Каква звучна карта користите?

Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Realteck Ac 97 али стаив 2 вуфери *директно* и ми цркна.
Сега неам глас, треба да идам да зеам нова,
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801JBICH10 - High Difinition Audio Controller 8ch.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
onbord od maticnata "Audio 97".
i ako znae nekoj da objasni sto razlika ke dobijam vo zvukot ako staam nekoja skupa zvucna kartica
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ова тебе на звучна ти личи море тапчо???
Па со оглед дека можеш да го изгасиш онбордот на плочата и сепак да добиваш звук преку звучниот чип на графичката, јас би рекол: "Да, на звучна ми личи!"

onbord od maticnata "Audio 97".
i ako znae nekoj da objasni sto razlika ke dobijam vo zvukot ako staam nekoja skupa zvucna kartica
Многу зависи од звучките и појачалото, ако имаш компјутерски звучки или било какви други неквалитетни, нема да осетиш разлика меѓу онборд и асална звучна. Но ако имаш саглам озвучење (од 250 евра па нагоре збориме), ондак разликата меѓу онборд и асална звучна картичка е како ден и ноќ.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.029
Денес баш се подновив со Delta 1010 [M Audio]...

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.029
$ 264.00

Шо ти е имам и поскупи ова не е ништо :icon_lol:
Ако ти се прави музика прави и на онборд шо има везе...прво земи си мониторки или студио слушалици, па тек звучна...:wink: зошто кај со профи звучна на тапа озвучење?...


Кај можам да најдам ваква во Македонија?

http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&subcategory=205&product=10769

Кој е застапник?

Ај некој предлог за добра звучна ама да е надворешна
Провери во Артист системи или во една во Беверли, ама ич не ми текнува како се викаше...
Би ти препорачал и M-Audio Audiophile 2496...

btw ако ти е за надворешна, мој предлог, зборам best buy со колку толку нормална цена M-Audio Firewire Audiophile

 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
$ 264.00

Шо ти е имам и поскупи ова не е ништо :icon_lol:
Ако ти се прави музика прави и на онборд шо има везе...прво земи си мониторки или студио слушалици, па тек звучна...:wink: зошто кај со профи звучна на тапа озвучење?...
Ти бе небива Тиесто ќе станувам :icon_lol:
Не, онака те прашав за цената дека добра ми стои звучната, ама цената малку... :nesvest:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.029
Епа коа ќе се уходаш, назад враќање поретко... шо викаат старине, леб не јадам за опрема да купам, или да се подновам :icon_lol: :pos:
Шала на страна, има некои работи за кои вреди да се потрошат пари...инвестиција е сепак сево ова...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom