Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
За цената бургерот им е ок, пицата така така.
Времето на достава им е тапа, последниот пат ме заебаа да чекам 2 саати и 15 мин и повеќе ни гага да ги даваат не нарачувам, 2 пати им вртев и ме маткаа дека имаат многу нарачки и дека дечкото веќе доаѓа накај мене, кога ми ги донесе тој вика само што ја зедов твојата пратка и еве ме за 15мин дојдов :tapp: бар да си ги усогласат приказните.

Да и мене ми каснеле со достава
Во последниве 2г од кога почна К19 од 30-40 места сме нарачале сите каснеле понекогаш кој повеќе кој помалку
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Да и мене ми каснеле со достава
Во последниве 2г од кога почна К19 од 30-40 места сме нарачале сите каснеле понекогаш кој повеќе кој помалку
Види, доцнење 15 минути повеќе од тоа што пишува дека е време на достава е ок, ама да направиш достава за 2 часови не е нормално.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Види, доцнење 15 минути повеќе од тоа што пишува дека е време на достава е ок, ама да направиш достава за 2 часови не е нормално.
Те разбирам ми се десило и со Дион и од 70-80% од кај што сме нарачувале, да се чека над саат и пол
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
26
Поени од реакции
14
Дион е греота да се нарече хамбургер, или пицата пица. Иако се цените ефтини, за исти цени има места со многу подобри хамбургери и пици.
Плескавицата е одвратна, лепчето суво, кечапот е од тој од 10ден 1кг. Пицата боље можете да си купите од КАМ замрзната од 50ден и да ја испечете, ќе има 10 пати подобар вкус. За доставата да не зборам,просек им е 1.5 часа.(и лажат на телефон као доаѓа доаѓа).
Ако веќе сакате да јадете ефтин хамбургер имате бољи класик опции као ројал,гранд бургер или 7ца.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Мора да ја споделам приказнава за дион. Пред некоја година ме убеди другарка да седнеме, имало попуст 50% на пиците во вторник. Ја ко македонче ја избрав најскапата пица. Стига пицата, дебакл. Си викам ај јебига кога сакаш да јадеш на попуст тоа е, не се будали овие. Стига сметката, немало попуст денес, сме го утнале денот. Пицата им била таква, никаква, регуларно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Дион е греота да се нарече хамбургер, или пицата пица. Иако се цените ефтини, за исти цени има места со многу подобри хамбургери и пици.
Плескавицата е одвратна, лепчето суво, кечапот е од тој од 10ден 1кг. Пицата боље можете да си купите од КАМ замрзната од 50ден и да ја испечете, ќе има 10 пати подобар вкус. За доставата да не зборам,просек им е 1.5 часа.(и лажат на телефон као доаѓа доаѓа).
Ако веќе сакате да јадете ефтин хамбургер имате бољи класик опции као ројал,гранд бургер или 7ца.
Не би се согласил околу месото, особено споредба со 7ца и гранд, не најдов никаква рскавица, не ме дуе после оброк.
Од 7ца ако јадам сум 2 саати како труден во стомакот (без помфрит и тоа), а со гранд не би ризикувал ни да го даваат гага.

Ројал порано нарачував криспи (никако бургер, 2 пати јадев, во топ најлоши), во еден криспи имаа 3 различни парчиња пилешко: апла малку пржено, гума и така-така.

Пица само еднаш пробав, не е добра.

Еве кое место го препорачуваш што има достава и бургер до 250 денари со помфрит?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Еве кое место го препорачуваш што има достава и бургер до 250 денари со помфрит?
Baking Bread, сега за доставата мислам дека беше над 300, ама не сум сигурен.
Поскапо доста од овие Ројал, Гранд и компанија, ама според мене е најдобро. Иако пак не вреди за парите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Baking Bread, сега за доставата мислам дека беше над 300, ама не сум сигурен.
Поскапо доста од овие Ројал, Гранд и компанија, ама според мене е најдобро. Иако пак не вреди за парите.
Кај овие тешко да се вратам пак, последно кога јадев ми тупнаа лепче од претходен ден, се распадна цел бургер.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Кај овие тешко да се вратам пак, последно кога јадев ми тупнаа лепче од претходен ден, се распадна цел бургер.
Немам јадено повеќе од 6-7 месеци, мада и тогаш имаа некои вакви испади. Рустикана само тогаш, на лице место, заеби достава :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Бургер слат, па киоск
Burgerslut имаат нивна достава, или? Имаш нарачувано, за колку време стига?
Немам јадено повеќе од 6-7 месеци, мада и тогаш имаа некои вакви испади. Рустикана само тогаш, на лице место, заеби достава :D
Абе ретко јадам fast food, а и ми отворија месарница во близина што за 30че по килограм го печат месото, периодов сум на увијачи, ражничи, вешалица и скоро ги баталив бургер и слични :D А кога седнувам во ресторан па не нарачувам бургер обично нешто што ми е тешко да го направам самиот.
 
Последно уредено:
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Прочитав:
Каде може да се најде најдобриот бубрег во Скопје?
...
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Маџо 2.0, Бранч бокс, Фет кичен, и МС стрит фуд не лошо.
Брискет и Брулее сеуште немам јадено.

Овие горе-доле се места за 'high end' бургери во Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom