Ако да, кога станувам, додека се спремам си планирам што и како. Како што кажа Буковец, немам што да организирам во одење и враќање од работа и работите кои морам тој ден да ги завршам (знам дека морам пред или после работа да се готови, па како ќе е поздогно) па останува да си направам некое планче што со слободното време кое колку-толку го имам.
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
Јас кога легнувам , и да сакам да заспијам тешко ми оди тоа , така да си прам некој шеми за наредниот ден , а понекогаш знам и ич да не заспијам. Само ми се врти нешто во главата :) .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom