Какви патики носите?

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ограничен си ко тераса пријателу.
Не сум ти ја на тебе пријател. Ограниченоста некогаш е добра ствар. На пример ограничен сум да цртам превртени крстови, луѓето што носат старки не се. Исто никогаш не би се фукал у гз како што прават слободоумните и неограничени сопственици на старки и ванс.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Јас моментално имам два пара старки црни и црвени, ниски, најкласичниот модел. Се согласувам со сè позитивно наброено, единствена маaна би рекол е знаат да се погодат некогаш доста неудобни... На црните по подолго одење, убива глуждот... Со другите немам таков проблем, напротив...
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.754
Поени од реакции
10.460
Не сум ти ја на тебе пријател. Ограниченоста некогаш е добра ствар. На пример ограничен сум да цртам превртени крстови, луѓето што носат старки не се. Исто никогаш не би се фукал у гз како што прават слободоумните и неограничени сопственици на старки и ванс.

Дното го проби.
Носам стартки. Автоматски сум секта, наркоман и геј.
Хехе
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Не сум ти ја на тебе пријател. Ограниченоста некогаш е добра ствар. На пример ограничен сум да цртам превртени крстови, луѓето што носат старки не се. Исто никогаш не би се фукал у гз како што прават слободоумните и неограничени сопственици на старки и ванс.
Во твојот претходен пост спомна дека си бил стар скопјанец, да да во право си. Оооо Скопје тешки опинци те газат
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Дното го проби.
Носам стартки. Автоматски сум секта, наркоман и геј.
Хехе
Не е се така црно и бело, ама ако веќе збориме конкретно за тебе, што човек си се приметува и по завртените панталончиња и "интересните" чорапчиња.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.754
Поени од реакции
10.460
Не е се така црно и бело, ама ако веќе збориме конкретно за тебе, што човек си се приметува и по завртените панталончиња и "интересните" чорапчиња.
Која утакмица те изгоре па реши фрустрацијата да ја истуриш на мене?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Која утакмица те изгоре па реши фрустрацијата да ја истуриш на мене?
Последен пат утакмица ме има изгорено есента 2021 година. Не би ни влегол во дискусија да не ми кажеше обожавателот на твоите патики "дувај га сељачино".
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.754
Поени од реакции
10.460
Последен пат утакмица ме има изгорено есента 2021 година. Не би ни влегол во дискусија да не ми кажеше обожавателот на твоите патики "дувај га сељачино".
Види, искрено не знам зашо вака наеднаш влета со вакви зборови. Секако дека секој има свој вкус, јасно. Ама да оцениш човек по патики треба да бидеш човек шо не излегол од село или човек со големи комплекси. Не сакам да го продолжам реплицирањето со тебе, се најдобро.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Види, искрено не знам зашо вака наеднаш влета со вакви зборови. Секако дека секој има свој вкус, јасно. Ама да оцениш човек по патики треба да бидеш човек шо не излегол од село или човек со големи комплекси. Не сакам да го продолжам реплицирањето со тебе, се најдобро.
Провери си хронолошки кој кого прв навреди. Јас не кажав ништо конкретно за тебе, ти ме направи опинци дека носам, што очекуваш да ти вратам на тоа?
Патиките, заедно со другите парчиња гардероба, го определуваат стилот на облекување, а преку стилот на облекување поприлично лесно може да се предвидат особеностите на човекот, во смисол во какви групи се дружи, каква музика слуша и слично, а ако одиме во крајности може да се предвиди и политичката определба на поединецот. Едноставно, човек кој носи искључиво ванс и старки, барем во Скопје е паркаш. За мене паркашите не се добри луѓе и моите ставови се на сосема спротивна страна од нивните колективни просечни сфаќања.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.754
Поени од реакции
10.460
Ти носиш 90ки така? Познавам многу такви. Коцкари, се троват од цигари, слушаат некој си трап-рап (само пред народ), кога се пијани дигаат раце и потни мишки и пеат Хајде на Теа. Се мислат за мафијаши од времето на ЈУ.
Од тие си?
Ти уствари луѓето со старки и ванс ги споредуваш со овие новите генерации со плави коси,прстени, гривни. Далеку сум од тоа ја :)
Инаку дај кога веке сме тука и како што кажа си експерт по кладилница -кажи некоја сигурна. Да напраам пара да зеам некој аир макс, педерка и такво шушкаво палтенце.
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Ти носиш 90ки така? Познавам многу такви. Коцкари, се троват од цигари, слушаат некој си трап-рап (само пред народ), кога се пијани дигаат раце и потни мишки и пеат Хајде на Теа. Се мислат за мафијаши од времето на ЈУ.
Од тие си?
Ти уствари луѓето со старки и ванс ги споредуваш со овие новите генерации со плави коси,прстени, гривни. Далеку сум од тоа ја :)
Инаку дај кога веке сме тука и како што кажа си експерт по кладилница -кажи некоја сигурна. Да напраам пара да зеам некој аир макс, педерка и такво шушкаво палтенце.
@Major Tom го утепа пријателе, го запусте со коментаров
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ти носиш 90ки така? Познавам многу такви. Коцкари, се троват од цигари, слушаат некој си трап-рап (само пред народ), кога се пијани дигаат раце и потни мишки и пеат Хајде на Теа. Се мислат за мафијаши од времето на ЈУ.
Од тие си?
Ти уствари луѓето со старки и ванс ги споредуваш со овие новите генерации со плави коси,прстени, гривни. Далеку сум од тоа ја :)
Инаку дај кога веке сме тука и како што кажа си експерт по кладилница -кажи некоја сигурна. Да напраам пара да зеам некој аир макс, педерка и такво шушкаво палтенце.
Не е нелогично старки и ванс да ги поистоветуваш со идиотите со плави коси и пирсинзи, заради што 90% корисниците на старки во Скопје се такви. Слично како твојата генерализација за 90ките. Не сум мафијаш и не се замислувам како таков. Трап не слушам, само рап. Е јбг се дешава да кревам раце на сељачки песни на пијано, ама еднаш се живее :D
Ако ти давам типови, а сакаш да си добитен само играј обратно, не мексици и треша, е46 320 дизел ќе купиш.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.754
Поени од реакции
10.460
Не е нелогично старки и ванс да ги поистоветуваш со идиотите со плави коси и пирсинзи, заради што 90% корисниците на старки во Скопје се такви. Слично како твојата генерализација за 90ките. Не сум мафијаш и не се замислувам како таков. Трап не слушам, само рап. Е јбг се дешава да кревам раце на сељачки песни на пијано, ама еднаш се живее :D
Ако ти давам типови, а сакаш да си добитен само играј обратно, не мексици и треша, е46 320 дизел ќе купиш.
Глеаш? Целосно обратен од тоа што го напишав јас, а сепак си со 90ки.
Поздрави и помалку генерализирање, и јас ги презирам алт модите и генерациите иако не сум во СК, далеку сум.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Глеаш? Целосно обратен од тоа што го напишав јас, а сепак си со 90ки.
Поздрави и помалку генерализирање, и јас ги презирам алт модите и генерациите иако не сум во СК, далеку сум.
Готово, се сфативме. Генерализирањето и не е така лошо и не е само за старките, еве мене лично ми се свиѓаат 95ки и tn, али веројатно никад не би ги купил, бидејки најчесто ги носат татини синчиња у јужни ветар иде гас филм, а јас не сакам да изгледам на таков човек. Слично е и со старките, огромно мнозинство на дувајли со воук размислувања носи старки, барем во Скопје.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.230
Поени од реакции
7.888
Дечки, ај дајте предлог патика од искуство после подолго пешачење низ град да не болат нозе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom