Какви луѓе ве привлекуваат и зошто мислите е тоа? Совршен партнер? Имате?

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Значи тема за мажи и жени. Има мислам тема за мажи но тука сакам да ги вклучам и девојките? Генерално, каков е вашиот тип?

Ја кај себе гледам pattern на привлекување кон некои си паметни девојки шо ме третираат ко гомно или евентуално глупи девојки шо ме третираат ко гомно, кога сум очаен. Чувај боже некоја шо не ме третира ко гомно, одма да се бегало ко ѓавол од темјан....:pipi:

ОД сите животни човекот е најпоганото затоа што 'бара соодветен партнер' а не само 'партнер' криејќи се зад љубовта и стандарди и некои глупи работи како принципи. Споделете како сакате да изгледа/однесува совршениот партнер и зошто е тоа така? Вашето детство, искуства, досада од вообичаеноста и барање на 'нешто ново'. Споделете тука. Признаваме и луѓе со фантазии како сакаат да бидат силувани. О да. О да. :vozbud::pos2::pos2:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Сакам покрај мене да имам партнер кој ќе ме сака онака како што заслужувам, ќе ме почитува, ќе ги цени моите квалитети како една индивидуа и ќе биде секогаш тука за мене кога и да ми треба неговата поддршка.
Не си создавам слика за совршен партнер. Не ми ни треба нешто совршено, ако воопшто такво постои. Доволно е да имам крај себе личност која ќе ми пружи се` или барем поголем дел од набројаното.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Extra, samo extra samo to se trazi....
hehe! Prvo barav kukli,
potoa barav kukli shto mizat koga ke gi legnesh
a sega so modernizacijava baram i da zboruvaat... LoL! Ama ne lazam!
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
Значи тема за мажи и жени. Има мислам тема за мажи но тука сакам да ги вклучам и девојките? Генерално, каков е вашиот тип?

Ја кај себе гледам pattern на привлекување кон некои си паметни девојки шо ме третираат ко гомно или евентуално глупи девојки шо ме третираат ко гомно, кога сум очаен. Чувај боже некоја шо не ме третира ко гомно, одма да се бегало ко ѓавол од темјан....:pipi:

ОД сите животни човекот е најпоганото затоа што 'бара соодветен партнер' а не само 'партнер' криејќи се зад љубовта и стандарди и некои глупи работи како принципи. Споделете како сакате да изгледа/однесува совршениот партнер и зошто е тоа така? Вашето детство, искуства, досада од вообичаеноста и барање на 'нешто ново'. Споделете тука. Признаваме и луѓе со фантазии како сакаат да бидат силувани. О да. О да. :vozbud::pos2::pos2:
xaxaxaxa ....e da
te razbiram potpolno
u posledno vreme gledam samo da e NORMALNA !
:)
i had my share of idiots in my life
:smir:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Хммммм...искрено...оштетени луѓе...со многу проблеми.Не знам зошто,ама таа е реалноста.Не паметам да сум била во врска со "нормална" личност.Можеби е карма или некој заговор во вселената,или пак таков ми бил к'сметот.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Mногу ме привлекуваат дечковци со мечка, евентуално ферари или ауди, а секогаш излегува тој да е некој што многу се грижи за екологија и вози точак.
Барем коњ да имаше:)
 
Д

Демијан

Гостин
me privlekuvaat ubavi no pred se veseli devojki!!pametni intelegentni,nasmeani!!!
a za sovrsena vaka:VO KUNJA-DOMAKINKA,VO KREVET-LUBOVNICA,VO DRUSTVO-DAMA,I DA RABOTI POVEKE OD MENE AMA DA ZEMA POMALKU!!!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.645
Поени од реакции
13.100
Надворешен изглед - па да биде убава, симпатична, насмеана.
Повеќе се осврнувам на психичкиот изглед - карактерот. Пред се да биде искрена... Лагата ич не ја почитувам во мојот живот. Истотака да не биде посесивна. Тука би ја ставил и отвореноста со мала доза на затвореност - мистичност. Да биде честопати позитивно настроена - отимист и да не биде цепидлака - перфекционист.
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Mногу ме привлекуваат дечковци со мечка, евентуално ферари или ауди, а секогаш излегува тој да е некој што многу се грижи за екологија и вози точак.
Барем коњ да имаше:)
Само да ти кажам дека мечките од '83-'84 имаат фабрички дефект на хидрауликата така да размисли за некоја друга фирма. :smir:

Инаку мене ме привлекуваат тие со MiniM, иако се мали и со повремени дефекти јас сепак ги сакам. :kesa:
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
pa bi obozaval devojka so kee kulturna vesela sekogas za drustvo,ubava,dobra domakinka,i aj MISTICEN SEKOGAS SO GO INTERISIRA za mene da e nevina.a ne vrakam i nenevini more primam sekakvi.:)
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
симпатична,убава,секогаш весела и дива,се друго ќе си дојде само по себе,гледам и домакинки се бараат али мене домакинки уште сега не ме интересираат,ке се одомакини со тек на време :pos:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...site se isti slatki govna...nekoja poubava od drugata...ama generalno...sve se ko isti dzole ko da gi prael...:tv:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Сакам да биде природна,да знае што сака во животот...да го сака животот
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
На времето ко копиљ, таму негде у основно, кога почнав да се запознавам со благодетите на споделување телесни течности и духовни емоции, попопуларно меѓу рајата како „љубов“, се палев на машки на кои се палеа и остатокот од жените од основно, на кои сите ќе ми љубомореа и поради кои многу жени ќе ме замразат. Се работи за т.н. „популарни основци“, кои кршеа женски срца, пропушуваа цигари по вецињата и животот го поминуваа кај директорката во канцеларија поради направена извесна беља. Голем плус беше ако особата е од некој од постарите класови (осмоодделенци редовно бркаа седмоодделенки) :icon_lol:.

Кога почнав со средношколскиот живот, ме влечеа убави_на_око машки, кои со гордост ќе можам да ги покажам пред другарките, кои убаво ќе ми „прилегаат“ кога ќе ги шетам на улица и со кои врската нема да ми трае повеќе од месец дена. Најпопуларни момаци од овој вид своевремено беа менаџерите на разноразни дискачи, иако не можам да ги одредам само нив како подвид, прибидејќи средношколството ми беше период на експериментирање, што и не е изненадувачки ако тргнеме од тоа дека тие неколку години од животот се најчесто минати во хедонизам и „блудничење“, дур личноста не се пронајде себеси.

Сега, кога и тој период вака-така ми помина, ме привлекуваат созреани машки кои можат да се пофалат со извесно количество на сива маса во главата, убаво однесување, почит спрема девојката, а богами и лигава станав нешто во задње време, па почнав да се топам на романтики. shy: Таков и си најдов. :)

Не знам што ќе дојде на ред откако (поточно, АКО) и оваа фаза ми помине, ама судејќи според искуствата на постари од мене истополови припаднички, веројатно ќе ме влечат мажи со загарантирано добро работно место, бомба-кола и гаранција дека во иднина ќе може да обезбеди средства да ми ги издржува децата, а богами и мене. retarda:

И имам фантазија да бидам силувана. О да. О да. :vozbud: :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom