Какви луѓе ве привлекуваат и зошто мислите е тоа? Совршен партнер? Имате?

Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Маж кој ќе те ислуша њама хаххахаааа има маж кој ќе се преправа добро дека те ислушува :pos:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Маж кој ќе те ислуша њама хаххахаааа има маж кој ќе се преправа добро дека те ислушува :pos:
Нема шанси да те ислуша, досега таков не е роден.
Или она кога треба да ти каже која комбинација е подобра и дали изгледаш добро пред искачање, без да ја сврти главата и да те погледне вика супер си, ајде да идеме. Комотно можеш и гола да испаднеш нема да примети :D
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
на кратко само да видам дали те разбрав правилно, иако идеален маж за тебе е оној кој првите месец два ќе шета со тебе држејќи те за раце, ќе се смеете делејќи ја последната коцка чоколадо, би си ги надополнувале речениците во неврзан разговор и би треперела во самото негово присуство, сепак би пристнала и на хард кор на првиот состанок.
Во право си до негде, но кажав дека со тие првите секогаш многу брзо лошо ми завршувал односот. Точно така би било првите два месеци, кога ти ќе се затрескаш во нив бидејќи тие ѕвезди ти 'симнувале', за да на крај останеш со прстот во уста бидејќи на нив не си им доволна.. тоа се е*ени женкари. Не одам според некои правила и глупости.. само голема одбивност имам спрема тие 'мажишта'.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Во право си до негде, но кажав дека со тие првите секогаш многу брзо лошо ми завршувал односот. Точно така би било првите два месеци, кога ти ќе се затрескаш во нив бидејќи тие ѕвезди ти 'симнувале', за да на крај останеш со прстот во уста бидејќи на нив не си им доволна.. тоа се е*ени женкари. Не одам според некои правила и глупости.. само голема одбивност имам спрема тие 'мажишта'.
Морав два пати да го прочитам текстот, првиот пат бев деконцентриран, мислев на женски цицки... но како и да е јас не сум такво мажиште, на мене можеш секогаш да рачунаш!
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Нема шанси да те ислуша, досега таков не е роден.
Или она кога треба да ти каже која комбинација е подобра и дали изгледаш добро пред искачање, без да ја сврти главата и да те погледне вика супер си, ајде да идеме. Комотно можеш и гола да испаднеш нема да примети :D
хаххахааа да! И ако нешо те потресло или треба нешо да му кажеш шо се десило....футноси плиз. Не како и кој рекол и шо рекол па како си се повредила па бла бла бла :cenzura:
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Морав два пати да го прочитам текстот, првиот пат бев деконцентриран, мислев на женски цицки... но како и да е јас не сум такво мажиште, на мене можеш секогаш да рачунаш!
Одлично. Пошо си такво Немажиште, ќе рачунам на тебе.
 
R

Randy

Гостин
Eдно прашање до девојките на форумов?

Дали ве “пали“ (влажни, привлекува) Хенк Муди и ликови како него?
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Дека си ја кријал досега бе... Ах бе батко Петре, таква мома одамна терам јас. Додуша тракторчето и е маленко и автоматик. I wonder whether she'll be able to handle a stick. Дури прочитах и шо работат, и имам неколку идеи как да и го оптимизирам производството. А момата, ако е нерафинирана сељанка ќе ја изделками ќе биде таман.

пс. Таква Кубота сам возил неколку пати, и не ме импресионира нешто посебно....
Луки, стико ного тешко се манипулира, особено ако е како кај ИМТ-то, меѓу нозе. Ја мислам ќе требе да измислеш симулатор прво, како невестата би се навикнала да го користе стико во горенаведената положба, па после да и дадеш да ја тера машината. И ако може да предложам, да ги изваде прстените (ако ги има) кога го користе симулаторо.
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
Сaкaм мaшки кои го повишувaaт својот тон додекa се рaспрaвaaт со мене, по некој воспитен шaмaр од време нa време добро ќе ми легне, нормaлно дa не биде претерaно.
Сaкaм доминaнтен мушкaрaц, решителен и нaсилен.
Дa биде силен и зaштитник, дa биде мaж. Лиглињa (педерчињa) не ми требaaт, можaм зa другaри дa си ги имaм сaмо.
Im ironic or not who cares ?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Сaкaм мaшки кои го повишувaaт својот тон додекa се рaспрaвaaт со мене, по некој воспитен шaмaр од време нa време добро ќе ми легне, нормaлно дa не биде претерaно.
Сaкaм доминaнтен мушкaрaц, решителен и нaсилен.
Дa биде силен и зaштитник, дa биде мaж. Лиглињa (педерчињa) не ми требaaт, можaм зa другaри дa си ги имaм сaмо.
Im ironic or not who cares ?
Мислам дека одговарам на профилот.
Кое време си слободна кафе да пиеме?:P
 
A

AnFem

Гостин
Маж кој ќе те ислуша њама хаххахаааа има маж кој ќе се преправа добро дека те ислушува :pos:
Мене ме ислушувале. И партнери и другари. :)

Нема шанси да те ислуша, досега таков не е роден.
Или она кога треба да ти каже која комбинација е подобра и дали изгледаш добро пред искачање, без да ја сврти главата и да те погледне вика супер си, ајде да идеме. Комотно можеш и гола да испаднеш нема да примети :D
Не само што ми давале совети за комбинации и облекување... Мојов дома дури ми дава искрени критики кога правам накит, што би можела да сменам, што не чини...

Да не бидеме како Суси, да не генерализираме. :)


Сaкaм мaшки кои го повишувaaт својот тон додекa се рaспрaвaaт со мене, по некој воспитен шaмaр од време нa време добро ќе ми легне, нормaлно дa не биде претерaно.
Сaкaм доминaнтен мушкaрaц, решителен и нaсилен.
Дa биде силен и зaштитник, дa биде мaж. Лиглињa (педерчињa) не ми требaaт, можaм зa другaри дa си ги имaм сaмо.
Im ironic or not who cares ?
Повишен тон кога не сум во право, а мислам дека сум, е во ред. Викам јас, нека викне и тој. Ама воспитен шамар... Се надевам дека си саркастична, во спротивно немаш грам самопочит.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Мене ме ислушувале. И партнери и другари. :)



Не само што ми давале совети за комбинации и облекување... Мојов дома дури ми дава искрени критики кога правам накит, што би можела да сменам, што не чини...

Да не бидеме како Суси, да не генерализираме. :)
Има има...мојов дома е перфекционист. Се треба да е совршено - од нозе до глава. И ме слуша кога зборам....ама ако продолжам предолго ахаххааа Ние сме заедно веќе 14 години. Од почетокот и он стрпливо слушаше све, за после да му е комотно да ми каже футноси да му дадам. Времето си го праи све.

А другари нормално ќе слушаат. За тоа се тука. Ама коа си помлад поише ќе слушаш....како ти идат годините немаш стрпљење....и ја не можам да толерира веќе муабети без поента.
 
A

AnFem

Гостин
Има има...мојов дома е перфекционист. Се треба да е совршено - од нозе до глава. И ме слуша кога зборам....ама ако продолжам предолго ахаххааа Ние сме заедно веќе 14 години. Од почетокот и он стрпливо слушаше све, за после да му е комотно да ми каже футноси да му дадам. Времето си го праи све.

А другари нормално ќе слушаат. За тоа се тука. Ама коа си помлад поише ќе слушаш....како ти идат годините немаш стрпљење....и ја не можам да толерира веќе муабети без поента.
Значи не е до мажите, него до годините поминати заедно, без разлика за кого се работи. :)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Значи не е до мажите, него до годините поминати заедно, без разлика за кого се работи. :)
Па со годините доаѓа до она што го кажав. Јас не можам да зборам со перцепција што сум ја имала некогаш ;) Мажите се такви, ако се комотни и не се "плашат" од тебе, ќе ти ја кажат вистината - што е да не го должиш многу муабетот како си го скршила ноктот и колешката што ти рекла ахаххаааа иди право на што ти е поентата. Рационални, а ние емотивни.

Сеа има и едно и друго...генерализирам...ама грото се такви ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom