Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Дион е греота да се нарече хамбургер, или пицата пица. Иако се цените ефтини, за исти цени има места со многу подобри хамбургери и пици.
Плескавицата е одвратна, лепчето суво, кечапот е од тој од 10ден 1кг. Пицата боље можете да си купите од КАМ замрзната од 50ден и да ја испечете, ќе има 10 пати подобар вкус. За достав ата да не зборам,просек им е 1.5 часа.(и лажат на телефон као доаѓа доаѓа).
Ако веќе сакате да јадете ефтин хамбургер имате бољи класик опции као ројал,гранд бургер или 7ца.
Изгледа не си јадел одамна, во последниве 2-3 год се многу подобрени
Пиците на Дион, да им ги споредиш со пица од КАМ замрзната од 50ден
е смешно глупости
Хамбургерот им е фантазија во споредба со Ројал и Гранд бургер =
помија хамбургери, месото со рскавци тоа кари сосот со наефтиниот мајоонез хаха
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
26
Поени од реакции
14
Последнава недела 2 пати јадев бургер у Дистрикт, мислам дека е моментално еден од најдобрите. Порано Баркбакан беше многу добар, али у последно времеа сум разочаран.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
Пред Феризај, односно бившо Урошевац, има Фреш Стор мол, и има ресторан каде и бургери прават, покрај други работи. Бургерот беше еден од подобрите што сум јадел, месото врвно.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Пред Феризај, односно бившо Урошевац, има Фреш Стор мол, и има ресторан каде и бургери прават, покрај други работи. Бургерот беше еден од подобрите што сум јадел, месото врвно.
Ја за бубрегот му одговорив. Сендвичи и бугери уште сум немал потеба да барам на Косово.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
@Lester Freamon Нивна достава, 30, 40 мин стандард ми носеле. Нема боље у однос на цена.
Нарачав, околу 70минути им требаше за достава (додуша беше шпицот кога се враќаа луѓе од работа). Е сега заебанцијата е што колку што разбрав прават достава само над 400 денари, и ме фати во небрано на телефон, па морав да нарачам рандом уште нешто за да дополниме до сумата, со бургери за 2ца бевме под, така да нарачав и Easy Bird колку да им го пробам пилешкото.

The Godmather - лепчето ок, премногу благ барбекју сосот, месото така-така, реално ми се заеба цел сендвич со сосот, како да јадев тулумба, не би го јадел повторно.
Cheeseburger - така-така, помалку и поинаков сос од The Gotmather, можеби подобра опција ако сакаш да го осетиш месото.
Easy Bird - никогаш повеќе, белиот сос (мед и сенф) го имаше направено како тулумба. Реално за пилешко KFC се далеку подобри од сите што сум ги пробал, така да кога би јадел пилешко би нарачал од таму.

Ги поделивме за да пробаме од секој, и не ми остави добар впечаток ниту еден, месото е просечно, лепчето беше свежо и ок, помфритот им е ок.

Дали дека каснав и малку помфрит, еве ме цело попладне и вечер сум подуен како да сум труден 6ти месец, и изгорев за вода. Обично правилото ми вика ако ми се дуе стомак да не јадам повторно (не разбирам од што, дали ставаат соја, дали е до типот на брашно користено за лепчето, али од одредени сендвичи имам страшно голема подуеност и тешкотија на стомакот).

Големината на бургерот, ако е без помфрит шанса нема да се најаде возрасен маж, со помфрит е доволно.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Ја чизбургерот и енгри брд ќе ти ги препорачав, иам пробано уште 10тина од менито, така да тоа е тоа :D Мислам по 140/150 им се помфрит.
Со исклучок, на М стрит фуд бидејки не праат достава, овие ми се најбоље кај нас во тој ценовен ранг. Горе доле иам пробано све од фаст фуд кај нас. Во рустикана се океј, сеа имаат и ново едно зигис ама не ми се свиѓа лепчето. Се појави едно драма бургер од скоро, треба и тоа да се проба.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Ја чизбургерот и енгри брд ќе ти ги препорачав, иам пробано уште 10тина од менито, така да тоа е тоа :D Мислам по 140/150 им се помфрит.
Со исклучок, на М стрит фуд бидејки не праат достава, овие ми се најбоље кај нас во тој ценовен ранг. Горе доле иам пробано све од фаст фуд кај нас. Во рустикана се океј, сеа имаат и ново едно зигис ама не ми се свиѓа лепчето. Се појави едно драма бургер од скоро, треба и тоа да се проба.
Не сум љубител на толку многу сосови, па и уште со толку интензивен вкус. Го преовладуваат целиот бургер, и не доаѓа до израз месото (ако е добро месото и само лепче со плескавица ќе биде вкусно, вака не ни стигаш да го почувствуваш вкусот на самата плескавица).
Исто не сум љубител ни на многу помфрит, не е поентата да се најадеш додека стигнеш до месото :)
Инаку мислам беше 160 чикенот со помфрит.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Не сум љубител на толку многу сосови, па и уште со толку интензивен вкус. Го преовладуваат целиот бургер, и не доаѓа до израз месото (ако е добро месото и само лепче со плескавица ќе биде вкусно, вака не ни стигаш да го почувствуваш вкусот на самата плескавица).
Исто не сум љубител ни на многу помфрит, не е поентата да се најадеш додека стигнеш до месото :)
Инаку мислам беше 160 чикенот со помфрит.
Проблем е што не им е квалитетно месото :D Али за тие пари тоа е.Пробај м стрит фуд, со чисто телешко е,200 ден бургер без помфрит. Не е баш за најадување али за вкус се врв.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Бургер слат, па киоск
Точно. (y)

Порано ко работев во тој дел на Киоск, јадевме на работа еднаш неделно минимум, а некогаш и два-три пати. Обичниот сендвич со пилешко им е врв и помфритот со тој мајонезот и кечап што го имаат. :love: (А не сум по кечап и мајо). Досега не сум сретнал добар помфрит низ Скопјево, али како најдобар ми е во Киоск.

Сега Бургер слат ми е врвот со Godmother (или ко што го куцаат на фискална Годмотер). :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Највкусна плескавица се прави во Прилеп докажано... Поготово на пиво фест...
Поготово на такви вашари кaде не го допекуваат месото. :D
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2021
Мислења
400
Поени од реакции
4.400
За прв пат, бургер со похована плескавица од Burger slut, топ.
Треба да пробам и некои други од таму.
IMG_20210907_144008.jpg
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.540
Поени од реакции
9.094
Поготово на такви вашари кога не го допекуваат месото. :D
Црвените меса се повкусни ако не се допечени. Плескавицата или ќе ја јадеш исушена или ќе ја јадеш сочна а за тие што не го допекуваат месото фала богу до сега не сум пробал полужива плескавица а сум јадел татар бифтек ;)
Автоматски споено мислење:

Кој се сеќава на НЕСТА и кај Чичко Стоилко во 90-те за мене таму се правеше највкусен бургер. Нормално прво ќе се изнајадеш помфрит додека да стигнеш до бургерот :zloo:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom