Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Eве кај мене веке пола саат не паднал нетот.. Екстра е :vozbud:


Иначе глеам на страната на Телекабел ,во цената за модеми вклучен е и
Thomson THG540 модем, првпат глеам дека нудат ваков модем..
Цена 2500 денара,што е разликата мегу овој и Моторолата??
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај што има редовно проблеми со интернетот, ама сега и телефонијата редовно е за никаде. Соговорникот се слуша со сецкање, ништо не се разбира.
Епа исто ти е. Кога ќе поправат едно, ќе бидат двете ок.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Многу често паѓа нетов на Телекабел. Изненаден сум...:(
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Епа исто ти е. Кога ќе поправат едно, ќе бидат двете ок.
Најновиов проблем со дисконектирање е посебен проблем. Пред малце ми падна конекцијата 20-на минути не се конектираше модемот, значи уште не е решен проблемот.

Проблемот со телефонијата постои најмалку месец дена. Наводно ќе пробувале нешто во техничка, ама некако неуспешно засега.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Што е проблемов со нетот во Центар? Поправаат ли нешто? Ќе го бидне ли брзо?
Ова не е нормално, па минутка паѓа нет, а многу подолго не сака да се конектира :(
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Што е проблемов со нетот во Центар? Поправаат ли нешто? Ќе го бидне ли брзо?
Ова не е нормално, па минутка паѓа нет, а многу подолго не сака да се конектира :(
Центар, Аеродром.. истото е веќе некое време. Кај мене цела зграда нема нет.. среќа има некој комшија од соседниве згради закачен на Т-Home, со отворена мрежа :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Центар, Аеродром.. истото е веќе некое време. Кај мене цела зграда нема нет.. среќа има некој комшија од соседниве згради закачен на Т-Home, со отворена мрежа :)
Порано и кај мене се наоѓаше таква мрежа сега гледам слабо :/
Ќе се поправат брзо или ја живци ќе си губам :)
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Има некои проблеми - кои се решаваат, но она што ме секира е што вчера пола АДСЛ во скопје неможеше да направи ПППоЕ конекција, или ако направеше нетот им беше преспор. Имам чуство дека телеком има некој глобален проблем и поради него сите провајдери патат на овој или оној начин ...

Вчера се беше во ред ТК, ама во неколку наврати откако ќе отидеше до Телеком после дремеше во непознат правец ...

Генерално лош период изминативе 3-4 дена за сите провајдери ...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas sum na Telekabel i imam 15 G na mesec ,ako gi potrosam mi se zasporuva....mnogu se nerviram ..ponekogas secka...no zadovolna sum...sakam samo uste poveke G da staat:kez:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Значи ова ми е ептен нелогично... PC-то ми е поврзано преку LAN, а лап-топот ми е поврзан преку USB на истиот модем. Глеам немам на PC-то интернет, го ресетирам модемот, ништо... Го уклучувам и лап-топот глеам таму имам интернет :raz: И што е финтава, еве сеуште немам интернет на PC-то :nerv:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи ова ми е ептен нелогично... PC-то ми е поврзано преку LAN, а лап-топот ми е поврзан преку USB на истиот модем. Глеам немам на PC-то интернет, го ресетирам модемот, ништо... Го уклучувам и лап-топот глеам таму имам интернет :raz: И што е финтава, еве сеуште немам интернет на PC-то :nerv:
Ако си на Кабелтел, тоа е проблемот :)
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
16
Поени од реакции
2
Значи ова ми е ептен нелогично... PC-то ми е поврзано преку LAN, а лап-топот ми е поврзан преку USB на истиот модем. Глеам немам на PC-то интернет, го ресетирам модемот, ништо... Го уклучувам и лап-топот глеам таму имам интернет :raz: И што е финтава, еве сеуште немам интернет на PC-то :nerv:

Imas problem so kompjutro :D
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Кај мене во последниве 2-3 недели е одличен нетот, единствено пред 3-4 дена паѓаше на секои пола саат и ребраше по 5-6 мин...Имам само замерка што за толку корисници кои ги има ТК они фино лепо имаат ставено само еден телефон Техничка Поддршка којшто е скоро цело време зафатен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom