Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Burger Sluts имаш пробано?
Не. Искрено локацијата не ми е никогаш успат, а не ми се оди специјално до Кисела Вода за тоа. Можеби ќе пробам ако отворат некогаш накај центар-карпош.
трк у Fat Kitchen Bistro позади Универзална, само пази до 18:00 работат
Во план ми е Fat Kitchen, ама никако да отидам. Да не знаеш дали имаат маси за седење за таму да се јаде? Немам забележано, а тоа е одлучувачки фактор за мене. Да го земам за носење не е опција.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.226
Не. Искрено локацијата не ми е никогаш успат, а не ми се оди специјално до Кисела Вода за тоа. Можеби ќе пробам ако отворат некогаш накај центар-карпош.

Во план ми е Fat Kitchen, ама никако да отидам. Да не знаеш дали имаат маси за седење за таму да се јаде? Немам забележано, а тоа е одлучувачки фактор за мене. Да го земам за носење не е опција.
И двете локации за жал немаат маси за седење надвор. :/
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.226
А клупи во околина? :D
За Burger Sluts мислам дека нема, зашто се наоѓа карши Тутунски Комбинат на самиот булевар, близу пицерија Џакомо во тој ред на локали.

За Fat Kitchen Bistro, имаш клупички кај Универзална Сала карши Че кафичот.

Е сеа, не знам дали со новиве мерки и протоколи е отоворен внатрешниот дел на локаливе, во тој случај мислам дека има и во двата локали маси за седење внатре.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
За Burger Sluts мислам дека нема, зашто се наоѓа карши Тутунски Комбинат на самиот булевар, близу пицерија Џакомо во тој ред на локали.

За Fat Kitchen Bistro, имаш клупички кај Универзална Сала карши Че кафичот.

Е сеа, не знам дали со новиве мерки и протоколи е отоворен внатрешниот дел на локаливе, во тој случај мислам дека има и во двата локали маси за седење внатре.
Фат Кичен Бистро во тие 2-3м2 простор внатре сигурно нема место за седење. Единствно ако седнат 2ца максимум на тоа ко шанк што им е кон прозорот кон универзална. Бургери не сум пробал, Фат Порк има препорака од мене , додека оној Фили чизстејк ми беше мех. Некако 300 денари не ми се дават за бургер таму, ако би јадел бургер во таа околина би отишол во бранч бокс.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
За Burger Sluts мислам дека нема, зашто се наоѓа карши Тутунски Комбинат на самиот булевар, близу пицерија Џакомо во тој ред на локали.

За Fat Kitchen Bistro, имаш клупички кај Универзална Сала карши Че кафичот.

Е сеа, не знам дали со новиве мерки и протоколи е отоворен внатрешниот дел на локаливе, во тој случај мислам дека има и во двата локали маси за седење внатре.
Од Бургер Слатс ко ќе земеш, ќе си поминеш од другата страна на улицата и пред Адора зградана имаш клупи. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Дајте предлог за кој бургер следно да правиме рецензија во "Пробавме", Fat, Ziggy's или Burgerslut :)

И кој бургер од менито.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
M fish and chips за мене се најдобри. Нрмаат утка секое идење. У однос цена квалитет, бургер слат.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Дајте предлог за кој бургер следно да правиме рецензија во "Пробавме", Fat, Ziggy's или Burgerslut :)

И кој бургер од менито.
Направете рецензија за најскапиот бургер од понудата и кажете дали вреди за цената. Така луѓето кои се скептични и не сакаат да ризикуваат висока сума за неубав бургер ќе знаат дали се исплати да ги дадат парите или не.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.223
Дајте предлог за кој бургер следно да правиме рецензија во "Пробавме", Fat, Ziggy's или Burgerslut :)

И кој бургер од менито.
,,,poeftiniot,,, :facepalm: :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Направете рецензија за најскапиот бургер од понудата и кажете дали вреди за цената. Така луѓето кои се скептични и не сакаат да ризикуваат висока сума за неубав бургер ќе знаат дали се исплати да ги дадат парите или не.
,,, daaa ti vednash za najskapiot,,,:lut::P
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.706
Поени од реакции
9.541
На жалост, нема веќе никаде добар хамбургер, никаде..ниту квалитет, ниту хигиена, ниту цена....се е катастрофа!!!
Одат ли овие инспектори во контрола или не? :(
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Аууу па како така нигде немало хигиена и квалитет,нели у Тетекс "дечките" што одат по голема нужда со шишиња и после не мијат раце биле многу услужливи и културни а плескавицата била многу вкусна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom