Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Како што гледам овде се коментира многу .. кој што е за летовање во Охрид а нема смештај нека ме контактира . имам апартмани за издавање во центарот на градот поточно во самата чаршија ..апартманите се трокреветни и цената е 30 евра од вечер по апартман односно по 10 евра на кревет иде .
А имаат клима апартманите? Паркинг не верувам во тој дел од градот, што значи не помислувај со кола да идиш... Wi-Fi дали имаат? Сопствено купатило, кујна...? Дај кажи дали вреди стварно ценава или не? Инвентарот каков е, слика некоја... Како сакаш да привлечиш туристи?!
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Sakam da odam na Lefkada. Ama dobiv kontradiktorni podatoci za temperaturata na vodata. Navodno bila dosta sveza, da ne kazam ladna. Nekoi pak demantiraat. Odime so malo dete. Ako nekoj bil, neka se proiznese.
Значи лани бев лефкада и тоа за водата нема врска дека е ладничка напротив водата е супер,+е тоа што тоа место не е за млади-тинејџери т.е нема забава нема лудории туку само за релаксација и беспрекорни плажи мислам дека најсрдечно би ти го препорачал ова место.Ако одите со кола нема да имаш никаков проблем за плажите и паркинг во секое време.Сум бил и дубаи турција египет ама како лефкада никаде не сум поминал толку убаво нема во никој случај да погрешиш.Значи ако бараш место за ОДМОР не се двоуми.Јас бев со девојками и бевме сместени во Нидри си изнајмив кога мотор кога кола и цел остров се поминува за пола сат без проблем
...еве неколку слики да се увериш :) да кажам дека имаш долгиииии песочни плажи и кристално чисто море....ако треба нешто инфо плус пиши IMG_3192.JPG IMG_3237.JPG IMG_3286.JPG IMG_3291.JPG IMG_3310.JPG IMG_3318.JPG IMG_3347.JPG IMG_3351.JPG IMG_3391.JPG IMG_3515.JPG IMG_3550.JPG IMG_3572.JPG IMG_3591.JPG IMG_3607.JPG IMG_3677.JPG IMG_4026.JPG IMG_4165.JPG IMG_4180.JPG IMG_4294.JPG
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 12:10 ---
Северен Кипар anybody???
http://forum.kajgana.com/threads/Летување-во-Кипар.61118/
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Какви се цените на Крф годинава? Отприлика во маркети, основни продукти...? Слушам дека прескапо било
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Здраво луѓе. Со друштвото планираме да одиме Закинтос - Лаганас годинава и да носиме некаде 220-250 евра отприлика со се платен смештај и превоз ( 190 евра ) дали оваа цена е доволна или треба уште да се носи таму ако исклучиме тоа дека пиење по кафичи навечер - не, и да скратиме други задоволства ? Поздрав.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Здраво луѓе. Со друштвото планираме да одиме Закинтос - Лаганас годинава и да носиме некаде 220-250 евра отприлика со се платен смештај и превоз ( 190 евра ) дали оваа цена е доволна или треба уште да се носи таму ако исклучиме тоа дека пиење по кафичи навечер - не, и да скратиме други задоволства ? Поздрав.

друже колку што те разбрав ти би носел значи 30-60 евра џепарлак така?
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
друже колку што те разбрав ти би носел значи 30-60 евра џепарлак така?
Да речеме толку а еве прекусила 100 евра џепарлак. Знам дека се многу малце пари ама да би заминал со толку што би било ? :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Да речеме толку а еве прекусила 100 евра џепарлак. Знам дека се многу малце пари ама да би заминал со толку што би било ? :)
30 - 60 евра ти доаѓа 3-6 евра дневно.

Прашање е дали ќе ти стигнат за јадење и за вода, да не праам муабет дека цело време ќе треба да идеш на истата плажа, нема да искачаш и нема да видиш ништо.

Јас да сум не би се осмелил да одам со толку малце пари на одмор. Веќе кога немам ќе одам у Охрид или евентуално Црна Гора со поевтин аранжман
Јебига.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Јадење и пиење се планираше од дома да се носи, за било каде... :D
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.062
Јадење и пиење се планираше од дома да се носи, за било каде... :D
Јас бев на Закинтос пред едно 3-4 години....и скурцав 300 евра само за џепарлак .. и тоа не беше доволно. Така да не би те советувал со толку малку кеш да идеш
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.798
Поени од реакции
17.566
Јадење и пиење се планираше од дома да се носи, за било каде... :D
ја имам у план на 13 јули да идам,и ќе носам 250 евра за таму,и се мислам како ќе ми стигнат.Ќе носиме храна нешто от тука,ама па колку моеш да однесеш,еден ранец само..не идеш со кола...Цигари ти е 5 евра кутија таму,вода мора да купуваш не моеш да носиш од Скопје:)..на плажа нема за пешкир место,мора да земеш пијачка/лежалки и тоа на гратската.А за другиве се плаќа превоз.И тоа е у случај ако седиш во апартман цел одмор...20 евра ти е само на таа убавата плажа да отидеш :) Не глеам поента да дадеш 200 евра за пат и смештај а да не видиш ништо од одморот таму..со тие пари без проблем моеш да отидеш во Бугарија и нормален одмор да истераш а не преживување:)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Да речеме толку а еве прекусила 100 евра џепарлак. Знам дека се многу малце пари ама да би заминал со толку што би било ? :)

шефе ако носиш од дома јадење и пиење 70 евра доволни ти се верувај ми...и самиот напомена дека кафичи ова она не ...терај ич око да не ти трепнува само наполниги торбиците со јадење и шибај,бај д веј јас носев цел куфер со јадење од веро напазарено вода домати пиперки пица кашкавал салама стекој и плескавици,ке имаш и за кафе на плажа и гиро да си купиш ич не ја стегај душата поздрав
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
23
Јас не би ти препорачал, ќе тепаш толкав пат, зошто? За една плажа и без излегување? Со оглед на тоа дека Закинтос е добар за ноќен живот а ќе одиш без намера за излегување би ти препорачал да си бараш друго место или Закинтос со поголем буџет. Само да отидеш на плажата Навагио (една од најпознатите до која се стига само со брод) ќе ти летне 30% од буџетот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.798
Поени од реакции
17.566
Кога планираш да идеш:) кој датум?инаку незнам зашто би идел на закинтос некој ако не за искачање навечер:icon_mrgr:не ради друго туку 200 евра за пат и смештај не би ги дал никад доколку не бил ноќниот живот таму.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Пак јас со одговориве ;)
Да имаш неколку излети во Хургада кои никако не смееш да ги пропуштиш кога си веќе таму. Посета на Каиро и пирамидите, Посета на Луксор, нуркање и сафари. Ако ги идеш сите излети ќе ти го исполнат времето и одморот ќе ти помине додека трепнеш. Излетите до Каиро и Луксор земаат туку речи два дена од причина што од Хургада до Каиро патуваш 500 км
А колку е цена за овие излети? Леле дај да те частам, ептен ми помагаш, најозбилно :)
Такси како е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom