Каков мобилен користите во моментов?

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627


LG Spirit 4G. Само зошто нема 4G интернет достапен за припејд во вип?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360


Веќе 5 месеци Huawei p8. Супер, никаква забелешка. Камера супер, и двете камери тоест. Дисплеј доволен,и големина и слика, звук таман,кочење ниеднаш...А да, и за зборење е супер. Добро ај, едина забелешка е батеријата. Ништо страшно али можеле бар 3000 да ја стаат. Претходно р6 го користев и за тој немам никаква забелешка.И не ми е јасно како месец два после лансирање на flagship пуштаат други телефони со некои боље карактеристики.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898

Веќе 2 години и презадоволен сум (y)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Пред неколку месеци Аlcatel S pop oд Тeлеком го зедов за ефтино 100 денари мислам беше доплата во пакетот и ич не бев задоволен. Дугмето за исклучување горе малу се сјеба, после неколку месеци користење батеријата брзо се празнеше и најверојатно што ми има паднато почна да откажува полнењето. Највеќе го користев ради интернет.

Сега користам Samsung c3750 кој го имав уште одамна пред да се појават овие андроидиве. Се осеќам како од смоки да ми се паднал гратис награда.

Сега се надевам ако направам некој нов договор во Телеком да земам нешто ефтинко а добро што ќе ме служи. Не сакам ептен скапи телефони, поарно за тие пари ќе купам компјутер,некаков таблет со голем екран или нешто друго од техника отколку на мобилен да давам незнам колку евра таму.

Не можам да ги сватам некој што имаат скап телефон со андроид или IOS а само го користи за интернет и фоткање ме нервира.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Posle Huaweito P6 se prefrliv na LG G4, makar sto P6 se uste mi lezi na srce, mnogu seksi telefon.
LG G4 e bomba, baterijata trae dva dena posle update na Android 6.0 Marshmallow.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom