Каков мобилен користите во моментов?

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
images.jpg ico_dv1.jpg
Моментално Samsung Wave s8500 и сум прилично задоволен.
Одличен амолед екран, тачот е ептен добар и брз, хд видео, 5мг пикселна камера која вади одлични слики, блицот е супер и благодарение на него сликите навечер се убави.
Негативна страна сега засега е кога снимам видео над 2/3 минути клипчето споро се сејфува односно му требаат едно 7/8 секунди.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68


со CyanogenMod ром на Андроид 2.2, и клокнат процесор на 614мхз го држам ми е страв да не рикни на повеќе а и повеќе троши
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259


Alcatel OT-807 Chrome - за 4000 ден нема подобар
 
M

Mario Gómez

Гостин


Закон телефонче, на уан ми е овој. :vozbud:



Wildfire на T-mobile:vozbud: Презадоволен.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
sony ericsson t280i тој телефон мака нема и одземја да го удрам пак ќе работи , од one бесплатни разговори максимално искористени благодарение на неговата батерија свака му част на телефончето и бренд е sony ericsson не е играчка...... еден совет алкател никогаш да не купите џабе го имам кога секоја ден е во струја буцнат и многу заладува тачот десет пати стискај додека да ти отвори
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.050
Поени од реакции
15.023


Alcatel OT-807 Chrome - за 4000 ден нема подобар
и јас планирав таков...ама она идиотине од ти мобајл...дојди в понеделник.......одам во one...таму...батка телефонов ќе излези во друг квартал.........
и си зедов nokia 2730 classic.....зa 5200 ;)
и задоволен.......

 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
стварно не можам да ве замислам со толку скапи телефонни,на форумите само ставате телефони повеке од 100 евра ,се е во ред од ваша страна но јас не се согласувам со вас ,овој е ваков ,овој има воа со го немаат другите ,овој има 5 мега пиксели овој има вга камера ,луге животот е лазен се е само за пари секој ужива во несто со е пролазно ,за разлика од вас јас би предложил по евтини тарифи ,од скапи телефони со ги рекламираат самите мобилни оператори сите се скапи за разговор,во 1992 година сум превел разговор од 100 цаса и плакав саво 300 денари ,а денес за тие цасови плакам 3000 денари,па вие деца сега сватете дека не работената пара од вашите родители ја злоупотребувате земете печалете па фалете се со скапите телефони што ги имате,несакам никого да навредам со моето мисленје.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
стварно не можам да ве замислам со толку скапи телефонни,на форумите само ставате телефони повеке од 100 евра ,се е во ред од ваша страна но јас не се согласувам со вас ,овој е ваков ,овој има воа со го немаат другите ,овој има 5 мега пиксели овој има вга камера ,луге животот е лазен се е само за пари секој ужива во несто со е пролазно ,за разлика од вас јас би предложил по евтини тарифи ,од скапи телефони со ги рекламираат самите мобилни оператори сите се скапи за разговор,во 1992 година сум превел разговор од 100 цаса и плакав саво 300 денари ,а денес за тие цасови плакам 3000 денари,па вие деца сега сватете дека не работената пара од вашите родители ја злоупотребувате земете печалете па фалете се со скапите телефони што ги имате,несакам никого да навредам со моето мисленје.
Па види, повеќето од членовите што постирале на темава такви мобиљки се веќе возрасни луѓе, а добар дел од нив веќе започнале да работат и да плаќаат од свој џеб (или да штедат)
А за другите да, ќе се сложам со тебе. Еве на пр. ја мојот C510 го земав на постпејд од Т-мобиле, и не планирам да го мењавам уште едно 2-3 години, го купив лани (можда до матура ќе го фурам :)) А причината за тоа е што е стварно добро телефонче и на мене не ми треба повеќе.
Е сега, пред некој ден баш правам муабет со едно девојче, исто така и она имаше C510, земен пред една година. И незнам како паднавме на муабет за телефони,и ми вика ја другава недела ќе зимам нов тел. WTF?
Зашто? Не дека им треба Андроид/Symbian/iOS, не дека им треба 5/8 мегапикселна камера со блиц и аутофокус, туку едноставо се натпреваруваат кој има боље мобилка и да се прават главни со истата. Ете тоа е.
А исто така, гледам деца од 8-9 години вадат од џеб HTC-а и iPhone-и. WTF?! Па после гено нема да им ги крадат мобиљките....
 
П

Пепси_

Гостин
Самсунг и го користам 2-3 години и ќе го користам додека не прекине да свете :)

Ме интересира ова алкателите на ТАЧ дали се добри и шо цена се движат така некој по ефтин не ми треба да има кој знае какви функции и камера.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom