Каква (ќе) е вашата реакција?

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
си го светнувам телефонот во џеб, го вадам и го гледам демек некој ми се јавува, излегувам надвор, влегувам пак, му велам ме барат нешто, убаво што се видовме, ај поздрав, и фаќам друго место.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
huh..interesno..да бидам искрен незнам како би изреагирал, момент си е момент...ама вака ако подразмислам..:
Многу од вас спомнале дека од култура ке разменат два три збора...па...
ако гледаме со доза на реципротитет:
Сметам дека не е културно да му пристапиш, и да му се тутнеш на некој на маса доколку не си претходно поканет значи Што имам јас да му покажувам култура на некој што бил безобразен(непоканет гостин)
Од друга страна зависи во кој "film" сум..пример најчесто сум веел по природа и нормално сакам да ценам реакции на лугето..
Доколку не постои некаква конкретна причина туку едноставно личноста не ти лежи ваљда првото прашање ке е дирекнто и искрено
"Abe , дај објасними зашто не ми е пријатно со тебе разговарам"?(bez цинизам, туку онака бас пријатно, и искрено тоа да звучи...како на другар:))
"Ако му држи" нека odgovorи...ако ме предомисли: Супер...
хмм има уште некоја варијанта..што ми иде на памет...ама претерувам со пишување ми се чини дека никој не ми ги чита постовите..предолги се?

оф топик
Не дозволувајте покрај мојот пост да ви побегне постот над мојот
 
S

Sasha

Гостин
Ako vidam nepozelna osoba,si pominuvam pokraj nea isto kako da ne ja poznavam i ne ja vrtam glavata na strana,sakam da ja gledam nepozelnata licnost vo oci!
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Pa ke i dozvolam da kaze sto ima.
Ako toa drzi mesto ke i dadam nova sansa i za muabet i za se'.
Ako ne fino ke ja zamolam da faka patot.
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Pa ako nemozam da go podnesam...c c ke mu kazam da se trgne od mene i da ne me "zamara"...
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ако и претходно имало причина што не сум зборувала со таа личност,а тоа е сигурно,бидејќи ретко можам да се разлутам на некој,ама кога ке се разлутам нема поврат,ќе и плеснам в лице се што си заслужува.Најчесто идат кај тебе повторно само да видат дали сеуште можат да измолзат нешто од тебе и дали си им простил,се правдаат од типот-ајде де ,одамна беше.Да бе да,пред 2 месеци.Ако не си замине,јас настапувам во акција-одам купувам 2 живи јајца и public humiliation:pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако не си замине,јас настапувам во акција-одам купувам 2 живи јајца и public humiliation:pos2:
:pos: :pos: :pos:убаво се изнасмеав уште од сабајле


А во врска со темата, ако сме во разминување само "мило" ќе ја погледнам во очи,а ако ми дојде на место каде што сум јас и ми започне муабет,исто така ќе ја погледнам "мило" и ќе и одговарам ради култура нешто низ заби,за да не осмели да ме праша и второ прашање(ако е упорна ќе се направам како да не го слушнав второто и ќе продолжам да си разговарам со другите,а на особата ќе и се извинам што не ја слушнав и ќе ја завртам главата,можеби ќе свати да ме одмори малце)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ma bash sekogas sum raspolozen za komunikacija so luge sto gi znam i ne gi znam normalno od licna kultura i bi zapoznale nekakov razgovor
tekot na razgovorot nacinot na komunikacija i samiot pristap ke mi ukazat dali da prodolzam da komuniciram ili da pocnam da krojam plan za kamufliranje i navremeno odstranuvanje od toa mesto :)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Ke se pozdravama ama onaka so pola usta soi bi se relklo (od kultura) i posle noramnoo bi se svrtila i ignorirala:)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Ke se pozdravam cisto od kultura ,a posle ke se izvlecam nekako so opravduvanje deka se brzam za nekade ili nekoj me ceka.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ништо би се поздравила и би напрабила мал муабет како си, што праиш, што има старо ново.Колку и да не ми се праи муабет со таа личност и нејќам да ја видам, одбивна ми е и такви ствари сепак фино би се испонашала.А више ако ептен почне да замара тогаш незнам би и кажала дека негде морам да идам и така ќе се откачам ( ваљда )
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Ќе се поздравам со него од култура,и мислам доколку не се "сакаме" не би покушал ни он со мене да седне во кафич и да почнеме муабет да правиме.Доколку би седнал до мене,би го трпел,а секако и моите пријатели.али затоа ако има втор пат директно би му кажал да отстапи.поздрав.
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Hmm. nikad ne sum razmislis bash kako bi reagiral, koga sum se naogal vo takva situacija sekogash sum znael stho da pravam, mu nemam na nikoj zgreseno i nemam stho jas da se trgam od nekogo, dokolku ne se podnesuvam so nekogo ke go gledam u oci i ke cekam on/ona prv/a da ja navedne glavata:violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
чисто од култура би разменила неколку збора,а ако сум сама на масата љубезно би и одговорила на таа особа дека сум зафатена и дека чекам некого...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
од култура ке разменам два три збора..ако продолжи ке го терам муабетот кон лошо и ке види ке невиди ке стани...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom