Какви жени сакате?

Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
многу ја расплинивте темата...може да се стесни изборот, на пример 4 модели
европејка
црнкиња, мулаткиња и слично
јапонка, кинескиња...
вонземјанка :icon_mrgr:
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Врска неам сите се забегани...(се шалам)...емотивни, стабилни, да не се продава за материјални работи, 99% ангел 1% демон, да разбира сарказам и во никој случај да не се споредува со други...многу барам??? Ок сам ке излезам.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Какви жени сакам? Хм па таква со онаквата и толку ,а се друго е споредно

Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.251
Сакам девојчиња кои имаат убави црти на ликот, се витки и висина им е приближна до мојата (176см)+,-

бонус е ако: не претеруваат со шминката, имаат кадрава коса, пеѓи и убави очи, бојата на очите не ми е важна
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да е мила и ,,борбена,, ете таква сакам ама немаат такви одамна се фосилизирани

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Бринета со кафени очи.
Посебно ако држи книга во рака. :love:

Сакам да биде забавна и интересна, да ми биде интелектуален предизвик. Темпераментна, комуникативна и отворена.

Социјалниот и образовниот статус не ми се одлучувачки фактори.

На факс имав една професорка која ме соблекуваше со поглед. Имав 4 предавања со неа, по 4 саати, очите не ги тргна од мене. Имаше околу 50 студенти, дали 2-3 колеги бевме, другото колешки. Пропаднав во земја.
Ќе дигнам поглед, ќе ми се насмее, спуштам глава и се преправам дека фаќам белешки. Па сите гледаат дека гледа во мене и се вртат накај мене! Не знам што виде интересно во мене!

Ај да беше некоја помлада, ова бабиште пред пензија. Ќе ми умре. Такви не сакам!

И да, не беше бринета со кафени очи!
И не, немам спиено со мојата наставничка, во средно, по македонски јазик (такво прашање добив ПП)! :pipi:
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Ми се допаѓаат обични жени домаќинки кои носат долги фустани со расцеп до меѓуножјето или кои носат црни хеланки...цури со барби стил цели во розево не се мој тип...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom