Каде сте го јаделе најубавиот/најгадниот хамбургер?

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
дефинитивно најгрдиот у стоилко со еден КИСЕЛ кечап ( ако може кечам пда го наречам ) и едни компири кај ладни па и тврди камен - да удрев некој со нив по глава ке го осакатев за век и векови!

најуабв у попе додека беше до вулкан у центар.
Тоа ти се вика две у едно, храна и ладно оружје за самоодбрана од цигани, тука они хараат, тој реон го држат.
Попе беше закон, добар хамбургер со 7ца си беа конкуренција, ама овој на подобро место беше, и ние штом излезевме од вулкан или од околните дискотеки, и од парк преку лето, директно таму шибаме пошто гладни бевме ко вуци, од дискотеката нели некое девојче ке те замори on the dancefloor,и то :) ...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Тоа ти се вика две у едно, храна и ладно оружје за самоодбрана од цигани, тука они хараат, тој реон го држат.
Попе беше закон, добар хамбургер со 7ца си беа конкуренција, ама овој на подобро место беше, и ние штом излезевме од вулкан или од околните дискотеки, и од парк преку лето, директно таму шибаме пошто гладни бевме ко вуци, од дискотеката нели некое девојче ке те замори on the dancefloor,и то :) ...
попе правеа стварно убави хамбургери знам сеа се преместени кај апче некаде кај универзална ама не сум бил со години така да.. ако ми е уз спат некад би поминал а за ова ладново оружје шо ми го зготви таа да не коментирам. едно време оние босанцине до нино што се правеа добри хамбургери (за таа цена ОК беа) ама сеа изглеа асите се конкуренција сами на себе кој од кој да напраи полош х амбургер ( освен нино )
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ја сум јадел кај Апче, ама не е тоа тоа. Старото беше најдобро, не знам зошто го преместија кога нон-стоп имаше гужва.
А Жу-Жу Бургер ми е хит у последно време. Само нека не ставаат толку компири. Ова го кажува човек на кој му се случувало да јаде по два хамбургера одеднаш.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Избегавам хамбургери, преферирам бурекче :)

Инаку хамбургерџилница 7ца <3
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
попе правеа стварно убави хамбургери знам сеа се преместени кај апче некаде кај универзална ама не сум бил со години така да.. ако ми е уз спат некад би поминал а за ова ладново оружје шо ми го зготви таа да не коментирам. едно време оние босанцине до нино што се правеа добри хамбургери (за таа цена ОК беа) ама сеа изглеа асите се конкуренција сами на себе кој од кој да напраи полош х амбургер ( освен нино )
Го нема веќе Попе ни кај Апче мислам дека веќе не постои, а топ хамбургери правеа!
Иначе одма до Змија кафичот се наоѓаше Попе. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја сум јадел кај Апче, ама не е тоа тоа. Старото беше најдобро, не знам зошто го преместија кога нон-стоп имаше гужва.
А Жу-Жу Бургер ми е хит у последно време. Само нека не ставаат толку компири. Ова го кажува човек на кој му се случувало да јаде по два хамбургера одеднаш.
Да, не беше тоа тоа старотот Попе. Истиот вкус не беше/
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Денес јадев од жужу, за прв пат, и задоволен сум. Прават хамбургери што се некаква средина на 7ца и вили, значи имаат сосови и ставаа многу помфрит. Плескавицата мајонезот и кечапот се добри но не се подобри од 7ца, ама сосот, помфиритот и салатите им се топ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ПЛескавицата подобра им е. По мене осеќам зошто имам проблеми со желудникот, кога ќе јадам од седмица после тоа ми се плаче од тешкотии, од жужу не, многу соја трупаат овие од 7.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ПЛескавицата подобра им е. По мене осеќам зошто имам проблеми со желудникот, кога ќе јадам од седмица после тоа ми се плаче од тешкотии, од жужу не, многу соја трупаат овие од 7.
Многу јасно дека им е подобра, не мора ни да ја пробуваш, доволно е да видиш како изгледа и ќе сфатиш. :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Плескавица немате пробано вие овде соја не смее ич да има, и амурот (месото од плескавицата) не знам што да речам секој може да го испече ама да го погоди тешко.
 
D

Deleted member 55587

Гостин
koga bev pred 4-5 godini do srbija ,vo predejane.najubav hamburger imam jadeno tamu znaci vrv,pleskavica,lepinja,kajmak i pomfrit. a najgaden jadev zavcera koa bev vo bitola.kaj mi go naplati 130,pa use i nikakov bese...pleskavicata livce,kompirite zivi,i preterano mn.bukovec a luto bas i ne jadam i vo tost lepce.inaku gi jadam hamburgerite od vili,sosovite im se top samo mislam deka sea pocnaa da stavaat i luk u niv...
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Ви препорачувам кога имате шанса или ви се пружи прилика да идете во Малешевијата да пробате и да видите што значи плескавица. :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Јадев пред некој ден од фамозниот жу-жу бургер и мислам дека никогаш повеќе нема да јадам, т.е. не повеќе од еднаш годишно поради слабиот карактер при глад :)

Прво, не сум човек што сака да се прејаде, туку сакам да јадам квалитетно и умерено. Изгледа сум навикнат на плескавиците што ги прави татко ми, па се од плескавица што јадам во град ми е лошо. Сосовите не ми се посебно, башка тоа што ми стави кромид само на едно место и на крајот ми дојде како ќофте да јадам.

Не е темава за тоа, али ако некој некогаш иде накај Крушево а е љубител на колбаси нека ме потсети да му кажам од каде да си земе и да си направи дома, вечно ќе ми биде благодарен :)
 
G

_Ghost_

Гостин
Не е темава за тоа, али ако некој некогаш иде накај Крушево а е љубител на колбаси нека ме потсети да му кажам од каде да си земе и да си направи дома, вечно ќе ми биде благодарен :)
Кажувај :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Да ги прашам утре моите точно како се вика месарата и кај се наоѓа, ќе ти пишам. Али знам дека е на патот кога се качуваш за споменикот на Тоше, од лева страна. (ова по сеќавање од последниот пат кога бев)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom