Какви патики носите?

Член од
7 декември 2021
Мислења
1.141
Поени од реакции
5.689
Како чистите бели кожни патики? Со влажни марамчина претпоставувам дека ќе се оштетат (поради алкохол).
Кога многу ќе се извалкаат, во перална. Како нови се кога ќе ги извадиш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.559
Како чистите бели кожни патики? Со влажни марамчина претпоставувам дека ќе се оштетат (поради алкохол).
Земи некои ефтини бебешки од кам, стокомак. 100 % немаат алкохол башка убаво мирисаат.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.141
Поени од реакции
5.689
Да, вчера прочитав, ако ви мирисаат патиките, ставите внатре бебешка пудра. Нека отстои еден ден.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Дали некој има искуство со Reebok Nano X2? Планирам да ги нарачам онлајн, пошто кај нас ги нема како модел, ако се сто години стари.

Прашањето ми е, ако некој ги има, во врска со избирањето на големина. Читав доста ривјус предлагаат пола бројче помали.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.293
Да видам и јас конечно убава и едноставно дизајнирана патика!

Btw, пред еден месец пензионирaв CF Racer bc0023 (вакви исти, не ги сликам моите оти ептен се мршник и излитени..)
27CF7D59-9B5A-4FF0-AAAD-7D5AC2E71CF2.jpeg

И ги заменив со ни повеќе ни помалку:

DA80BF7C-1E0A-423C-8733-A5F864C7000D.jpeg

Да… runfalcon 2.0 што не кошта ни 2500ден, а еден можеби единствен дизајн што ми се свиѓаше!

И ако продолжат Адидас да се заебаваат со екстра глупи дизајни, можеби и ќе ги одјебам! А баш сакав нешто во класата на ултрабуст 22…

П.С. ако некој го интересира ран фалконот…
Екстра патика за парите што многу пријатно ме изненади! Да ефтина е, и делува ефтино на рака..
Ама на нозе е лесна пердув, убаво лежи/опфаќа на пета/глужд, средина на нога прилепена, но не стегната, и комфорна на предниот дел иако можеби малку прениска врз прстите за мој вкус.
Трчање/пешачење/еври деј јус! Асфалт и тротоар.
Одлично ми одговара за сега.
За парите не можам ни да барам повеќе, иако би сакал во скоро време уште еден пар само за трчање(со заоблена пета и поквалитетна пена на ѓонот). А овој модел тоа го нема..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom