Каде на викенд?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Дечки, незнам во која тема да напишам и да прашам па се решив овде.
Сакам да заминувам за Сараево на неколку дена, на шетање, фудбалски натпревар да гледам и слично. Но, незнам околу превозот. Барав на интернет автобуска линија Скопје-Сараево и неможев никаде да најдам. Имате ли некоја повеќе информација околу ова патување? Што и како цена... дали се оди преку Србија или директно преку Косово и Црна гора ?
Преку Србија се оди и таму имаш премештај за Босна. Можеш преку Ниш да се преместиш или да идеш до Белград па таму да се префрлаш. Јас те советувам преку Ниш, кратиш саати, штедиш време :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Дали има некоја агенција што иде петок или сабота а те враќа недела конкретно за туристичките места во Грција ме интересира знам за овие MT Travel дека прават али тоа е за еден ден само колку што знам:confused:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Конечно ја најдов вистинската тема :) Рекоа времето викендов ќе било супер (што судејќи по утрово, не ми се верува баш) и со дечко ми сакавме да отидеме до Марков манастир, Маркова река поточно. (не знаеме дали има попогодно место за седење покрај Маркова река освен тоа кај манастирот) Не знаеме како да стигнеме таму, имаше табли на автобуски, пишуваше 80ка дека одела ама на јсп страната има само 80А и не пишува до Марков манастир туку од Драчево до село Цветово. Неаме појма кај е тоа. Ако некој знае како да стигнеме таму со автобус, ептен ќе ни биде од помош. Фала!
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Конечно ја најдов вистинската тема :) Рекоа времето викендов ќе било супер (што судејќи по утрово, не ми се верува баш) и со дечко ми сакавме да отидеме до Марков манастир, Маркова река поточно. (не знаеме дали има попогодно место за седење покрај Маркова река освен тоа кај манастирот) Не знаеме како да стигнеме таму, имаше табли на автобуски, пишуваше 80ка дека одела ама на јсп страната има само 80А и не пишува до Марков манастир туку од Драчево до село Цветово. Неаме појма кај е тоа. Ако некој знае како да стигнеме таму со автобус, ептен ќе ни биде од помош. Фала!
Ако одиш од Центар ке си фатите автобус 70, и ќе се симнете кај еден маркет што се наоѓа покрај самата улица каде што поминува автобусот (или најубаво би било да му кажете на шоферот каде идете па он да ви каже каде да се симнете)
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ако одите на Пелистер или воопшто во Битолскиот крај ви го препорачувам хотелов Шумски Фенери.
Прекрасна е Битола, преубави луѓе Битолчани и имаат преубава скара. Или со еден збор го имаат Dzish; како домаќин. Па идете до широк сокак на едно кафе и прошетка.
отворив боокинг.ком
го видов местово,букирав соба.упатства беа...вози накај пелистер.
океј...возам,проаѓам тоа мотел/хотел капри и возам нагоре...и доаѓа место кај што се дели патот на 3!
ај фатив по десното,вози 5 минути нема.врати се назад на рачвата,фатив по средното вози 5 минути нема ништо пак назад до рачвата и фатив по левиот крак,вози 5 минути пак нема ништо.
ако мислат сериозно овие да праат хотел,може да се потрудат да стават патоказ или реклама БАР НЕШТО кај што патот се дели на 3 крака.(кај што има табла за парк пелистер)
ова е инфо од септември.се надевам дека ставиле нешто од тогаш до денес.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Ако одиш од Центар ке си фатите автобус 70, и ќе се симнете кај еден маркет што се наоѓа покрај самата улица каде што поминува автобусот (или најубаво би било да му кажете на шоферот каде идете па он да ви каже каде да се симнете)

А од таму колку има пешки?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Сaкaм дa попитaм, дaли некој от форумa е одил нa о. Тaдос? Молја, некој дa кaже кaк сa цените нa хрaнaтa и трaнспортa тaму?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
некој дали бил во лисабон да ми даде некои информации, одам на викенд, кратко, да ми предложи место за спиење...
одам на викенд ама за роденден така да не барам хостел, сакам моја соба ;)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Место за спиење си најдов негооо...никој нема инфо за лисабон? :(
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Некој предлог за викенд? (Македонија)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom