Каква (ќе) е вашата реакција?

N

NeMiRnA

Гостин
Haaaaa epa ima licnosti i licnosti.Ima licnosti sto ne sum iskarana ama nemozam da se razberam so niv,ednostavno ne mi odi muabet ili ne mi se dopagaat kako licnost,a i ima i takvi sto sum iskarana(si imam neso zamereno ama sepak zboram,da ne bide detski aj ne ti zboram rabotava) so nesakam da gi vidam,ama i iskarana ama so sepak mi ostanal nekoj draz.E sea ako se raboti za prviot tip samo zdravo kako si cisto od kultura i uvek mi se desava da mi zasednat ednostavno neznam kako da gi otkacam,stalno mi se desava ova so da praam neam srce,a ako se raboti za vtoriot tip,zasto stanuva zbor za licnost koja sigurno mnogu mi zgresila stom sum dosla u situacija da si iam zamereno,apsolutno sum arogantna,drska,zajadliva i konecno tretiot tip ke kazam zdravo i ke bidam najljubezna so moze sekako ako mi vozvraka i dr strana na ist nacin ako ne postapkata od vtorata licnost :)
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
во такви ситуации може здраво, добра си.. еј јас морам да одам, се гледаме
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Ако сум со типот/типката раскаран(а)/растепан(а) тогаш ич не ни го опулувам, а ако е некој непознат зависи од расположение може ќе си правам нормален муабет кој можеби ќе прерасне во подобро запознавање на таа личност и на крај да дојде до дружење или пак две реченици и чао пријатно.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ќе и направам муабет,без разлика до кој степен ни се заладени односите.Доволно е едно -Здраво,како си? и толку.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Од чиста култура едно здраво,шо прајш,како си или некој така набрзака муабет ќе свртам и терам по пат.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Ako ne mi e priijatna licnosta zaso da bi zborela so nejze...bi rekla od cista kultura Zdravo i Kako si....
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
Доволно би било едно Здраво од култура, друго ништо.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Море ко ќе ме види ко црна сабота на сред збор че си замини,а не да ми прај муабет
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Од култура, секогаш разменувам по некој збор,а понатака, зависи од личноста и ситуацијата.Можно е тоа да премине во интересен кафе-муабет а можно е и да биде дрско „измарширан/а„.
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Епа има личности кои навистина не ги поднесувам.
Правам муабет со нив од лична култура зашо иако сум директна во многу ситуации, во ваква ситуација кога би се нашла имам толеранција, неам срце некој така да избркам ко куче од пред мене.

Најчесто само би рекла едно обично ”здраво” , а ако видам дека личноста сака да застане и да ми праи муабет, би прифатила до одреден степен на разговорот, да продолжи само до демек ”Кај си тргнал?”, после тоа ако видам дека таа личност „уништувач на расположение” уште ме дави, ке го извадам мобилниот, ќе се праам дека зборам, дека е нешо многу важно, и ќе се потргнам понастрана, ќе кажам дека многу ми се брза, или дека муабетот е важен, па затоа АДИОС ДРУЖЕ!:)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
IV43 напиша:
Епа има личности кои навистина не ги поднесувам.
Правам муабет со нив од лична култура зашо иако сум директна во многу ситуации, во ваква ситуација кога би се нашла имам толеранција, неам срце некој така да избркам ко куче од пред мене
I ja go mislam istovo!!!1vo nezgodno bi mi bilo...Kolku i da ne ja podnesuvam licnosta bi se pozdravila so nea
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
јас шо знам имам култура кон народов, кој и да е и познаник и некој што првпат го гледам и пријател и непријател, шо знам од општа култура секогаш убаво се понашам и со сите, е сега може нема којзнае каков муабет да разврзам со таа непожелна личност, ама сигурно нема па да ја отерам у 300 пм ако ми седне на маса во кафич или ако ме застане на улица.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Eeee sinoka mi se sluci toa..vo kaficot kade sto bev izlezena,na mojata masa zastanaa edni dvajca,ne da ne sakav da mi stojat na masata,ic ic ic ne sakav!Onaka si igrame drugarkite si se zabavuvame i ovie zastanaa..edniot me prasa:Izvini,moze li da stoime ovde!Ja mu velam:Pa moze!Cisto od uctivost!Prodolzivme da se zurkame,bez razlika na ovie dvajca koi stoeja!Posle 15 min edniot pocna da me prasuva kako se vikam,bla bla bla drugi gluposti!Jas pak mu odgovarav cisto od uctivost!Sega poveketo bi pomislile i deka se smuvav so nego,cisto od uctivost,ama ne se sluci niso od toa!Posle 1 saat dvajcava fraeri mi se zablagodarija za uslugata i si zaminaa,posakuvajki mi prijatna ponatamosna zabava!
Ne mi preci da zboram so nekoj koj sto saka da zbori so mene..najcesto toa go pravam od uctivost,nekogas zavrsuva so prijatelstvo,nekogas ne se ni sekavam na licnosta!Sepak,se treba da se odviva vo granicite na normalnoto odnesuvanje!Ako pocne uzasno da mi dosaga,ili samata jas se trgnuvam od mestoto,ili pak ednostavno mu kazuvam so mislam!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Па ке си кажеме некој збор и после ке гледам да си отидам (да не речам да го одкачам) :):)
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
173
Поени од реакции
2
Ako sme na pominuvanje ke se zagledam vo mobilniot ili ke "muabetam" a ako sum vo kafic ke se pozdravam ama odokolu ke dadam do znaenje deka e nepozelen.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom