Каква звучна карта користите?

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Имам едно прашање: Имам лап-топ со High definition Audio, би требало интегрирана да е не знам, и заинтересиран сум за за купвење сараунд. Па муабетов ми беше дали поддржвит картичкава сараунд? фала однапред :)
Лаптопот има 3-6 аудио влезови па да му закачиш сараунд?
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
имат 1 влез, ама муабетот ми беше за компјутерски сараунд, кај шо сателитиве се приклучвет на вуферот, дали можит да се истајт од нив некој убав звук? Не се разбирам зато прашвам :)
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Моментално ја користам onboard Realtek , ама се мислам за нешто подобро во стил на Sound Blaster Creative X-Fi Extreme Gamer OEM (4975 ден во Анхоч), ама некако претерано скапо ми изгледа. Да не има некој идеја за нешто поевтино ама добро?
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Ме интересира дали е боље добра звучна или добра миксета приклучена во Line In во звучната. За снимање ми е...
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
добра миксета приклучена во добра звучна ти е најарно а од предложеново миксета во лајн ин али да знаеш да ја подесиш миксетата
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ја си земав аудиџи 2 наново и која разлика е неможете да поверувате, првен ставив Мјузик голден ама немав доволно пари за неа и со неа звукот беше бомба, а и со аудиџи е ок така да нека не ве лаже сепирот дека ако немате кујзне какви звучки нема да почуствувате разлика, баш напротив, јас се изненадив од моите logitech x-530.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Гоце, X-530 се колку-толку саглам звучки, доста квалитетни. Ама Audigy 2 може многу повеќе :pipi:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
можеби е стара тема,ама ајде нема врска сега е 2012год.
инаку лани летоската си купив звучна картичка ASUS XONAR D1 и си поврзав со ДВД Сараунд 5.1 Панасоник со активен субвуфер и перфектно работи и ич не се жалам за пари;):)
А сега излезе најновиот ASUS XONAR и подобра е,што битна-битнало сепак задоволен сум со стариот:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom